Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 02.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано17.02.06 14:15



ами той изглежда има предвид, че дори и да си в остро състояние, реакцията ти е пак на констиционалното, че и причината да си в остро е резултат на .... ъъъъъ... усещането ти за света.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано17.02.06 14:19



о, да, ние сме най-лудите, това съм си го мислила. Но може би сме замислили повече от другите какво не ни е наред



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Я oщe чecън!]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 14:50



Да де, обаче виж че интензивността на реакцията е различна, в зависимост от причината, и се изявават различни нейни компоненти. Не може да живееш в динамична среда и да реагираш по един и същи начин с еднаква интензивност. А точно съвкупността от тия неща оформят основните делюзии.

Може би пък е имал предвид, че като ти е намерено точното лекарство, и вече има ефект от него, острите състояния намаляват по брой и прагът на централното нарушение е по-висок. Или нещата остават на най-восоко ниво, без да излизат по периферията като патология.
А и сигурно в такива случаи просто наистина, освен дето почти нямаш остри състояния, те са и отговарящи на само 1 лекарство.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано17.02.06 15:47



т.е. осъзнаваш основната си делюзия (централното си нарушение). А за реакцията не съм съгласна, че е различна - всяка твоя реакция е проявление на основната ти делюзия, това го казвам, щот си мисля, че аз съм осъзнала тая си па чак толкоз страшна делюзия



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 16:31



Айде... Дира пак не ме пуска, имало го това мнение!

До Чесънчето:

Е как ще да не е различна? Няма начин при промяна на ситуацията да не реагираш по различен начин. По възможност се опитваш компенсираш до един момент, обаче я си предстви, че няма повече накъде. Тогава какво се случва?

Ще ти дам един пример - четох за случай на Калкарея, която докато е малка и си живее вкъщи, не се налага да компенсира, щото там си има сигурност и спокойствие. Обаче нещата се променят - тя се жени, отива в друга къща и и се налага да се адаптира към мъжа си - тогава вече й се налага да компенсира. После ситуацията градира и се получава така, че тя повече не може да компенсира, и колкото и да прави опити, вече не е защитена. Чувства се изоставена и захвърлена. Това вече не е Каклкарея, а в случая става Страмониум - налага се да се съпротивлява на терора и агресията. И колкото и да е странен прехода, тук компенсацията е противоположната - трябва да прояви смелост.

Та, когато компенсираш, състоянието си остава същото. Обаче при промяна на ситуацията, всичките чувства се променят.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 16:42



Да се обадя и аз ни в клин, ни в ръкав: ходих на нов хомеопат преди 1 месец (знаете го случая със случайно намереното ми лекарство от преди 4 години), и тя иска да ми дава ново лекарство. Другата седмица трябва да ида при нея да ми го даде. Само че аз не смея, страх ме е да не се получи ново потискане или влошаване. Вече съм една абсолютна хомео-параноичка!

Не че имаше връзка с това за което си говорите, ама ей така - от вътре ми дойде да си кажа



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Mariannna]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 16:44



Хахахх, това също можеш да го кажеш, а не да компенсираш.

Това в контекста не нещата, които обсъждаме.

А иначе ти желая успех!



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано17.02.06 17:35



сега дали при промяна на ситуацията изпадаш в остро състояние и имаш нужда от друго лекарство - нали ти казвам, чудех се дали е така, както казва Ганди, т. е. да нямаш нужда от ново лекарство.

Но си мисля, че щом основната причина не се е променила.. щом цялата ситуация произлиза от това, че тя няма СИГУРНОСТТА, която иска калкарея..
Начи я да си прочета пак Ганди, че нещо се замотах



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Я oщe чecън!]  
Автор magnetar (непознат )
Публикувано17.02.06 19:03



Значи какво излиза ,че аз сама едва ли не си предизвиквам неприятностите ,за да мога си осъществя делюзиите,защото иначе ще се" разболея" ,но отдруга страна пък,чак такова планиране- аз и сценарист да съм -такъв филм като моя .....



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Я oщe чecън!]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 19:06



A, не бе, не ме разбра... Калкареята търси ситуации, в които се чувства сигурна. И тя Е сигурна!
Сравнението беше следното - Калкареята е вътре в къщата и не иска да излезе отвън на тъмното. Тя ще направи всичко възможно... за да е сигурна, че е така. Ще си планира живота по този начин, ще вложи всичките си усилия за да го постигне. Черупката и трябва. А Страмониума е навън, в тъмното, сам. Не му трябва сигурност, той просто изпада в състояние на страх, изложен е на такава ситуация - насилие стрес. Него го е страх и той копнее да влезе! Обаче пък на него му липсва смелост, която той тряба да компенсира.

Как ти се струва, м? Малко отвлечено, но много ми хареса...

А иначе, ако Страмониума се справи успешно, може би пак ще се върне в същата ситуация и отново ще си стане Калкарея...

Редактирано от И. на 17.02.06 19:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.