Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 11.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Я oщe чecън!]  
Автор Elaps (ентусиаст)
Публикувано18.02.06 01:41



Според Шанкаран ако си в остър миазъм, на всикчо ще реагираш според миазма си, независимо от дразнителя или ситуацията. Делюзиите вече са извървян път. Сега той говори за general sensation и 7нива.
(Извинявай за намесата...)



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Elaps]  
Автор И. ()
Публикувано18.02.06 10:57



Къде го чете това?



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: 4esun]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано19.02.06 07:13



Тц, не е тя.. друг човек е.
А на тази, която визираш предположението след една супервизия с учебна цел за моя случай е Берилиум по Шолтън, минералът хамелеон.. и, разбира се, Медорин..
С моя х. стигнахме до извода, че ще се взема Медорин, но аз сега си и ще си почивам.. като му дойде момента..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано19.02.06 20:07



Как ще прецениш какви са областите за клинично приложение на дадено лекарство, ако нямаш поне някакво доказване? Не че не може.. но си мисля, че доказването си е доказване..

Различните хомеоапти ме виждат по-различен начин, защото една част от тях не смятат, че терапията трябва да е рационална и си карат по усещания.. може да са верни, може и да не са, но според мен това не трябва да е основа за предписание.. напр., този х., който ме лекува си държи, че съм Пулсатила, или поне че е много вероятно да съм, смята също, че Платината е свършила някаква работа.. друг днес ми каза, че никога не би ми дал Платина.. кво да ти кажа.. просто ще почивам до май месец и ще видим какво ще каже Шах, чак ми става интересно..

А иначе вчера надълго и нашироко си поговорих с х., даже си изпуснах една от лекциите.. но пък от целия разговор имах един доста символичен и интересен сън.. но спирам до тук, че днес ми казаха, че товамоето било чиста логорея, при това компенсаторна.. което си е така.. така че, до..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано20.02.06 11:48



Няма как да не се сблъскаш със субективния фактор при лечението си. Нали все пак става въпрос за живи хора... нищо че са хомеопати. А какво имаш предвид под "рационална" терапия, така и не разбрах, нооо... явно си имаш миязми и не можеш да бъдеш отъждествен с точно едно лекарство (на този етап).

Какво се вижда като най-належащо е въпроса и оттам идва субективния фактор. Като прозират отдолу разните му слоеве, натрупани с годините, човек се чуди откъде да те подхване.

Не е болка за умирачка... Правилно си решил да поизчакаш! А и от толкова много учнене, нищо чудно човек и хипохондрия да го тресе.

Пулсатилата може да ти е временно състояние, в което си в момента. Не гледай толкова скептично, и не си мисли, че не е възможно. А иначе отдолу кой знае какво може да ти се появи... като се поразчистят слоевете.
Споко, и на мен още на са ми намерили симилимума, ма и аз като тебе - оплакванията в един миязъм, поведението - ужасно объркано и с много кимпенсиращи ситуации... Аз горе-долу се сещам най-отдолу какво е, като си гледам детските години..., обаче т'ва ми лекарство хич не работи. А другото - само донякъде... И сега - антимиазматично... та да видим докъде...



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Elaps]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 13:37



ами, извинявай, аз съм тъпа, че писах за делюзия точно така, усещане, не делюзия.

И предписваш само едно лекарство, върху това усещане.

Начи, като гледам моя хомеопат, той действително изписва това, което е решил за конституция, дори и за остри случаи - и: това лекарство покрива и кризата.. Включително и на мен не ми дава да пия любимата си пулсатила, защото макар че ми действаше до 10 мин, изобщо не свършваше никаква работа в дългосрочен план.
Говорих си с него през уикендa, загрях (поне така си мисля ), за какво говори Ганди.. нали на това му се викаше "импринтинг"



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: magnetar]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 13:46



да, ти си правиш, каквото там си правиш.. за мен съм разбрала, че е точно така. Случки много, ами например защо винаги си намирам работа (случайно, по обяви), в която аз да съм отделно от екипа, който тр да координирам, и само главния шеф да ми е шеф? Защо преди да започна да се лекувам с хомеопатия, нямах претенции аз сама да съм си шефче - нищо не ми е пречело, но едва сега намерих сили и желание да потегля в тая посока? щото така ми изнася на усещането, нали
че и връзките ми са еднакви..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано21.02.06 08:27



Импулсивен викаш..
Първото лекарство с което ми отвориха случая есента на 2003 беше Arg-n..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: 4esun]  
Автор И. ()
Публикувано21.02.06 10:10



Ами да, нали човек си подбира да попада в ситуации, където му се налага най-малко да компенсира. Работа, отношения с хора... точно там най-добре се вижда. И това го прави несъзнателно, просто защото така се чувства себе си...

Обаче здравия човек няма проблем да се чувства нормално и в кофти ситуации. И най-вече - реакцията му да бъде адекватна.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Kalina]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано22.02.06 19:39



Тук ли си още, Калина?
Не сме приключили дискусията..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.