Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 27.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема За БМХО и Боароннови  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано15.02.06 15:46



Ето, в сайта на БМХО го има Органона, който е основа на всяка терапия, която иска да се счита за хомеопатична.. Калина като представител на Боарон нека ми обясни защо в тези два параграфа от Органона (който и те би трябвало да следват, ако твърдят, че лекуват с хомеопатия) се говори за лекарствата в единствено, а не в множествено число.. и по принцип, могат да се дадат много такива примери..

§ 24. Тъй че не съществува друг метод на употреба на лекарствените средства, който да е от полза, освен хомеопатичния, при който ние търсим за тоталността на симптомите във всеки отделен случай на болест такова средство сред всички лекарствени средства (чиито патогенетични ефекти са известни от изпитване върху здрави индивиди), което има способността и тенденцията да причинява изкуствено болестно състояние най-близко до това в конкретния случай на болест.

§ 25. При всички проучвания чистият опит - единственият и непогрешим съдник на лечебното изкуство ни учи, че именно това лекарство, което при своето въздействие върху здраво човешко тяло е показало способността си да причинява най-голям брой симптоми, подобни на симптомите на лекуваната болест, отстранява (в подходящата потенция и разреждане) бързо, радикално и окончателно съвкупността от симптомите на това болестно състояние, т.е. (§ 6-16) цялата налична болест и я променя в здраве; и че всички лекарства без изключение лекуват тези болести, чиито симптоми приличат най-много на техните собствени и не оставят нито едина от тях неизлекувана.



Така, друго, един от Боаронските лекари е казал на моя приятелка, която се лекува при него, че "класиците" били учили само три месеца, че само при Боарон всичко било ок и начуно доказано, също, че Боаронския тип хомеопатия отдавна се бил наложил по света.. и други такива опашати лъжи.. тя малко се стресна като и обясних някои неща.. разказах и за закона на Херинг, за теорията на подтискането на Виджейкър, за доказването на лекарствата и т.н. Всеки малко грамотен хомеопатично пациент, ако след 6 месеца лечение (по 6-7 лекарства, едно днес, друго в събота, трето нам как си, дала е само за лекарства > 200 лева вече) някои от физическите му оплаквания се "решат", но се появят психически проблеми и нищо съществено не се е променило в живота и.. е, кажете, това лечение или подтискане е. Според лекуващия я лекар, нещата отивали на подобрение и изобщо да не ме слуша какво и пея.. Ок. Всеки пациент си заслужава лечителя в крайна сметка, и тя не прави изключение, разбира се.

Сега, това за разпространението по света, нека да кажат тези, които са по света..
За трите ни месеца обучение, ми ето сравнявайте:

Значи на сайта на БМХО има информация за нивата на обучение в Боарон..
Ето:

Основното обучение на лекари е с хорариум 192 часа. Протича в 2 цикъла или 2 учебни години.

Първи цикъл: състои се от 7 двудневни семинара

Втори цикъл: състои се от 5 двудневни семинара

Това прави 12 семинара по 2 дена + още 3 двудневни за трето ниво.
Програмата също е там. Да виждате някъде Органона поне споменат? Реперториум? Методология?

Значи какво, плащаш си 250 лева, Калина, караш 192 часа курс и само щото си лекар, автоматично ставаш и хомеопат?! Колкото до разликата между 250 лева и 2500 лева, мисля, мод го обясни добре.. вие не плащате, но някой друг плаща.. така че, тук цената на обучението не може да е критерий.

Сега за курсовете по хомеопатия.
Съжалявам, че нямам програмата на Едикта, имам и на 5-я курс към Х.О. цялата, но не съм я сложи още в сайта..
На нашия, 6 курс.. програмата и семинарите са тук:

- Програма

- Семинарите

Това са 24 семинара по 4 + 8 + 8, т.е 20 часа, общо 480 часа спрямо 192 ваши. Пак две години. Практиката е отделно като супервизии. От познатите ми хомеопати един не е минал без допълнително обучение в чужбина или допълнителни курсове.. напр. пред. ми хомеоапт сега е в Индия при Фарок. Допълнително.. тъй като никой не смята, че тези две години могат да са нещо повече от една база само.. се карат още 2 години.. ето сега е курса при Верварке.. а ако толкова държиш на мед. образование има и мед. курсове паралелно.. Вярно, това не е като 6 години сдух, но да ти кажа и добре, че не е, учил съм 4 години медицина, знам за каква промивка на мозъците става дума.. 6 курс сме вече с диагноза.. не е ли така? А и моето мнение винаги е и ще продължава да е, че за качествено практикуване на хомеопатия не се изисква мед. образование.. освен по закон.. но тази тема е дискутирана тук до втръсване вече..

Та така, сравнявайте..

