Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема В кръга на шегата.  
Автор valsodar (член)
Публикувано28.12.00 14:31



Някой би ли се наел да отговори, каква е по произход княгиня Олга - основателката на Киевска Рус ?



Тема Отг: В кръга на шегата.нови [re: valsodar]  
Автор Mnogoznajkov (минаващ)
Публикувано28.12.00 14:54



Много интересен въпрос!
Знам, че основателите на Киевската Рус са "варяги", т.е. викинги. Но тук е проблемът. Викинги е начин на живот а не народ или племе! Мисля, че тази година при разкопките на един от викингските градове в Северна Германия (на Балтийско море де, а иначе къде) са открити предмети, а мисля и скелети, които недвусмислено показват, че сред викингите е имало и други народности, например СЛАВЯНИ и КЕЛТИ (мисля, че белги). Така, че на този въпрос не може да се отговори веднага и еднозначно!!!
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: В кръга на шегата.нови [re: valsodar]  
Автор Mnogoznajkov (минаващ)
Публикувано28.12.00 15:02



Чакай, чакай!!!
През 80-те години имаше едно ХУБАВО списание - "Отечество". Негов главен редактор беше (лека му пръст) Серафим Северняк (така и все забравям истинското му име!). Та той публикува (май беше 86-ма или 87-ма година) една статия - "Българите -народ държавотворен"! Тогава бях в Куба на 600 км. от Хавана. Нямаше как да намеря статията за да я прочета. Исках да се видя със Серафим Северняк в Хавана (пропуснах да кажа, че беше дошъл там за някаква конференция). Само, че когато пристигнах в Хавана той беше получил удар и почина! Говореше се, че и на него са му помогнали както на Людмила Живкова! И май беше за тази статия!
Почвам да търся! Страшно интересно ми стана!!!
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: В кръга на шегата.нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор valsodar (член)
Публикувано28.12.00 15:04



С удоволствие бих ти пратил книгата "Русия которя не бьiла'" ако ми пуснеш адрес през лични съобщения.
Има доста интересни неща как викингите се намесват в управлението на русите.
Продължавай да дерзаеш - Олга не е потомка на викинги, а е дъщеря на...



Малко подсказване - погледни нещата от гледна точка на това, че тя неофициално въвежда християнството в Киевска Рус - така че въпросът за викингите отпада.



Тема Отг: В кръга на шегата.нови [re: valsodar]  
Автор Mnogoznajkov (минаващ)
Публикувано28.12.00 18:58



Предавам се!!!
Само си спомних, че мъжът и на тази Олга е син на Рюрик!
МК
P.S. Мисля, че византийка или поне е покръстена в Константинопол.

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: В кръга на шегата.нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор valsodar (член)
Публикувано28.12.00 19:15



Вярно, получила е православно кръщение, но след брака си (ако се не лъжа)- почти тайно, от емисар на православната църква.Впоследствие е поддържала активни лични контакти с Констатинопол, но със сигурност не е с ромейско потекло.
Търси около баща й. А, може би и имената на синовете й ще ти подскажат нещо.
В краен случай, запитай се кой е положил основните зидове върху които е бил достроен Киев.

Ще се поразтършувам и ще ти го пусна дословно по-нататъка.



Тема не е доказанонови [re: valsodar]  
Автор П.M. (новак)
Публикувано29.12.00 17:41



че е българска принцеса, макар че има такава версия. Все пак името й не е българско, а личните имена не се получават по мъж...



Тема Отг: Българка!нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Бaлтaвap (непознат )
Публикувано30.12.00 14:00



Марин Димитров твърди въз оснава на Джагфар Тарихи, че Киевска Рус до 10 век се е казвала Карабулгар и се управлявала от Българи. След 10 век Под хазарски натиск се сменят владетелите му. Новите такива ще имат все помалко кръв от рода Дуло. Пак там се твърди, че Олга е дъщеря на цар Симеон. След като се сменят владателите Карабулгар се ограничава само на територията на Волжка България. А преди 10 век населинието според преброяване от 840г. е 1 000 000 Български семейства.



Тема Македонка?нови [re: Бaлтaвap]  
Автор П.M. (новак)
Публикувано30.12.00 23:55



Кой е Марин Димитров?
Кой е Джагфар Тариши?
Кой е цар Симеон?
Какви българи, всички сме македонци...



Тема Отг: В кръга на шегата и ОЛГАнови [re: valsodar]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано31.12.00 11:48



Валсодаре,
какво стан с книгата?
МК

Vita brevis ars longa est!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.