Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 19.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Основа в бокса  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано19.10.08 20:28



Каква основа е най удачна при направата на боксовете ? Имам в предвид че се ползва павета, пръс и камъни, тухли единички .... Всичките варианти са за
попиване на урината, но са по трудни за цялостно почистване а циментените подове задържат миризмата


Могат ли да се намерят в БГ тези плоскости с които бяха направени боксовете на олимпиядата в Пекин и какво е точно действието им?
Какви са босковете във вашите конюшни и какви са ви наблюденията над това?
Извинявам се са многото въпроси, но искам да разбера кой вариант да използваме при направата на нови боксове
Благодаря предварително !



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано19.10.08 20:36



При мен оксовете са от бетон.
Дебел постел от слама , който попива. За този начин ти трябва да имаш много добра вентилация на конюшнята. Аз я имам. През 3 месеца боксовете се чистят основно , подсушавам ги и ги пръскам с вар.
Ако пуснеш в търсачките ще ти извадят веднага синтетични настилки. Когато правих конюшнята преди 3 години бях намерил нещо като течна гума или течна пластмаса , продава се в бидони и пода на бокса се залива с това нещо и то се втвърдява и хем е меко да не подбива конете , хем е хигиенично. Моите боксове са 4х4 м. и за 1 бокс ми трябваха 3 бидончета , които бяха по около 2000 евро едното в Германия.
Но това е преди 3 години. Сега може цената да е друга. на мен ми се видя скъпо и се отказах тогава.
На пролет започвам строежа на новата конюшня и тогава ще му мисля отново.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Основа в боксанови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор reiner (новак)
Публикувано19.10.08 21:26



Също бетон, отгоре гума която е широка 1,2 и е на рула ,за да не мирише попивам с дървени трици и хвърлям сода тя неутрализира миризмата.Гумена постилка предлагат и от Крайбург.Може и само бетон но трябва да е добра марка за да е по здрав.



Тема Re: Основа в боксанови [re: reiner]  
Автор nova2OO8 (непознат )
Публикувано20.10.08 09:06



По учебници и книги пише че най-добрия под за конюшни се прави от пресовани тухли с лек наклон - те не нараняват копитата и са еластични , но навсякъде пода се прави от бетон който е здрава основа и лесно се почиства а отгоре се насипва дебела постеля - аз предпочитам триците - работила съм с тях и съм доволна - те попиват течностите и след това лесно се почистват от бокса -въпрос на избор трици или слама!



Тема Re: Основа в боксанови [re: nova2OO8]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано20.10.08 10:22



При мен основата е от единични тухлиположени легнали с фуга от 1.5см.
Подържа топло и не задържа миризма.Направих сондаж да си купя Крайбург ,но освен ,че е много скъпа ми дадоха срок за доставка от 8 месеца.
Успех в строежа



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано20.10.08 20:53



И при нас подовете са от бетон, но върху него сме монтирали тартанови ленти за изолация тъй като настилките на "Крайбург" са твърде скъпи а тартанът / това са настилките на пистите по стадионите /върши същата работа. За същата цел може да се използва и транспортната лента.





Тема Re: Основа в боксанови [re: duksi]  
Автор awokado (непознат )
Публикувано21.10.08 20:41



navsjakade na zapad si pravjat mnogo chesto tuhleni boksove,a veche e pravo na izbor stargotina li 6te poloji6 ili debel postel ot slama.Nashata ferma dvete konju6ni sa s tuhli ve4e 5 godini i njamame nikakav problem.A gledam i na litex bazata kadeto sam rabotil che i tam sa s tuhli.



Тема Re: Основа в боксанови [re: awokado]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано21.10.08 21:52



Ние в момента сме на пръст с камъни за по добър дренаж, преди това беше бетон но го изкъртихме за да има къде да попива урината.Отгоре предпочитам да е талаш защото според мен много по лесно се почиства отколкото сламата. Сега за новите боксове се чудим кой изпитан метод е най удачен и за това се допитах до вас за да каже всеки от свой личен опит от кое е най доволен. За тухлите съм чувала че вършат добра работа докато не им се запушат фугите, от там на татъка става по зле.