Та така, Калина, ето сега започват новите курсове и към Х.О. (18 март), и към Едикта (8 април), запиши се, ако искаш и изкарай поне три-четири семинара, виж как е, пък после пак ще говорим..
В противен случай като ми пишеш пак в тема за курсове по хомеопатия нещо за Боаронските курсове, пак ще те питам дали си в ред - едното няма много общо с другото..

Сега разглеждам материалите по които учите (не, H., това тяхното не е Реперториум, друго е).. много постничко наистина, и крайно едностранчиво.. В нета е фраш с литература по хомеопатия. Ми попрочети нещо де. Как си с езиците?



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано15.02.06 16:27



Много огън, направо огън и жупел... Лелееее, верно как се палиш само. Но пък си постоянен, не може да ти се отрече. Аз лично не бих хвърлила толкова усилия, за да докажа на някого нещо. Все пак всеки си има мозък в главата и е във възможността си да упражнява личното си право на избор.

Ми да беше поместил целия Органон... Добре де, и без друго си почнал, айде и аз да се включа с някой и друг въпрос към възпитаниците на т.нар. Френска школа

Каква е причината да се използват много препарати, нали няма как на всичките едновременно да бъде подобно състоянието ( на само 1 човек) в даден момент? Оттам нататък кое му е подобното, кое е хомео-то?!

После, потенцираните препарати нямат локално действие, те изменят динамично жизнената сила и влияят на централното разстройство на организма. Това го е казал Ханеман.
Как, питам аз, биха могли да влияят индиректно, само локално? Нали болестта е разстройство на жизнената сила, а не просто засягане на органите...

Та, как така изписвате симптоматично? Или давате всичките лекарства с описана подобна патология. Едно във вторник, друго в понеделник и четвъртък и още няколко в петък... Че и по 10 гранулки... Лелееей!

Ай стига толкоз, и без друго девойката едва ли ще си направи труда да ни отговаря... макар че и аз съм любопитна. Нейсе.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано15.02.06 16:40



Ето я грешната преценка.. трябва да ти кажа, че не съм никъв огън, освен ако не съм скорпионския "студен пламък".. докато съм го писал си мислех за други неща, слушах си музика и т.н., хич не съм се и палил даже, което ти няма как да видиш през монитора де.. Просто съм по-многословен и обикновено се изразявам грубо и рязко.. ми са нищо не ога д анаправя с усещането, че някои от събеседниците ми не мислят, а само повтарят и ими изглеждат леко.. баритски.. виж къв цензуриран шифър се получи, а?.. та така.. а иначе обикновено не търпя да ми се налагат чужди мнения за неща, които вече съм проверил лично.. освен ако някой интелигентно, може и грубиянската като мен.. да ми покаже грешката ми в методологично отношение..
Ако пък за нещо не знам нищо си питам и не се правя че знам всичко.. ей аюрведа наприемр дето я спомена магнетар, още нищо не съм чел за нея, нищчико..

И не ми дреме да доказвам на някого нещо, просто.. честно.. разтоварвам се.. почивам си.. ей ще видиш другата седм като съм пак на работа дали ще съм тук...

Органона ще го има в сайта, както и Реп на Кент + ММ компилация, всичко на БГ.. но трябва време, бавно става, но ще стане.. идеята е след врем да си имаме и на бг някъв мини хомеопатичен портал.. хаах, достатъчно платинско ли прозвуча това..


И аз не вярвам да отговори.. или ще отговори нещо ала баланица празна паница и т.н Аз още си чакам описанието на излекуване от нея хроничен случай.. бях я питал в друга тема, но отг така и не получих.. тц тц тц



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.02.06 18:40



Никакъв dullness of mind нямаш. Я виж какъв ясен и обоснован постинг си сътворил!Сега ако някой ИСКА да те чуе, ще те чуе. А ако не иска...негова си работа.

Mens agitat molem



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано15.02.06 18:54



Абе казах, че с еусещам dulness и че всичките лекарства, коит са ми давали са в тази рубрика.. което не е критерий, тъй като тя е големичка.. но пък е вярно, че ми дават само такива които там са 2 и 3 степен.. та усещането ми е че напоследък (след хомеоаптията) съм зверси затъпял.. по-рано можех да мисля, ега нямам такова усещане..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано15.02.06 20:03



Е, хвана ме. Ако си искал да ми търсиш грешките де.
Нямах предвид астрологията като казах "огън и жупел", обаче можеш да си сложиш точка в графата импулсивен. Освен ако аз не проектирам собствените си характеристики върху тебе...

Все едно, и аз се дразня, когато съм достатъчно убедена в нещо (проверено и изпитано лично), и се явява някой, който ми противоречи. Не че не мога да бъда много лесно убедена в противното, стига мнението да има достатъчно тежест...
Но като видиш, че има несправедливост някаква, как да си оставиш магарето в калта...

