Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема za dreven Egipet...нови  
Автор ahnes an amon ()
Публикувано31.08.00 16:21



Interesuvam se ot drevna istoria na Egipet. Chela sam mnogo - vsichko izdadeno i neizdadeno v Balgaria i dosta neshta ot chujdi izdania. Iska mi se da nameria srodna dusha i da spodelim znaniata si. Da obmenim "opit", moje i da posporim...

Тема za dreven Egipet...нови [re: ahnes an amon]  
Автор Tib ()
Публикувано01.09.00 03:21



Zdravey! Az lichno bih se radval da zapochnem diskusiya na tazi tema. Makar, che sam samo edin himik, se interesuvam zhivo ot istoriyata na Srednite vekove i na Drevnostta. Yavno ti si chela mnogo poveche ot men po vaprosa, zatova bih te popital za mnenieto ti za "Chronology of the Pharaohs", koyato v momenta e sred top zaglaviyata na Barnes i Noble. Chela li si tazi knoiga i kakvo ti e mnenieto za neya? Pitam, zashtoto se chudya dali da si ya poracham. Neshto drugo - popadala li si na literatura za nauchnite poznaniya v Dreven Egypet. Ima edna chudesna (makar dosta stara) kniga na A. Lukas, narechena "Materiali i proizvedeniaya na izkustvoto ot Dreven Egypet" - za sazhalenie tova e edinstvenata kniga po vaprosa, koyato znam. Pozdravi, Tiberius

Тема През последните годининови [re: Tib]  
Автор зу ()
Публикувано01.09.00 07:15



наизлязоха доста енциклопедични речници за Египет, които също вършат работа, макар че не са толкова увлекателни за четене, в смисъл не са в свързан текст, а по рубрики. Най-ужасна като материал е най-луксозната книга на "Абагар" - лъскава хартия и пълни глупости. Има една на "Парадокс" - много по-скромно издание, но с много по-богата информация. Още повече, че е превод на енциклопедия на "Ларус", което е все пак някаква референция. Поздрави.

Тема za dreven Egipet...нови [re: Tib]  
Автор ahnes an amon ()
Публикувано01.09.00 14:57



Zdravei Tiberius, /mejdu drugoto mnogo mi haresva psevdonima ti/ Az sashto ne sam spetzialist po vaprosa v bukvalnia smisal na dumata, no se staraia... Tuk me postavi v nelovko polojenie s "Chronology of the Pharaons" zashtoto ne biah razbrala za naia, no ti blagodaria iskrenno, che razshiri horizonta mi s oshte edno zaglavie. Edno lichno mnenie: mnogo neshta sa izspisani za hronologiata na faraonite. Pochti vseki izsledovatel stapil v zemiata na piramidite izkazva mnenie po vaprosa. Ako si bibliograf po natura si ia vzemi. Az lichno sam luda po "kolektzioniraneto" na knigi... A po drugia vapros. Pishesh, che se interesuvash ot nauchnite poznania na dreven Egipet. Mojesh da razgarnesh knigite na Robart Boval "Zagadkata Orion", shte otkriesh neshto po vaprosa i v "Sledite na bogovete" ot Gream Henkok. Tezi knigi sa napisani ot "amatiori", no spored men sa dobri. Potarsi si "Viatarnata melnitza na bogovete". Za jalost ne si spomniam koi beshe avtora i v momenta ne mi e pod raka. Chao zasega PS: Ochakvam vkluchvane...

Тема През последните годининови [re: зу]  
Автор ahnes an amon ()
Публикувано01.09.00 14:59



Saglasna sam s teb za "ABAGAR" i laskavoto izdanie

Тема za dreven Egipet...нови [re: ahnes an amon]  
Автор egipetski sarca ()
Публикувано01.09.00 15:54



Mnogo interesna tema .... kak se izlizashe ot tuk ;-)))

Тема za dreven Egipet...нови [re: ahnes an amon]  
Автор Tiberius ()
Публикувано01.09.00 23:28



