Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови  
Автор Filer099 (оперативная)
Публикувано24.09.13 22:34



Накратко от време на време като всеки човек сънувам странни сънища. Например
в един такъв сън ми казаха че националсоциализмът бил смачкан още преди раждането си. Споделих този сън с внукът на Радославов който сега е на 28 години и той ми отговори че навремето по време на една високопоставена среща лично Кайзерът на Германия дръпнал настрани Радославов и му споделил в общи линии че не вижда голямо бъдеще за Германия и че България въобще не я вижда...Кайзерът казал още на Радославов че немските генерали и индустриалци кроели планове...а самият Радославов като видях нацистите във Ваймарска Германия през 20те години казал за тях следното нещо - "А тия как ще си счупят главите"!

Вие какво мислите по този въпрос?



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: Filer099]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано25.09.13 01:53



Първо кажи какво ти смяташ за национализъм и нещо различно ли е от патриотизма? Защото не мисля патриотизма ни да се е раждал наскоро.



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: Filer099]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано25.09.13 12:07



Националсоциализма , комунизма и фашизма са добри като идеи за сплотяване на масите в името на някакъв просперитет . Само че идеите се израждат в хитлерисъм , сталинизъм и в какви ли не велики идиотщини в зависимост от свинедушието на водачите .



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: Filer099]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано25.09.13 12:13



Има си клуб за сънища.





Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: hadjiyata]  
Автор Filer099 (оперативная)
Публикувано25.09.13 12:44



Въобще не ставаше въпрос за израждане на идеите, ставаше въпрос затова че картите са така подредени между Великите сили че националсоциализмът въобще не е имал шанс за победа по начало във военно и в политическо отношение.



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано25.09.13 14:20



Опа, темата за националсоциализъм била, а аз като съм бил сънен съм прочел национализъм.





Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано25.09.13 14:23



Всички идеи, принизяващи част от хората и изкарващи ги по долни и заслужаващи ограбване са способни на сплотяване и докарване на бързи доходи. Добри примери за това са както английския колониализъм, така и добре познатите ни мегали-претенции и турбо-шовенизма.



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: Filer099]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано25.09.13 19:43




Въобще не ставаше въпрос за израждане на идеите, ставаше въпрос затова че картите са така подредени между Великите сили че националсоциализмът въобще не е имал шанс за победа по начало във военно и в политическо отношение.


Е де - какво ново?! Няма как да воюваш с целия свят.
Дори 1:10 или 100 да са ти загубите в съъотношение.
Какво има да го сънуваш.
И Англия да беше превзел Хитлер и Японците ....каквото си искат :)
Просто по-дълга война.
Да ги видя из Канада и Америките, а и из Австралия :)
Индиите, Китай.
Ако е било :"Европски почин" и щеше да си го има.
След Първата Световна - никой не може.
5 или 50 години - толкоз.
Хората почват да стават мобилни и все по- информирани. Никоя идея не може да ги закрепости, че да седят "при идеята" и в необходимата и територия.

Аз пък сънувах, че се обрекоха, когато нападнаха СССР и то без време.

Редактирано от 4ycмивkи на 25.09.13 20:06.



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: Filer099]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано25.09.13 21:05



Това ли бил въпроса ? Ще ти опонирам :
Именно националсоциализма вдига Германия на крака и за 10 години я извежда от прецакан победен до нивото на световна сила . Това го признавали и съветските историци .



Тема Re: Националсоциализмът смачкан още преди раждането синови [re: hadjiyata]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано25.09.13 21:54



Аз ще ти опонирам - с цената на какво и с каква идея.
На Труман "оръжейния комплекс" още сее смърт.
Но с комерсиалната идея и ....ко ти пука, че половината свят ще умре - на американеца да му е евтин бензина"....
И в САЩ , ама веднага са пратили японците в лагери - нищо, че американски граждани".
Ако войната имаше друг дисонанс - нямаше да ги избият ли?!
Говори ми....
Хитлер просто прекали.
Който и да прекали вече - целия свят е срещу него.
Спор няма - евала му правя на Хитлер за някои неща.
За много неща.
Но каквото е дал Господ ....не го надскачай.
Много са се пробвали и лошо.....
п.п: не визирам съркви и т.н. Всяка империя, прекрачи ли една определена граница и е аут. Незнам дали е от значение, но ако има династичен монарх от 500 години и каже "Дотук" е много важно.

Редактирано от 4ycмивkи на 25.09.13 22:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.