Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спомени  
Автор Анонимен ()
Публикувано31.05.00 18:02



Няко чел ли е спомените на Иван Михайов. Чували ли сте дали ще се издадат у нас?

Тема Вече излизаха.нови [re: Анонимен]  
Автор Хитър Петър ()
Публикувано31.05.00 21:11



Мисля че някакво издание на ВМРО или на Македонския научен институт бяха. Мисля също, че могат да се намерят в книжарницата на ВМРО на Пиротска 5... ли беше, че аз не съм в БГ и по памет говоря. Абе в градинката до халите в София само че книжарничката е от другата страна, зад ъгъла на сградата.

Тема Споменинови [re: Анонимен]  
Автор ж ()
Публикувано31.05.00 21:11



Имаги издадени.Виж книжарницата на БАН

Тема друг е въпросът защо са тинови [re: ж]  
Автор П.М. ()
Публикувано02.06.00 11:31



Михайлов има доста причини да не бъде обективен, дори в спомените си...

Тема Разкажи малко повече.нови [re: П.М.]  
Автор Анонимен ()
Публикувано02.06.00 14:07



Опитвам се да си съставя мнение за него. Изобщо има ли къде в Интернет да прочета историята на македонските организации.

Тема Споменинови [re: Анонимен]  
Автор Аспарух ()
Публикувано02.06.00 23:28



Здравей Анонимен, III и IV-ти том на спомените на Иван Михайлов можеш да поръчаш от www.bgob.net, предполагам, че ги има и в другите виртуални книжарници, но за тази съм сигурен, защото снощи разглеждах какво предлагат. Адресите са: http://www.bgob.net/viewbook.asp?BookID=3270 http://www.bgob.net/viewbook.asp?BookID=3271 Най-богатата и-нет библиотека в света е "Книги за Македония", там можеш да намериш всичко за Македония и Македонския въпрос. ;-) http://members.xoom.com/_XMCM/knigi/index.html За Организациите на македонските Българи има една интересна книга на Александър Гребенаров - "Тайни структури на македонските Българи (1919-1941)", издание на МНИ, 1998г. Сега за сега я няма в нета, но живот и здраве ще я има скоро и нея. Също доста интересна е "Принос към историята на Македонската Младежка Тайна Революционна Организация" от Коста Църношанов, също издание на МНИ, 1996г. В нея освен за ММТРО има информация и за други македонски Организации. Това се сещам за сега, ако те интересува нещо по-конкретно, питай. ;-) Поздрави

Тема Забравихнови [re: Аспарух]  
Автор Аспарух ()
Публикувано02.06.00 23:32



Може да погледнеш "Новата национално-освободителна борба във Вардарска Македония 1944-1991г." от доц. д-р Димитър Гоцев http://members.xoom.com/_XMCM/knigi/44/index.html там можеш да прочетеш за демократичният фронт „Илинден 1903" и ВМРО след 1944г.

Тема Аспарух ще ти обясни по-добренови [re: Анонимен]  
Автор П.М. ()
Публикувано04.06.00 18:34



Мисълта ми е, че спомените на Михайлов (абе, то "спомени" точно не са излизали, излезе сборник с негови статии и брошури от най-различни периоди; ако живееш в София, можеш да ги потърсиш в павилиона в двора на Университета; ако ли си в чужбина, в Книги за Македония има няколко текста от Михайлов, но те са писани още 30-те години) трябва да се четат успоредно с тези на неговите противници. Наскоро в България излязоха спомените на Кирил Пърличев, който се води за най-върл протогеровист. Една обективна оценка на конфликтите във ВМРО ще трябва да обхване мнението и на двете страни. Колкото до дейността на Михайлов в самата Вардарска Македония, за нея малко пише (защото и няма какво толкова да пише; по негово време вардарските структури на ВМРО или загиват, или практически водят самостоятелен живот).


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.