Eto me pak! Blagodarya za ideite za literatura, koyato da potarsya. Predpolagam, che shte mi e trudno da ya namerya, zashtoto zhiveya v USA, no pka mozhe da popadna tuk na originalnite zaglavia. Az obiknoveno predpochitam da cheta "izvori" za istoriyata, a ne nechii talkuvaniya, zashtoto v poslednite e neizbezhno da se promakne lichnata (ponyakoga dosta svobodna) interpretaciya. Za sazhalenie, za istoriyata na Egypet tryabva da se zadovolyavame s tochno takav rod literatura. Az ne sam popadal na pochti nishto, koeto e originalna, stara literatura. Chel sam nyakolko prevoda na papirusi (za istoriyata na naukata ot osben interes sa Leiden X i Stockholmskiya papyrus), a sashto i hronikata na Maneton - po-tochno parchetata ot neya, dostigmali do nas... Znae li nyakoy kade mozhe da se nameri svesten angliiski prevod na papyrus Ebers, koito e mnogo interesen za medicinata ot "onova" vreme? Za sazhalenie, inache mnogo obichanite ot men Loeb Classical Library" may nyamat tova neshto. Mozhe pak da potarsya v barnesandnoble.com Zu, kakvo e zaglavieto na encyclopediyata na Larousse (ako se pishe taka; ne sam siguren)? Moje da ya potarsya - saglasen sam, che tova e vse pak elitno i dostoyno za doverie izdatelstvo. Ahnes an Amon, ti s kakvo se zanimavash? Bih se radval da se zapoznaem. Az sam aspirant v Carnegie Mellon University, v Pittsburgh, Pennsylvania i se zanimavam sas sintez na polymeri, no istoriyata e neshtoto, na koeto posveshtavam cyaloto si svobodno vreme. Pozdravi, Tib P.S. Na men sashto mi haresva mnogo psevdonima ti

Тема Най-сетне истински разговор тук!нови [re: ahnes an amon]  
Автор Чистата истина ()
Публикувано01.09.00 23:55



Благодаря ви, мога да ви завиждам - аз, макар да се занимавам и с история, не съм египтолог, професионален или лаик. Дано да имате шанса тук да срещнете предизвикателства за мисленето си. Поздрав за всички: Чистата истина

Тема za dreven Egipet...нови [re: ahnes an amon]  
Автор ahnes an amon ()
Публикувано04.09.00 10:41



Zdraveite, Ne moga da izrazia s dumi, kolko mnogo se radvam na otgovorite Vi! Tib, prez weekend-a spetzialno za teb se pointeresuvah i porovih za da nameria hronologia, doblijavashta se do realnata i "otkrih": hronologiata na jretza Maneton, koiato zasega spored men, spored John West, spored Selim Hasan i mn. mn. dr. izsledovateli e nai-dobrata. Doskoro dannite, koito e predostavil Maneton se smiataha za "hudojestvena izmislitza", no poslednite prouchvania s vse po-goliama dostovernost DOKAZVAT tochnostta mu - oshte ot vremenata predi obediniavaneto na Dolen i Goren Egipet, kogato tzaruvali "sinovete na Hor". Kato avtentichni egipetski izvori moga da ti preporacham "Kniga na martvite" na drevnite egiptiani. Dosta e trudna za chetene /nali zneash, che knigata na martvite e sbornik ot nadgrobnite poslania i nadpisite ot piramidite ot peta i natatak dinastii/, no dava tzenni znania za dvijenieto na zvezdite, za viarvaniata na drevnite i t.n., a i nosi uspokoenie ot zabarzania ni delnik. Tib, Zu, preporachaite mi neshto za chetene... A po vaprosa za men... Tazi godina zavarshih psihologia. Sega se zanimavam s vsichko i nishto. Rabotia v edin promishleno-targovski holding, abe... ima perspektiva. Ot istoria se interesuvam ot mnogo-mnogo malka. Tova e moiata sakrovena strast. V po-kasni godini kandidatstvah v SU "Sv. KL. Ohridski" i me prieha ISTORIA, no se prehvarlih psihologia. Ne mojah da se primiria sas zakostenialoto mislene na prepodavatelite si, a i v mnogo ot sluchaite po vaprosite za Drevnostta znaeh poveche ot tiah, taka che... niamashe kakvo da mi kajat... Ako imash jelanie mojesh da mi pishesh direktno na e-mail adress: tmihailova@yahoo.com. Tova se otnasia i za vsichki dobrosavestni "tarsachi". Pozdravi Ahnes

Тема za svinksaнови [re: ahnes an amon]  
Автор ahnes an amon ()
Публикувано05.09.00 08:54



Znaete li, che poslednite geolojki izsledvania na Svinksa go opredeliat na vazrast okolo 10 500g pr.hr. Ortodoksalnite egiptolozi ne sa saglasni. Vie kak mislite, ne moje edna srichka ot stelata mejdu krakata na svinksa, koiato dori ne e ogradena s kartush - "HAF" da go opredelia kato tvorenie na Hafra /Hefren/...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.