Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 16.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За сигурносттанови [re: OлraПpaйд]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано11.04.07 11:49



Така си и мислех.Значи от човек, като те удари боли, пък да не говорим ако кон те удари

.Файда няма...Но който си е свикнал да си я носи, май не му и вреди, за това, че всеки сам за себе си избира.За токата съм съгласна, че в някои случаи пази много, но за жилетката от прочетеното до сега не намирам полза - освен може би лятото да ти държи още по-горещо (това разбира се на майтап го казвам)



Тема Re: За сигурносттанови [re: KATЛA]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано11.04.07 11:51



Хахаха

.Аз нищо не зная за тези жилетки, освен това, което прочетох до сега.Като ги налагат за задалжителни, дано има положителен ефект от тях поне.Но се съмнявам, да речем ако коня ти стъпи върху ребрата, че тая жилетка ще те предпази много.

Редактирано от dani_f на 11.04.07 11:54.



Тема Re: За сигурносттанови [re: dani_f]  
Автор lionesss (хищник)
Публикувано11.04.07 14:17



Аз така като се замисля никой от познатите ми не язди с тока на тренировка. И въобще ситуацията е една много странна - знам, че е по-безопасно с каска, знам колко гадно може човек да се нарани и как в някои случаи токата може да е разликата между строшената глава (не дай си Боже!) и само няколкото драскотини, ако дойде някой мой познат примерно да язди, ще му препоръчам да си сложи каска, и в същото време аз самата не нося. И даже ако най-трезво и логично дори сама се попитам "Защо?" няма да мога да измъдря никакъв отговор. Нямам обяснение на този парадокс.





Тема Re: За сигурносттанови [re: KATЛA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано11.04.07 23:29



Бих носила и тока, и жилетка. Последната би те предпазила не от неболене след тежко падане, а от това да не повредиш фатално гръбначните прешлени... Спомнете си само, че тези, които карат маунтин байкове примерно, си слагат нещо подобно на "жилетка", което покрива целия им гръбначен стълб. По едно време много параноясвях, че ще падна гаднярски от коня и ще остана инвалид за цял живот.

Cambiare
Mi destino cambiare
Cambiare
Sere feliz...


Тема Re: За сигурносттанови [re: Бo^]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано12.04.07 08:07



Благодаря за подкрепата,Бо!
И аз мисля,че за да ги наложат и да се ползват така,все пак са имали нещо наблюдавано,изследвано и т.н.Като предпазните колани на колата.Някои ги "притискат","задушават" и т.н.Ако леко се удариш и те дръпнат-БОЛИ,ама аз имам един спасен от колан и един заминал си от тоя свят без колан.Нямам такива случаи с жилетка,разбира се,но както препоръчвам коланите,така бих препоръчвала жилетката!



Тема Re: За сигурносттанови [re: KATЛA]  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано12.04.07 10:05



Дид, определено те подкрепям!

За тези, на които им е смешно ще ви разкажа един случай от миналата събота.

Имах урок с едно малко момиченце на 6 години, 5-6 урок на корда. Детето не е нито по-талантливо, нито по-неталантливо от повечето деца. Беше на Гарам, всички го знаеге този супер стар и спокоен кон от `Хан Аспарух`, който Рени беше снимала и всички казахте че е жив-умрял.



Та на края на урока този кон, който не се впечатлява от нищо(предвид коли, деца, нагайки, други коне, пръскачки и тн и тн) се подплаши, хукна, а детето увисна на 1 крак в стремето. Не можа да се откачи, а главата му се блъскаше в пясъка.

Слава Богу, че беше с тока. Не ми се мисли какво щеше да стане ако не беше...

За щастие на детенцето му няма нищо, уплаши се доста (аз се уплаших 10 пъти повеме от него), но пак се качи и се разхождахме! Мисълта ме е друга-щом Гарам, който е на 24 години и мислех че е най-спокойния кон на света може така да пребие дете какво остава за друг по-млад и буен кон...

Токите наистина спасяват животи. И да може коня да ти настъпи врата вместо главата и пак да си отидеш, но как бихте се почувствали ако все пак настъпи главата, а сте можели да го предотвратите?!

П.П. Мисля че всички си спомняте случая с Ван Гог, когато ми счупи токата на 3 и ми пукна прешлена след този случай аз определено съм ЗА сигурността...



Тема Re: За сигурносттанови [re: OлraПpaйд]  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано12.04.07 10:13



За мен има и то голяма....И от каската и от жилетката.Ако те ударят силно и по токата също боли. Един мой приятел си сложи токата ми веднъж, засили се и се блъсна в стената...амииии..заболя го.
И каската и жилетката имат за цел, не да не боли, а да те предпазят от сериозни и опасни наранявания, като счупвания и трудно лечими травми. Няма зястраховка, че няма да се удариш, една жилетка ти гарантира само че последствията ще бъдат по-малки.



Тема Re: За сигурносттанови [re: EMlGRANT]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано12.04.07 15:15



Е след като си е блъснал главата в стената с токата, трябвало е да я сменяш след това, защото токите са направени така, че един път като се ударят и най-вероятно при следващ удар няма да предпазват на 100%.



Тема Re: За сигурносттанови [re: KATЛA]  
Автор Sarav4eto (Дивото зове)
Публикувано12.04.07 20:21



Определено ЗА, макар и аз да не ползвам...
Преди няколко седмици едно момиче яздеше Кавалер (любител е) в закрития монеж. до чманеже се стига по коридор между конюшните, който е тесен, с мнооого висок таван, но по средата има един метален прът на окло два метра и ако си на кон, трябва да се наведеш. Е, Кавелер се уплаши, момичето не го овладя и той хукна по коридора в бесен галоп. После се издрънка на цимента пред конюшните, но не това беше проблема. Проблема беше, че челото и беше ВДЛЪБНАТО от удара в металния прът! Благодарение на здравата тока се размина "само" с две сесмици комоциум, обаче ако, беше без тока, щеше да остане и без мозък на 100%! Така че, да и с токата боли, ама по-добре да боли, отколокто повече никога да не те боли...

[ItGRABSyou...]



Тема Re: За сигурносттанови [re: dani_f]  
Автор Sarav4eto (Дивото зове)
Публикувано12.04.07 20:23



Дааа, от жилетката няма полза....аз лично знам за две падания със счупен гръбначен прешлен (по-скоро част) и едно с временно парализа...да, дали жилетката е безполезна, а? И защо ли се кара крос с нея...Да, не е най комфортното нещо, но НЕ е безполезно.

[ItGRABSyou...]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.