Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 11.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано16.02.06 10:11



Март като се видим на 2-то ниво за Баховите ще го донеса пак Синтезиса и ще ти го покажа.. то всъщност и в нета има Реперториуми.. ето ти го този на Кент, да добиеш някаква представа..



А иначе глей са кви интересни неща се пишат тук.. ма аз ще се включа в дискусиите ви нощеска.. днес бягам по задачки и най-вече.. ще ходя при една астроложка да ми бае по търкалото

Аз попремислих някои неща и реших, че сега е момента да направя до към лятното училище една хомеопатична пауза.. и без тва хомеопата дето ми даде Платината каза, че май Платината е била за нея Стават и таквиа грешки, хаха, нали сме им като огледало.. пациентите са огледало за терапевтите.. и ако терапевтите не са наясно със себи си и не са здрави.. стават фалове.. нали? Аз за тва ми харесва по принцип следното в психотерапията.. и поне това, което знам от аналитичната пс. на деде Юнг.. че преди да станеш терапевт лекуваш първо себе си.. иначе проекцийки, пренасяния и так дальше.. обаче ми е чудно защо повечето ми преподаватели са ми такива след като половината от тях още не са се сблъскали със собствения си симилимум?!

Та така, вчера питах една дружка дето е в час с хорарната.. да вземам ли лекарство в събота или не.. излизаше, не помня точно вече.. Нептун в 7.. пък 7 е тя (лекуващата).. а Нептун е някаквая заблуда, нещо е мъгла май по отношение на моя случай.. хихи.. та викам, а няма да я бъде тая, никви лекарства повече, почивка.. и там първия аспект (тригон, тва ок), който правеше Луната беше с Марс или . оф не помня .. бе нещо там с 9 дом.. и сега умуваме с нея.. дали този 9 дом да го тълкуваме като чужденец или като преподавател..

То аз вече бях решил два часа преди да я попитам, ма така за сверка.. май си плача за Церато, а, Хъни?

Аз всъщност си реших, че ще ходя май месец да ме гледа Шах.. обаче ми стана вчера много интересно.. като взех категорично решение, че спирам лечението за половин година примерно.. и сякаш в мен има втоери човек, който ми пречи да съм адекватен.. веднага вечерта пак яко трвевожен, от нещо уплашен.. чак се зачудих дали да не започна пайк една няколкомесечен наливка с Трепетлика.. четох до към 12, и лгяма си, буф в 1:30 буден и болен от страх.. се едно някой в мен жестоко се мъчи да ме накара да си следвам някакъв модел.. ходи реви на тоя хомеоапт, докажи едно две лекарства.. той като не ти помогне, айде при слведващия.. и така докога.. бе направо почвам да се замислям за онова дето магнетар писа за двете личности.. хихи, то направо се едно не съм аз от три години..

И после за астрологията.. не мисля че докато ми върви транзитен Нептун квадратура към натална Луна ще имам успех с лечението.. викам да поизчакам..

И това ме навежда на мисълта, че освен..
1. Правилно лекарство
2. Правилна потенция
трябва да им а и
3. Точно врем за даване на съответнтоо лекарство
4. Кога, колко и дали трябва да се повтори..
Мда..

Така, ето ви днес нещо за четене от Калинините учебници:


15 мб е, разгъвате си зипчето, инсталирате го и четете (на английски е)..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.02.06 19:56



Иии, покорно благодаря - ша зема да го донауча тоя пуст английски, ей така от любопитство Само да ми кажеш какво означава, че едни от ХЛ са червени, други сини, пък трети черни?

За Cerato не знам, ти ще трябва да си решиш. Но ми се струва добра идея да си сложиш в комбинацията White Chestnut, за да не мислиш постоянно за тези кризи и Rock Rose(любимия Жълтак!), заради ужаса от тях. Heather си го знаеш и Crab Apple щом ще се чистиш от хомеопатията. Ама я си сложи и Impatiens, че нещо много бързаш да се излекуваш

И малко офф: аз пък взех, че си спретнах прекрасен обрив с Holly, да му се не види, ама айде ще се оплаквам в твоя форум...

И аз искам при Шах... ама трябва ли да науча англ. дотогава? А после кой те проследява?



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано16.02.06 22:44



В Реперториумите лекарствата са записани в 3 или 4 степени, 1-та е най-слаба, 3 или 4 е най-силната. В каква степен ще бъде записано лекарството в дадена рубрика зависи от доказването и от клиничната практика.. ако при доказването даден симптом се е появил при повече изпитатели и често е помагал при съответните случаи за излекуване на нещо си.. тогава в Реп той е записан в по-висока степен..
Обикновено степените са 1 - обикновен текст, 2 - син текст или италик (курсив), 3 - червен, или болд (удебелен), 4 , ако има, големи букви.
Има много реперториуми и различни видове.. в бг работим основно със Синтезиса на Шроьоенс, който е и в Радара или които позлват Карата са с Къмплийт.. и двата на основата на Кент.. разбира се много, много допълнени за тези 100 години.. напр. виж там рубриката, още в началото, abrupt, груб.. има само две лекарства.. Тарентула на 2-ра степен и Натрум муриатикум на 1-ва.. в Синтезиса лекарствата в тази рубрика са вече 24 с 2+1 подрубрики с още лекарства.. но все пак Кент си оства Кент.. в новите Реп има доста шлака, но след още 100 годии нещата ще почнат да се избистрят
Аз започнах да правя превода на Кентопвия Реп на бг а сайта, но ще сатне много, много баво.. и то не заради преовда ми заради чисто технчески нещица.. както и да е: ето тук малко показно, preview:

.. до хиляда и коя не останаха..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 10:49



Много ти благодаря за подробното инфо
Сега сядам с дебелия речник да се боря
Надявам се, че ще направиш превода - доста по-лесно ще е за незнаещите англ.! А защо не си вземеш помощници в тази високоблагородна задача? Сигурна съм, че ще намериш желаещи



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 13:01



"... В каква степен ще бъде записано лекарството в дадена рубрика зависи от доказването и от клиничната практика.. ако при доказването даден симптом се е появил при повече изпитатели и често е помагал при съответните случаи за излекуване на нещо си.. тогава в Реп той е записан в по-висока степен.."

Чета те и си мисля, че може би не е много правилно, дето в реперториумите и ММ се разчита основно на изпитванията. Клиничната практика е къде-къде по-добър вариант и ще ти кажа защо мисля така. За острите случаи не е от много голямо значение, обаче ако си хроничен вариант на някакво лекарство, много трудо ще ти го открият с реперторизация. Не че и двата варианта на описание не говорят за един и същи проблем, но когато има някаква компенсация, някакъв опит сам да се справиш със ситуацията (като си налагаш волево да се приспособиш) нещата много се размиват и трудно се "разчита" картината. А това при хората е неизбежно.
Даже може и да не съзнаваш, че компенсираш.

Тая мисъл ми дойде и от въпроса ти защо разните хомеопати те виждат по различен начин...



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: И.]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 13:37



да, разбира се, че трудно осъзнаваш, че компенсираш. Но моят хомеопат ме разкри много лесно:) т.е. ако той е проницателен, не би тр да е така трудно, както пишеш. И да е прикрит пациентът, хомеопатът ако си знае работата...

Колкото до това, което пише хамелеона за хомеопата-платина, май се сещам кой е . Но аз пък досега не съм изписвала лекарство, дори далеч подобно на моето, само че всички като че ли отначало ги мисля в по-тежките миазми (сигурно щото аз съм тежък) , направо не ми се вярва някой да е просто псора.. или пък остър (за конституция говоря). А не, сетих се, имах един много готин сулфур, с остро нукс вомика, направо класика .

Но пък Ганди (не Махатма, както беше писал гъгъл) , казва че нямало нужда от остри лекарства, ами през целия си живот имаш ЕДНО-ЕДИНСТВЕНО усещане, покрито от ЕДНО-ЕДИНСТВЕНО лекарство.. Това ми звучи чудесно, ама като имаш остра криза, искам да кажа остро заболяване? Не я ли овладяваш с остро, пък после даваш конституционално, за да се прекратят пристъпите? Хм, още не съм дорасла, много ясно, но ако някоя майка ми се обади паникьосана за детенце, ще му мисля първо остро..

Отплеснах се, но това последното е спорът ни сега с моя хомеопат, та ще се радвам някой друг хомеопат да пише



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: 4esun]  
Автор magnetar (непознат )
Публикувано17.02.06 13:47



Ами ние с хомеопатията, какво компенсираме-постоянно ми се върти в главата, а ма най- накрая си го казах и се успокоих? ?Е за всеки е различно...може би...



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: magnetar]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 14:00



не разбирам, какво питаш? в съседната тема, дето ти я пусна, дето И. е писала за фиксираната идея, се опитала да каже кво е туй компенсация..



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: 4esun]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 14:07



По тоя въпрос и аз се замислям. И знаеш ли какво ми идва на акъла...
Най-добре се изразяват нещата в острите състояния, защото тогава не се налага да компенсираш, или по-скоро инстинктът за самосъхранение надделява. Но и друго - ако огледаш внимателно човека, ще забележиш, че той си подбира да попада в ситуации, където най-малко да компенсира. Щото пък компенсацията изисква усилия от него, а също и съзнателна борба със себе си.

Чакай, че пак се отплеснах. Та ако достатъчно дълго наблюдаваш някого и записваш острите му състояния, няма начин да го объркаш. Едно на ръка, че много често човекът и в остро състояние си е същата конституция, а другото е да познаваш връзките между лекарствата много добре. Те си преливат едно в друго.

А Ганди колкото е прав, толкова и греши, според мен де.... Щото човекът си е един и същи, но попадайки в ралични ситуации, проявява различни черти от характера си и най-важното - с различна интензивност като отговор.
А ние няма как да живеем в среда, която е неизменна.



Тема Re: За БМХО и Боароннови [re: 4esun]  
Автор И. ()
Публикувано17.02.06 14:12



Хаххаа! Ами пита каква е причината да се забием толкова много в хомеопатията, вместо да правим по-интересни неща.

Ми знам ли и аз, сигурно е индивидуално най-вече. А общото е сигурно че сме поне малко луди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.