Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За татарското нашествие в Русия  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано27.01.01 16:03



Валсодаре,
Към края на главата от книгата съм. Не съм се обаждал досега на тая тема, защото някои неща ги четях по няколко пъти а и си водех и записки.
Имам своя концепция по въпроса. В момента я пиша на Word файл, че е дълга!
Основната ми идея е: Батий е СЪЩЕСТВУВАЛ! Той не е Ярослав! Александър е ПОСТАВЕН на трона от Батий! Затова го е декларирал като негов син! Истината е, че Волжка България (За ордата съм съгласен с Бушков - не е имало орда! Ордата са обединени военни образувания, ръководени от Волжка България!), а не ОРДАТА са искали да поставят на трона във Владимир СВОЙ ПОСЛУШЕН човек!
Ще видя какво ще излезе по-нататък!
До следваща среща!



Тема Малко се обърках!нови [re: Mag]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано28.01.01 14:27



Не познавам добре руската история а Бушков залива с князе и личности, като някъде пропуска дати!
Само едно не мога да разбера:
Велика България НЕ Е БИЛА ЗАВЗЕТА от никаква ОРДА! Тя е доминирала Русия! Може би повечето руски князе са били българи!? Ама на руснаците не им отърва и си ги наричат с руски имена, а може би това, което считаме, че са руски имена са си БЪЛГАРСКИ!
Как обаче, както и в Дунавска България (нашата) постепенно българският етнос се пославянчил и е станал руски!
Казаците са си 100% потомци (предимно) на българи!
Ермак си е 100% българин!
Ей това не мога да разбера!?



Тема Дай източници ....нови [re: Mag]  
Автор RAGE (член)
Публикувано31.01.01 22:08



... да се дообразовам !

Благодаря ;)

За да те уважават първо е необходимо самоуважение


Тема Linkнови [re: RAGE]  
Автор valsodar (ентусиаст)
Публикувано01.02.01 11:14



За този адрес благодари на 1984- от него го видях, а вътре е почти цялата книга за която чат-пат става въпрос в клуба.



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Алтернативна ХИПОТЕЗА!нови [re: valsodar]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано03.02.01 00:59



Бях написал доста, но връзката ми прекъсна!
Идеята ми е не да:
1. Преразказвам книгата, защото наистина най-важното е на този сайт!
2. Не да създавам собствена история

а

Друга алтернативна хипотеза - нещо като историческа фантастика, която да не е противоречива!
Маг

П.С. Но в онзи възрастов клуб се въвлекох в една много непочтена игра и сиках да защитя една жена и затова изоставих този въпрос! Сега обаче там нищо не ме интересува и се връщам на темата: имало ли е МОНГОЛСКО нашествие (като и Волжка България е била завладяна) и какво е монголо татарското нашествие (в Русия и Европа).



Тема А ти пич!нови [re: RAGE]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано03.02.01 01:04



С по-малко простотии! Ако си любознателен, а изглежда, че си - можеш да научиш много!
Но само ако още веднъж те видя да пишеш простотии там където не бива - махай се!
А за гадории си има и клуб!
Айде, не се кахъри! Ще ти кажа какво да четеш, но пъро трябва да си запознат с официалната версия на историята, т.е. да си я учиш (или учил) такава, каквато са ни я преподавали в училище! Вярна или невярна - по-голямата част от фактологията е вярна!
Тълкуването е вече друго нещо!
Маг!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.