Сега пак се сещам, че всъщност си налсагваме делюзиите в една неадекватна ситуация. Щото така се чувстваме по-удобно, или поне на този етап нямаме други варианти за реакция. И хем ме хваща яд на себе си, хем виждам, че това е реакция, на нещо от миналото (не само моето).

Ей, ама понякога ситуацията има нужда от подобно поведение, щото прекалената присобимост сигурно би попречила на новаторството. К'во ще кажеш, м?



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.02.06 20:06



Явно мислиш успешно, без да имаш усещането,че го правиш

Mens agitat molem



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 20:10



Хомеопатията е развиваща се наука. Нормално е за 200 години все нещо да се промени. И първия компютър съвсем не е изглеждал като това пред което стоя в момента, въпреки че ползвам същото наименование. Или трябваше от уважение към Джон Атанасов/ или някой друг-мненията са различни/, да стоя пред някоя щайга и да я гледам умно.
Ханеман е бил гениален , но в друга епоха. Когато той е спасил десетки човешки животи, конвенционалната медицина е лекувала предимно с клизми и кръвопускане.
Ще ви опиша накратко Боаронския принцип на предписване, ако с нещо не сте съгласни, обърнете се към тях - www.cedh.org.
1.Медикамент с локално действие, съответстващ на стадия и локализацията
напр.
Алиум Цепа-водниста, бистра хрема с множество кихавици
Рус Токс - везикули, изпълнени с бистра течност на фона на зачервена основа
2.Етиология, ако е известна
Поленс-поленови алергии
Дулкамара-след излагане на влага
3. Терен или хроничен тип реакция
Ликоподиум
Сулфур
Нат. Мур
Последните са поликрести, това го знаете, няма да ги описвам.
Могат да се правят различни комбинации.
По този начин почти никога не се наблюдава влошаване.
Една ваша колежка ми разказа следния свой случай-Жена с болки в колене, толкова силни, че е почти обездвижена. Предписан Калиум Би незнам колко. В резултат болките отшумяват, но се появяват грануломи на зъбите й и за една седмица и изваждат всичките зъби. Извод-Блестящ случай, болестта е била в корените на зъбите, след като вече ги няма , проблемът също изчезва.
Ако някой от нас направи подобно нещо въобще няма да се гордее със себе си. Ще разказва случая с горчивина, а не с усмивка.
Друг случай-Дете с бронхиална астма. Астмата отшумява, но на нейно място екзема, която се разпростира по цялото тяло. Сърбеж, толкова силен, че момчето не може да ходи на училище. И това продължава една година. През тази една година вашата колежка продължава да го лекува и да обяснява, че това е нормално. Така ще излезе болестта.
Нас ни учат, че може да се лекува и без толкова силно да се влошава пациента.
Относно фармац. индустрия-Все някой трябва да произвежда Х препарати при хигиенични условия. Ако не е Боарон, ще е друг.
Наистина се правят опити за научно доказване на Х. Знаете, че това е най-слабото ни място.
Английски-Headway трето ниво. Скоро ще се запиша на четвърто. Чета в нета спокойно на англ.
Забравих другите въпроси. Напомнете ми.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.02.06 20:32



Бря, пък те ми се кълняха, че е!!!
Ми така е, като откинвам англ. колкото да си изям кютека нейде



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Kalina]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.02.06 20:34



В резултат на приложението на "Медикамент с локално действие" се полуава подтискане. Например при случаят с жената с болки в коленете, като дадете такова лекарство и още куп други за "етиология" и "терен" ще и "излекувате" болката в коленете, без нещо, което да наречете "влошаване" и след няколко месеца "чудотворно" и "напълно несвързано" ще се появи примерно диабет или сърдечно заболяване или депресия, или не дай боже-психоза.

За да не се получи това се дава едно, единствено лекарство отговарящо на пълната картина. Това НЕ ВОДИ до влошаване. До влошаване водят грешни потенции, грешни лекарства или просто чувствителност на организма. Влошавания причинени от грешна потенция или чувствителност се овалдяват с често поватряне на лекарството/през 5-10 минути/,а от грешно лекарство с предписване на антидотиращо лекарство, отговарящо на настоящата картина.

Има много повече полихрести от тези, които си изброила.

Всяко лекарство си има своя етиология, няма нужда да комбинираш лекарства за да нацелиш точната етиология с точните симптоми. Трябва да намериш това лекарство, което съетава и двете. Но това не може да стане ако не ползваш Реперториум и пълна Материа Медика, както и програма за реперторизиране като Радар или Кара.

Не искам да се обръщам към вашата организация ако не съм съгласна с нещо. Това си е твои източник. Сега говоря с теб и ако не съм съгласна ще се обърна към теб. Аз също няма да те пратя да се свържеш с някоя хомеопатична организация ако не си съгласна с мен.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.