Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 26.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.08.06 07:17



Ами пише ги откъм бащата , имам и някои на майката от родата , но лошото е , че това "сив" е относително - както казах , за нас не е сиво това , дето е и с друг цвят космми...и става една...

А пък аз по принцип харесвам баш сиво ...Без друг цвят косми...



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано08.08.06 07:24



Вятър ще те вее на бял кон тогава



Колкото до Сивия Монарх...абе да ти кажа,понякога имената им са не знам как слагани,ама не според цвета-особено ако е западен кон(а щом е от бащина страна...)Та Червената буря може да се казва например сив кон...Вече всичко очаквам

Uti ,non abuti

Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: KATЛA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.08.06 08:00



Тц , той си е СИВ наистина - ето го Grey Sovereign q ,foek 1948 от Англия


Пра - дядо на майката на Голд Солджър...



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано08.08.06 08:01



И аз умирам за сивите коне. Но бъди сигурна, че след и да е 5-10 години, Голди ще е още по светъл. Може за сега да си има смесени космите с различни цветове, но се вижда много добре по снимките че главата му, и част от опашката му не са тъмни като при истинските чилести коне. Почти сигурна съм, че след години, сама ще видиш, колко е побелял, и ще се гордееш че си имаш сив жребец!





Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.08.06 08:11



Би трябвало да стане бял - ами реално през пролетта си е истински сив на пулове - до към началото на май - и първо му гледам муцуната - в бокса нали е сумрачно , реших , че си е одраскал муцуната под окото - защото имаше рижи космви като засъхнала кръв ! А то си сменя цвета...Чакам ак да е зима , колкото и да не обичам студа , че да си имам пак сив кон !



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано08.08.06 08:15



Много жалко че го нямаме Зооманията повече.
В Щатите се стараят да намерят тест за сивата гена, понеже има доста хора дето се чудят дали техния "cremello" или "perlino" крият тая гена, нали и тези "кремови" цветове са като "чисто бяли", само че имат розова. Има други тестове (например кремовата гена, гената дали е хомозиготно "tobiano", и други)
Иначе доста (ако не да са всичките) "сиви" коне почват като "чилести", няма сив кон дето е роден "бял", трябват им време за да "побеляват". Но ще видиш, как може да си прилича на чилест за сега, но след време, и да са доста години, ще стани все по сив.



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано08.08.06 08:21



Още един начин за някой да е по сигурен дали някой кон си е истински чилест или сив, е когато получават рана от някоя травма, и става белег. След като израстне козината на същото място, при сивите коне са бяли космите, при чилестите стават, зависи от какъв чилест си е, черно, алестово, или какъвто цвят си е коня.



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: Gerb]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано08.08.06 18:54



Линда,а ти разгледа ли сайта?Защото сайтът не са само Галериите със снимките.Качих и темата на Ния и даже се чудя дали да я оставим нея в Библиотеката а от галериите да махнем цветовете.Също и породите.Ще си пуснем с тях само статии.

Uti ,non abuti


Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: KATЛA]  
Автор Gerb ()
Публикувано08.08.06 19:23



Цветовете иначе са полезни за да ги имаме, но понеже много не сме наясно с цветовете на всеки кон, мисля че ще е по добре да се махнат. Като гледаме под цвета Изабела, това като "palomino" ли е? Ако е, заедно с Ния си казахме че е невъзможно, някой Хафлингер да е "palomino". За кулестия и аз не съм на ясно (извинявам се за това), дали е като "dun", или "buckskin", че и те са две много различни гени. Жалко че не си качихме снимки в темата породи, но си права, за да си пусниме статии.





Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: Gerb]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано08.08.06 19:35



Ами аз мисля,че породите с по трима представители от порода ще е добре-можем да ползваме интернет,щото така или иначе всички породи ги нямаме на лични снимки.Но това всички трябва да го решат.На мен ми е все тази там ли са галериите или ги няма.

Uti ,non abuti

Редактирано от KATЛA на 08.08.06 19:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.