Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 31.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано12.03.14 21:09



Дарк, можеш ли да ми разтълкуваш, какво иска този сладур Добри Попов да каже с това, цитирам от 17 стр.
"Кариотските села не бяха включени и в областите за които ферманът предвиждаше, чрез нарочно допитване тия области сами да определят своята църковна принадлежност". И изобщо не разбирам какво му е внушението въобще във всичко писано на 17 стр. Какво иска да каже? Защо, се учудва че ферманът не споменава нищо за кариотските села, логично е било нещо да споменава ли?

Редактирано от dean dimov на 12.03.14 21:11.



Тема е нема начин и аз да не се намесянови [re: komita03-126319]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано12.03.14 21:10



у наше село, на баба ми и дедо ми де, направо пред погърчване, си имахме разбира се доволно гърци, а по точно една гъркиня от Станимака, дето с един турчин се взеха

джонката да се сети кое е това село жокери - мавруд, легенда на доко пд



Тема Re: е нема начин и аз да не се намесянови [re: ramlid]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано12.03.14 21:23



Балигово

Не знам.

Редактирано от dean dimov на 12.03.14 21:24.



Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано12.03.14 21:57



Фермана си е ферман - щом въпросните региони не са под патриаршеска юрисдикция, си личи чии колаборационистки интереси са били застъпени, за да не се причислят въпросните територии кум българските. Турците не са били вчерашни и изглежда е играла или парата или ибрика, а знаем че и по двата фактора гърците са били далеч напред. Което пък обяснява как без пара и ибрик самостоятелната гръцка държава към век и нещо е най-бедната на Балканите, ако не броим Албания и се преражда едва когато се вживява (първоначално не по собствено желание даже) като своите анадолски ментори, когато започват на нея да и предоставят яко пара и ибрик - видя се до къде се стигна.

Да не изпусна и сърбите де, те доста добре възприеха боя, ебането и ориенталската музика та да надминат своите учители.

Що се отнася до Добри Попов, чудя се как до сега не отрече из задраска всички изводи и не заля цялата статия с помия?



Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано12.03.14 22:32



Отговори ми на въпроса, какво е това "щом въпросните територии не са под патриаршеска юрисдикция, си личи кои колаборационистки интереси са били застъпени"????? Честно, не разбирам той какво иска да каже, също и ти.



Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано12.03.14 23:23



Ти като не разбираш си е твой проблем. Той на няколко пъти намеква за различното положение и различното отношение към българи и гърци.



Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано13.03.14 06:18



Какво е трябвало ферманът да споненава за кариотските села? Ясен въпрос, изискващ ясен отговор.

Редактирано от dean dimov на 13.03.14 06:20.



Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано13.03.14 09:54



След като не са към гръцките епархии към датата на фермана, какви хора трябва да са живели там? Не че което и да е село ако не е гръцко трябва да е българско, но докажи че кариотите ако не са гърци не са и българи. Примерно са със цигански, влашки, сръбски, албански произход.

Отговора ти е даден точно и ясно с последния абзац на 16-та и на 17-та страница:

- "С първите още признаци на едно движение за независима българска народна църква, гърцизмът се потруди да си осигури поне спечелените вече придобивки." и така до края на абзаца, не ме карай да преписвам всичко за да ти угодя на гивезелъка;

- следва цитиране на Иречек първо за гръцките епархии в новоосвободените земи, после със статистика за гърците с бройки по райони, която продължава и на следващата страница;

Не знам какво деликатното ти око, или предполагам още по деликатният ти ум, пропускат или не искат да забележат, но всеки разумен и непредубеден човек може да разбере за какво става дума във въпросните две по обем страници, особено големия демографски бум и появата на много гръцки кариоти "от никъде". В последвалия материал до края има още числа, както и всякакви доказателства за истинската същност на тези "гърци" - исторически, етнографски и т.н.



Тема Re: е нема начин и аз да не се намесянови [re: dean dimov]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано13.03.14 11:09



виде ли се колко знаеш





Тема Re: Гърците в България до 1878г.нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано13.03.14 19:44



След като не са към гръцките епархии към датата на фермана, какви хора трябва да са живели там?

Напротив, към гръцките епархии са към датата на фермана, енории на Одринската епархия на Вселенската патриаршия, и винаги са били там. Тополовградско и Елховско, Свиленградско и част от Харманлийско са били северната част на диоцеза на епархия Адриануполи /Одринска/, като кариотските енории са нейни съставни части до 1906г. Не знам как му е хрумнало на авторът да напише чутовната глупост на 17 стр., че и да размишлява над нея надграждайки невежеството си. Цялото книжле е написано в същия стил, твърди се нещо неверно и след това се надгражда с разсъжсдения върху него.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.