Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 21.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Българска Орда и Авитохол  
Автор Бaлтaвap (непознат )
Публикувано12.01.01 01:04



Както гласеше рекламата на "егоист": Ако не можете да го намерите, откраднете го. Двете списания се продават на Славейков (точно пред градската библиотека). Излизат през година. В последния си брой "ордата" съдържа следните интересни статии:
1. Произходът на Рус - Омелиян Прецак
2. 26 март - денят на българската държавност - Светозар Попов
3. размазваща критическа статия за новата книга на П.Добрев - Пл. Цветков
4. Възловите въпроси на старата Българска История- Тачо Танев

Авитохол - още не съм го прегледал, но мернах две интересни статии на Дориян Александров - едната за произхода на казаците, другата беще нещо за българските символи.

Е ако някой се интересува ще разкажа по - подробно....само че утре

П.С. препоръчвам ви и миналогодишния брой но "ордата" - с ценни статии на Д.Съсълов и Фани Попова-Мутафова. Ще ми е интересно да си кажете вненията за двете списания.



Тема Ще ми е интересно да чуя...нови [re: Бaлтaвap]  
Автор Hit-ъp П@ъp (непознат )
Публикувано12.01.01 08:27



...подробности за критиката на Цветков към книгата на Добрев. За коя книга става въпрос впрочем?

ХП



Тема шарлатански му работинови [re: Hit-ъp П@ъp]  
Автор П.M. (минаващ)
Публикувано12.01.01 11:27



... кво се занимаваш?
Тъкмо се чудех дали да се прежаля за един "Авитохол", но Дориян Александров не ми се чете, мерси...
А самото заглавие "Българска орда" подсказва, че Добрев няма да го гледат с добро око: все пак човекът се бори да докаже индоевропейския ни произход.



Тема Отг: ала баланови [re: П.M.]  
Автор Бaлтaвap (новак)
Публикувано13.01.01 20:21



Наистина не си заслужава кой знае колко Авитохола, с изключение на статията на Дориян Александров за казаците. Разбира предполага се Българския произход на казаците. И то с доста доказателства. Направо не се сдържам да цитирам:

...От гладна точка на медицинската антропология са интересни изследванията на акад. Методий Попов, който прави сравнителен анализ между Българи, Кримски татари, Ногайски татари, Татари от Средна Волга, Руси, Украинци и Донски казаци. От тези данни се вижда, че Българите са почти еднакви антропологически с така наречените "Татари" и Казаците, но не и с Украинци и Руснаци. В това отношение най-интересни са измерванията на скуловата ширина и морфологичния индекс на лицето, от което става ясно, че изброените народностни групи нямат нищо общо с монголоиднота раса! Интересно а? Аз все си мислих, че в Кримските Татари има нещо татарско...

Колкото до статията на Пл. Цветков "В тезите си П. Добрев е странно непоследователен" - самото заглавие подзказва за какво става дума. В последната си книга "Мисли пред храма на вековеет" П. Добрев пишел (това вече го твърди Пл. Цветков) тези, противни на изказани такива в минали книги; обвинява Д.Съсълов в неизказани твърдения и в същото време си присвоява негови твърдения, без да каже, че това е било написано в Книгата на Д. Съсълов...; тезата си за календара ни, изказана в специално издадената книга по въпроса отново е променена; "търси славяните там където ги няма"; "Г-н П. Добрев предпочита обаче да се спира само на изворите, които правят разлика между българите и хунарите, за да отхвърля храбро "Хунското плашило". И т.н., и т.н., и т.н.



Тема Абе мойто момче....нови [re: Бaлтaвap]  
Автор Mag (ентусиаст)
Публикувано14.01.01 00:26



щото и аз си имам две момчета като тебе и си те чувствам като мое момче! (Е тук ми се ще да отворя една скоба за племенния начин на мислене, който сме го бая забравили, а пък американците са го преоткрили! - щото Балтаваре, ти може, мойто момче да не си ми роден син, но като член на племето, трябва да се грижа за тебе като такъв - такъв е законът на племето).
Та да се върнем на темата - успокой се малко! Чети! Разказвай ни! Само се успокой.
Не ти казвам - "Не чети"!
Байно ти МНОГОЗНАЙКОВ!

П.С. Разбра ли ме?


Българският език - официален за всички!


Тема Re: Българска Орда и Авитохолнови [re: Бaлтaвap]  
Автор theflash (непознат )
Публикувано01.03.01 19:23



За повече знания по тази тема посетете сайта:
http://avitohol.i.am




Тема Re: Отг: ала баланови [re: Бaлтaвap]  
Авторprotobg (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 11:08



You mean ethnical or even national meaning of bulgari at these times?





Тема Имам пред вид...нови [re: protobg]  
Автор Бaлтaвap (новак)
Публикувано05.03.01 13:36



че са етнически Българи, факт забравен от тях поради това, че са под робство вече доста време (1000 и повече години). А Българско етническо съзнание имаме много по-отдавна.

Редактирано от Бaлтaвap на 05.03.01 13:41.



Тема Re: Имам пред вид...нови [re: Бaлтaвap]  
Авторprotobg (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 15:14



svetni me za genezisa na bulgarskia etnos




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.