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано22.10.08 01:20



ами ако конете ти ще прекарват повечето време в конюшните, по добре е да нямаш основа която да попива защото е нехигиенично... всякакви гадини растат в такава обстановка...

бетон, тухли...всички тези основи са добри.. стига постела да се почиства редовно.. - тогава и не мирише..

моите са в падока през повечето време, затова в конюшната аз имам пясък - 10 кубични метра и отгоре имам оризови люспи - колкото може повече..

и почиствах почти всеки ден - отнемаше ми 3 минути... ама сега през лятото няма никакви конюшни - изобщо не ги прибирам..



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано12.11.08 01:01



Въпреки моето скромно присъствие сред всички вас уважаеми ,бих придложил най-старият и изпитан в Английските конюшни от край време ,метод за изработване на удобен за животното под от здрава основа каменен дренаж с циментово покритие и отгоре се редят блокчета керпич фигирани с каменен трошляк.
Много здравословен под , но не съм убеден ,че е лесен за поддържане.
Въпрос на лично решение , но никога гумено покритие върху циментов под.



Тема Re: Основа в боксанови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано12.11.08 09:15



Ако можеш да сипозволиш да сложиш синтетичен под на боксите това ти носи доста педимства. Лесни са за почистване и се се налага да парвиш дебел постел, с който да предпазваш конете. Видях го с очите си в Германия. На пода на бокса имаше 1см дребен талаш. Ето ти линк на продаваните в БГ настилки, но се поинтересувай, ако правиш много бокси вероятно ще ти е по-евтино да си внесеш от Германия:
http://www.alpha-mix.com/default.aspx/nastilki-za-kone/bg В мойта конюшна отляхме бетон бърху съществиващя под защото зградата беше краваник преди години. Ако правиш само бетонен под задължително сложи дебела изолация преди да го отлееш. Всяка пролет дезинфекция, както казва Дупнишкия



Тема Re: Основа в боксанови [re: arabik]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано12.11.08 17:34



но никога гумено покритие върху циментов под

Защо?



Тема Re: Основа в боксанови [re: grey_rider]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано12.11.08 19:29



Поради най-малко една причина.
Подрязвали ли сте копита? Ако е така знаете какви аромати се разнасят и защо.
Същото се получава между гуминото покритие и бетонът.
Тъмнина,влага и топлина е перфектната среда за гъбарник.Хигиената на глед перфектна , но всъщност с гумините покрития не е.
Перфектният под трябва да отговаря на следните изисквания:1.Да е със здрава основа.2.Да не е хигроскопичен.3.Да не е хлъзгав.4.Да има буферен пластичен покривен слой щъдящ бурзите.



Тема Re: Основа в боксанови [re: arabik]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано12.11.08 22:47



В такъв случай какъв трябва да е пода под гумените настилки, за да не се получи въпросният гъбарник? Или според теб по принцип гумените настилки не са добра идея? Защото все пак са доста навлезли в употреба.



Тема Re: Основа в боксанови [re: grey_rider]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано12.11.08 23:17



1.Защото има кой да ги купува.2.Гумата има перфектни адхезивни свойства и отговаря на условието настилките да не бъдат хлъздави.3.Промишлените технологии са толкова напреднали ,че едвали производителите на гумини изделия ще пропуснат възможността да пропуснат един такъв бранш с огромни потенциали и възможности.
Но ще ви задам следният въпрос-Вие как понасяте допира с гумата на голо?Дискомфортът мисля е огромен,а при тези нежни кожи,дерматитите в последствие ще бъдат голям проблем.
И още нещо,проведено ли е изследване за влиянието на плътността й върху торса и крайниците на животните в частност конете.
Не на последно място имайки в предвид реакцията на конската урина,ще вулканизираме гума върху пода ли?
Нещото породи което съм скептично настроен е най-вече,че не може да се постигне хермитичност при монтажа върху пода.



Тема Re: Основа в боксанови [re: arabik]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано16.11.08 18:12



Независимо от вида на подовата настилка боксовете трябва да се хигиенизират през определен период от време. Гумените настилки лесно се демонтират и монтират отново и в никакъв случай не са хлъзгави / знам от опит /, и при тях няма охлузвания и бурзити защото настилката е еластична, дори конят да избута постела в страни пак няма да легне на цимента а ще има стабилна изолация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.