Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Джонинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 08:57



Ко е е теория бе, това е факт. На полски Италия е република Влошка демек Влашка.



Тема Re: Джонинови [re: lautaro]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:11



Обвързването с източното православие ни вкара във византийската орбита. Плодовете ги берем още през 1014-та, после 5 вековно робство защото Запада ни смята за чужди.Ако бяха приели католицизма щяхме да сме в Австроунгария още през 16-17 век и сега да сме като Чехия или Унгария или Полша. А не най-бедната страна в ЕС.
Колкото до Византия -да си я защитават гърците и арменците, култура било -те в Англия имат данъчни регистри от преди 10 века тука на пъпа на културата се чудиме кой какъв е бил и какво е казал. Почва да ми писва от тия възкръсвания на отречени мъртъци като османизма и византиизма. И двете доказано уродливи и прогнили държавни системи пометени от Запада и дори от съвсем леко прозападния Изток визирам Русия след Петър 1. Толкова им е била цялата цена и тогава да не си правим никакви илюзии.Некви мършави латини им превземат столицата.Айде няма нужда да ги преувеличаваме толкова -това никога няма да стигне и стотна от могъществото и цивилизацията на Рим. То неслучайно и за това е наречено с друго име да не се бъркат хората.



Тема Re: Джонинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:18



За 5-те минути и Уикито исках да кажа, че Джони е на същото ниво на достоверност и авторитет. Нещо като учебниците по история за средните училища, нито по-българин ще станеш от тях, нито със знанията хляб ще си купиш, но виж някоя кръстословица можеш и да решиш. Може и да се обиди, но основната разлика между мене и него е не кой какви теории излага и с какви знания, а че аз от време на време ползвам думи като "предполагам", "може", "възможно е" и "би могло", а той е категоричен като български футболен коментатор в пункт на Еврофутбол.


Ти си на ниво много под уичилищното -там поне се дават факти, докато ти боравиш с историческия аналог на свободната енергетика т.е. си нещо като алхимик и това, че не ползваш категоричен език се дължи на това, че сам съзнаваш какви идиотии ръсиш, най-вероятно се майтапиш понеже не виждам зиезиевия или друг фанатизъм зад думите ти.



Тема Re: Джонинови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 09:54



Факт е че средновековните авари нямат нищо общо с кавказките:



Факт е че средновековните хазари нямат нищо общо с афганските:



Факт е е че циганите (Roma) нямат нищо общо с римляните, румънците имат толкова общо, колкото и ние.

Има достатъчно такива примери, така че не ми се прави на Пешката Добрев - лингвиста.



Тема Re: Джонинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 10:03



Я дай за армъните и арменците понеже едно си баба знае , едно си бае. Кой няма нищо общо бе- един рус и синеок турчин с майчин език турски с турския език и самосъзнание или един мургав(нециганин) българин със българския (славянски език)? Щото къде ти отиде генетиката (с микро и манипулативни засега набори от данни) в езикознанието? Обикновенно (все още) питат човека ти какъв си,а не му правят тест на плюнката

Нищо общо нямали -че ние сме по-близки с монгопците заради кирилицата отколкото с неграмотните или гърцизирани траки

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 10:05.



Тема Re: Джонинови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 10:12



Отново почна да ги пишеш несвързани, пак те питам: какво не харесваш на данните за българите, които ти дадох?



Тема Re: Джонинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 10:21



Koe ne e swyrzano be, аз какво съм виновен, че имаш малък интелектуален потенциал и не виждаш очевадния и прост факт, че тия данни са смешно малко за да можеш да твърдиш нещо толкова глобално за цели народи? Да можеш да твърдиш, че майката на Али има общо с майката на Сали по митохондриалната ДНК и спираш дотук. А не да ми говориш глупости за цели народи без мащабно и научно обосновано изследване. Толкова не ти ли стига акъла да го разбереш това? Повече няма да ти отговарям днес, че то на трол като тебе времето му е евтино, а аз си имам работа





Тема Re: Джонинови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 10:32



Извадката за българите е предостатъчна, като се има в предвид че всеки У-резултат представя всичките роднини на един човек по мъжка линия , а митохондриалните по женска.

Много сме далеч от всякакви тюркоезични народи, без гагаузите. Достатъчно е 10 траки да съвпадат със съвременните българи за да се съгласи всеки нормален човек, че има наследственост. Същото положение е и с "прабългарите" от ПБЦ. Изследванията на стари кости са изключително скъпи и нашето е едно от най мащабните, обикновенно се изследват от 1 до под 10 сампъла.

Ако искаш да допринесеш с нещо вземи се тествай!




Тема Re: Джонинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 10:42



За кво да се тествам, аз съм светъл европеид с майчин език български който се чувства българин и нямам и микрон проблем с идентитета -да се тестват комплексарите. Иначе нямам против да участвам в мащабно изследване но истинско, доказано неманипулативно и т.н. все пак горя от интерес да разбера прадедите и прабабите къде са били през последния ледников период





Тема Re: Джонинови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 10:55



Външния ти вид не гарантира, че някой от предците ти не е черен циганин или чингизид. 0,5% от българите имат циганин прародител, малко над 1% от Източна Азия, така че имаш шанс да удариш джакпота. Извадка от 1200 човека за страната ни е достатъчно мащабна, ако не си доволен, спонсорирай някое изследване или поне се тествай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.