Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 06.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: 258873-205468]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано18.03.14 09:17



Всъщност има нещо което не мога да си обясня.Континенталните тектонични плочи са с дебелина 40-50 км.,докато океанските са с дебелина 10-15 км,а над тях -вода с доста по-малко относително тегло от скалата.При такова съотношение на какво се дължи балансировката?

Мантията под тектоничните плочи (които са земната кора) има по-голяма плътност затова, тектоничните плочи са твърди но с по-малка плътност и плуват над мантията като лед във вода, колкото по-голям айсберга толкова повече стърчи.
А водата просто е запълнила низините!!!




Редактирано от kyx4o на 18.03.14 09:20.



Тема Re: следващите изчезнали цивилизациинови [re: hadjiyata]  
Автор FilerO99 (ПУТЛЕРИСТ)
Публикувано18.03.14 18:32



Много ми е интересно вашето мнение да коментирате последната турска заплаха че щяла да затвори Босфора за руски кораби?

На мен ми се струва че турската дипломация започна да прави резки и зле премерени движения пред руската мечка...



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: hadjiyata]  
Автор 258873-205468 (член)
Публикувано18.03.14 20:01



Земята продължава въртенето си.Всъщност става приплъзване на кората в/у мантията.Предполагам че това може да е причината,учените да намират доказателства за смяната на полюсите.



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: 258873-205468]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано19.03.14 01:46



и по повод на това изказване - да пусна тематична песен:





Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.03.14 11:31



Не знам защо, но мисля че и тази песен е по темата:







Тема Re: следващите изчезнали цивилизациинови [re: FilerO99]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано19.03.14 12:38



Видяла жабата да подковават вола и тя вдигнала крак .

Не знам дали международното морско право в случая позволява да се затварят проливи , ама не знам как турчелята ше запрат руските "щуки" да щъкат между Черно и Егейско морета . До преди 25 години нашите допотопни "Слава" и "Надежда" съвсем инкогнито преминаваха Босфора , какво остава за съвременните им руски "сестрички" .



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: 258873-205468]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано19.03.14 12:41



Не е само това . Зависи и накъде се върти вътрешното ядро на планетата .



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: hadjiyata]  
Автор 258873-205468 (член)
Публикувано20.03.14 07:48



Точно така,но това потвърждава теорията на Чарлз Хепгут.Геометричната ос на земята не съвпада с реалната.Леда се натрупва равномерно о/о геометричната ос,но неравномерно о/о реалната.Тегловната асиметрия поражда биещи сили които в даден момент или ще промени съществуващата ос,или ,което е по-допустимо,ще предизвика движение на плочите.



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: 258873-205468]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.03.14 12:12



Не е баш така . При движението на континенталните плочи термо-динамичните сили са с 5-6 порядъка по-големи от кореолисовите .



Тема Re: Изчезнали цивилизациинови [re: hadjiyata]  
Автор 258873-205468 (член)
Публикувано20.03.14 17:20



Не разбрах за какви термо еди кви си сили говориш,и какво общо имат кориолисовите сили.Това движение няма много общо с тях.Между впрочем още едно доказателство.Всички сме чели за ледниковия период обхванал Европа и Америка до преди 11000г.А по това време из Сибир са се разхождали мамути.И тези мамути замръзнали когато изведнъж в Европа се затоплило.Много е възможно спусъкът на това движение да е в комбинация с големи астероиди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.