Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 26.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: malkija_]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано02.08.06 14:20



Мерси! Наистина и това би трябвало да се направи... Ще потърся инфо...



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: DustDevil]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано03.08.06 01:11



Има ли вероятност да е кодоминантност...между сивото и кестенявото.





Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: malkija_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.08.06 05:43



На мен ми се искаше да поснимам глави и крака с повчко отличителни белези , но при нас в момента няма ччак такова изобилие...А когато имаше , нямах с какво да снимам...





Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: DustDevil]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.08.06 05:46



Явно е само УЖ - аз умирам за сив кон , знаеш го - а той определено не е ! искам да му наснимам задника тия дни отблизо и ще го покажа...Мисля , че е взел от майка си кафеникаво - червеникавите косми - нещо като кестеняви до към тъмно алести са...Дансера е тъмно кестенява , Силезия , майка й, мисля , че е по - светла , а Диук би трябвало да е алест...Докато на Голд Солджър мисля , че и баща му , и майка му са сиви - сега дали истинско сиво или чилесто - не знам...



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано03.08.06 20:19



Рени, почти сигурна сам че Голди си е сив. Както каза че баща му си е сив. С сивите коне, така и при кулестите (dun), и чилестите коне, трябва да имат поне една роднина, за да могат да получават гената за този цвят. Може да ти прилича за сега на чилест, понеже си е един от тези дето много бавно осветляват, но ще видиш как и той ще побелее с годините. Дано живот и здраве си го имаш още, след да кажа 10-15 години, ще видиш колко ще е побелял, както баща си. Понеже нито майка му, нито баща му не е чилест, е невазможно той да си е чилест. Но понеже си има поне една роднина (баща му), сив, и той трябва да се определи като сив.



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано05.08.06 06:32



Ами н е ! Не знам баща му какъв е бил като млад , аз го видях в по - зрряла възраст , както и не знам дали е от някой чилест родител...
Голди има и истински сива сестра по баща - и чилеста !
ГВИНЕЯ,сива


ГАЛИСИЯ,чилеста

И на по - добри снимки и имам , но не съм ги качила още...



Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано05.08.06 13:12



Ми Галисия за мен си е сива!Въпреки рижавите косми.Не бих казала чилесто на такъв кон.За мен чилестите са точно тия тежковозните и примитивните породи-с тъмна,почти кафява глава и на които цялото тяло им е еднородно-съвсем малко пулове по гърба и е по-светло от главата.А тези седят на на пулове,главите им са светли в сравнение с тялото.След години такива коне изсветляват.Чилестия и на 20 години ще си е пак чилест-с тъмна глава.
Ей тази кобила я водят СИВА:



Този също:


И този:


И този:


Още един:



И последно този сив арабин:



Лошото е ,че в Българските учебници са писали неточно определение през 60те години и после с преиздаването на учебника никой не се е постарал да допълни каквото и да е.

Uti ,non abuti

Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: OлraПpaйд]  
Автор adonia (член)
Публикувано05.08.06 13:22



То зависи и от майката.Голдън гърл и тя е на Голд Солджър и Геология(не тая Голди,която е във Войводиново) а я я вижте:





Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: adonia]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано05.08.06 13:26



Ми аз не знам кое как зависи-то си е генетика в края всичко,ама нали уж сивото е доминантно-Звездин си е алест като майка си,даже по светло алест ,а баща му е сив .


На Ел Грант всичките му кончета са кафеви,(с изключение на Елмаз.)Пък хората идват да си заплождат кобилите при него уж заради цвета му.

Uti ,non abuti

Тема Re: Генетика на конските цветовенови [re: KATЛA]  
Автор Gerb ()
Публикувано06.08.06 07:56



И за мен, Галисия си е сива. Погледни ошите, сиви. Повечето по главата си е доста светла. Най първото дето побелява при сивите коне е главата.
До колкото разбрах, бащата на Голди си е сив, а майка му си е кестенява. Няма си никакви чилести родители. При чилестите коне, така и при кулестите (dun, а не buckskin, те са други гени) и сивите коне, гените не могат да прескачат от баба или дядо до бебето, винаги трябва да имат поне една роднина с цвета за да може да получи бебето този даден цвят.
Исках да покажа няколко истински чилести коне, доста по друго си е от колкото Голди. Дано се отварят. При всеки от тях се вижда тъмната грива и опашка, тъмната глава, и тъмните крака.











А и ето една снимка кадето се вижда по светлата главата и част от опашката на Голди.

[image]http://kone.zapto.org:8181/spgm/index.php?spgmGal=Reni/Meriigoldi/Goldi/122004&spgmPic=4&spgmFilters=t#pic[/image]

За мен си е сив Голди, но всеки от нас за да се съгласи, ще трябва да го видиме след да кажа поне 10-15 години живот и здраве. Ще си е почти беличак сладура!. Дано да се запознаеме и аз с него някой ден, много ще се зарадвам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.