Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 22.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За сигурносттанови [re: Sarav4eto]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано12.04.07 20:40



Е та нали за това питах, понеже не знаех.Радвам се, че ми разясни!





Тема Re: За сигурносттанови [re: OлraПpaйд]  
Автор Sarav4eto (Дивото зове)
Публикувано12.04.07 21:03



Рени, специално за жилетката...нали беше си пукнала веднъж ребро при падане? Е, ако беше с жилетка, нямаше да го пукнеш! Казвам го само и единствено в смисъл, че от тях полза има!

[ItGRABSyou...]



Тема Re: За сигурносттанови [re: dani_f]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:13



Ами файдата е, че все пак разпределя тежестта - т.е.е ако те настъпи, удара не е в малка точка с размера на копитото, а на по - голяма площ - ама не е казано, че няма удар, че не болри и избягваш ВСИЧКИ травми...Е, ако е с шипове, вместо да те одерат /прободат/ може би ще раздърпат само жилетката, но...Мен пък тая част хич не ме касае - аз не яздя кован кон, сещаш се, че на голо копито шипове не се слагат ! Та не мога да разкажа впечатления !
Така, че не е въобще да няма, но...като не сме свикнали...



Тема Re: За сигурносттанови [re: EMlGRANT]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:16



Е, това вече хубаво го каза - точно така е ! Ама аз съм свикнала така, и...
каска съм слагала само на някои кросови препятствия - по настояване на Тишо , а същите съм ги скачала и без каска...По - лошо, едното даже по едно тънко боди го скачах лятото в жегата - вместо предпазна жилетка...





Тема Re: За сигурносттанови [re: Sarav4eto]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:20



А, да не ти пука - аз знам за счупен таз, а от жилетката там файда йок...Та ако някой мисли, че слагаш каска и жилетка, и вече си като костенурка - нинджа...



Тема Re: За сигурносттанови [re: KATЛA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:22



Дид, имаме поне два коня, дето ако ги раздразня, ще ме сритат - можеш да тествам и с тях, ама, както казваше Бойко Борисов "недейте бе, хора, много боли после !".


Не знам в момента дали е задължително да си с жилетка на крос, във всеки случай, по спомени, 2003 -а в Русе май НИКОЙ нямаше - полека - лека влязоха на мода срлед това - до този момент се караше без !



Тема Re: За сигурносттанови [re: Sarav4eto]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:23



Хм, не мисля - не и при този удар ! А и има още нещо - аз съм свикнала да падам максимално безопасно - а ако нещо по мен ми пречи - разбирай каска, жилетка и т.н., ми сковава движенията, и ще падна още по - зле...И друго - аз се удрям дстрашно, ако падна от дясната страна, номера е да успея да падна от лявата...Инстинкт някакъв, не знам...Ако е от дясно, и бронирана да съм, ще се пребия...



Тема Re: За сигурносттанови [re: lionesss]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:25



Аз имам логичен отговор - ние така сме почнали на времето - БЕЗ каоски - и ако 20 години си карал БЕЗ, ти е трудно да сложиш тепърва...

Особено лятото при 40 градуса на сянка...



Тема Re: За сигурносттанови [re: dani_f]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:28



Ще е малко трудно някой да ми НАЛОЖИ да яздя с каска и жилетка моя си кон - особено ако не ходя по състезания...То иначе и без седло и без трензела не дават !



Тема Re: За сигурносттанови [re: Sarav4eto]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.04.07 13:32



Друг въпрос пък, че ние яздим без каски, но не ни дават да го правим по коридорите даже и с каска - чудно защо ли ! Щото и най - сигурния кон, ако ще и с каска да си, ако ще и с жилетка, ще стъпи накриво, ще се хлъзне с теб на цимента, и като се изплющи отгоре ти с всичките си над 400 кила, и господ няма да те спаси от натрошаване !

Затова цивилизованите хора по коридорите конете ги водят на повод...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.