Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Истини в българската историянови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано19.08.13 22:46



За Ирландия ме съгласи. За другото не. Мисля че демографски Апенините нямат потенцил да излъчат толкова много, че да участват в етногенезиса на французи и испанци. Също тка мисля, че размешването и всевъзможни преселения, са значително преувеличени в онази част на Европа.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: koмитa]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано19.08.13 23:46



Комита напълно съм съгласен с теб само дето не отдавам такова значение на познатия ни до началото на историята произход на съвременните нации. А не обръщам такова внимание понеже какво значение има в днешно време процентът келтска и процентът немска кръв след като процентът индийска кръв се увеличава с главоломна скорост?


Сега към Дарк:
Пак извърташ. Аман с тия звучения, кога съм се захвщал за буквите, непрекъснато пиша различни значения и произход на думите. Не отричам че сега има славяни, просто е нямало термин и съответно хора свързани с него преди Мавро Обрини ... както преди Джордж Лукас е нямало джедаи, а сега даже при нас започнаха да се появяват по преброяванията."
Значи славяни (както групи от племена, етноси и държави така и индивиди обозначавани като такива) си е имало и през 6 и през 16 и през 21в. само дето руската агентурна машина (неин пръв и най-верен представител е Мавро Орбини) е сътворила пред имперския и пост комунистически термин ,,славяни", с което обръща за столетия на пред хода на историята. Така ли?

,,Убеди тогава англичаните че тяхнотo slave е равнозначно на glory. Термина го има и в латинските езици като esclavo на испански примерно. Сърбия пък до скоро по карти и извори я пишеха Servia, народа servi. Ако се чудиш какви роби може да има в този регион, понеже винаги в изворите става дума за Западните Балкани или в близост, мога да ти дам поне две предположения:

1. Сарматите-роби при Амиан Марцелин, които воюват със Свободните сармати и предполагам са язигите които първи се отделят от другите сармати и се заселват на запад.

2. Поробеното от аварите и в последствие освободено от българите население на Западните Балкани."

Кого да Убеждавам? Защо да убеждавам? Ти си тоя дето трябва да убеждава другите и най-вече себе си че след като няма някакво съвпадение на звуците значи има велика конспирация или просто те такъв народ или личност липсва. Всъщност англичани съществуват ли?
Какви са тия предположения за роби и от кого дето ги даваш? Я бъди по точен. Човек като цитира казва какво е чел, от къде го е чел, а не така. Ти сам каза в началото че ще цитираш точно с извори и историография.

,,Според древните автори германците са си стояли в Германия, археологически на Балканите също не може да се намери нищо което да се свърже с германците от периода. Библията е написана на лангобардски и има още документи на този език. Също така е късен документ тъй като май за тогавашния човек е нямало друг начин да сътвори сребърно мастило без да познава сребърния нитрат, който от своя страна е открит доста по-късно от Урфила. И накрая той е превел цялата Библия, а "Сребърния кодекс" е само непълен Нов завет."
Какви са тия безсмислици? Ще си ги прочетеш ли по-внимателно? Е добре аз само на бързо ще отговоря, а надявам се ти да оправиш останалото.
Кои са тия древни автори, според които германците са си стояли в Германия и ако има един такъв няма ли 10 според които не са се спряли да шетат из Средиземноморието? Казах ти да прочетеш Прокопий Кесарийски заради славяните, а сега ти казвам да го направиш заради германците.
Как да не може да се намери нищо археологически, което да се свърже с германците!? Велеков, И. Разкопките при Садовец. Готски поселения по долината на р. Вит. - Училищен преглед, 1937, Х 4, с. 481-495. и Радонов, З. Връзки между български и германски учени и музеи (1878-1944) - Във: Българо-германски отношения и връзки . Изследвания и материали. Т. 2. С., 1979, с.318-319.
Не разбирам от сребърен нитрат ама какъв е проблема в Новия завет? Ти Нов завет нямаш ли? Да не би превода на цялата Библия на Български да е направен чак когато ти си си купил цялостен екземпляр? Какъв е проблема в лангобардските документи и Библии? Само един славянски език ли има?

,,Ето ти късен автор:"
Преди малко искаше Библията на Вулфила в оригинал подписана и подпечатана пред нотариус лично от автора с пръстов отпечатък, а сега представяш извор от 12в. чието най-ранно копие е от 17в. като при това ни го четеш на руски. Ами мога само да кажа едно браво понеже за първи път цитираш извор или автор а не караш през просото понеже си видял нещо в нета. Мога да кажа само да продължаваш все така и да изчетеш още някой и друг извор за готите пък тогава ти сам ще решиш дали са равни на славяните, които всъщност разбрахме от теб че от своя страна не са съществували преди 1601г.

,,Тази връзка я правят германските и руските учени, а ти като папагал повтаряш тяхното Вулфила и хабер да си нямаш, че никъде не е написан така."
Абе имам си аз хабер от не един автор от времена когато в Германия и Русия не е имало учени хора ама ти отказваш за славяните да четеш та сега и за Вулфила ли да ти цитирам изворите. Кой знае на каква лъжа повторена 100 пъти си попаднал за него.
Но цитирай ми ти тези ,,германски и руски" учени аз обещавам да намеря трудовете им и да ги видя.

Редактирано от lautaro на 19.08.13 23:50.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: lautaro]  
Автор Dremen (член)
Публикувано19.08.13 23:52



Склавини (Прокопий Кесарийски), склавони (Псевдомаврикий), склавус, склавени (Йорданес), склави (Покръстване на баварците и каринтийците). Късноантичните и рано средновековните автори са още безброй много и за това ще е мн. хубаво ако прочетеш някой те доказват наличието на славяни не само с приликата между ,,слава" и ,,склави".
Към горната редичка трябва да се прибави и арабското сакалиба.
Сега нека видим какво е значението на тези думи на съответните езици:
склав - роб на латински
склавой - роб на гръцки. Дали склав произтича от склавой или обратно, не знам
сакалаб - роб на арабски
Тоест в тези исторически източници се говори за роби.
Какво е значението на склав на български - няма такава дума. Тази дума е латинска и в превод на български значи роб.
Склав, склавой, сакалаб са от източници на латински, гръцки и арабски и всичките със значение на роб.

В историческите източници на български се говори за словени със значение на озарени от словото, познаващи словото. Словени има културно религиозно значение, в противовест на елени и неми.
Словен не е славен. На български има голяма разлика между слово и слава.

От приликата в звучението на склав и словен се натрапва термина "славян". Работата е там че звучението е подлъгващо. Трябва да се вниква в значението, защото думи с подобно звучение на различните езици в повечето случаи имат различно значение. Наприме хуй на китайски (с абсолютно същото произнасяне-звучение както на български) означава зора и е доста разпространено като женско име.

Така че в историческите източници - склав е роб, словен е озарен от словото, а "славян" няма. И пак там - езикът ни е български.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: lautaro]  
Автор Dremen (член)
Публикувано20.08.13 00:10



Значи славяни (както групи от племена, етноси и държави така и индивиди обозначавани като такива) си е имало и през 6 и през 16 и през 21в.
Първо - в историческите източници през 6ти и 7ми век няма никакви "славяни" а има само роби. Ще ми бъде много познавателно ако се цетира един източник от това време със "славянин" или "славяни".
Второ - от 8, 9ти до 17ти век ще бъде много познавателно да се цитира един истроически източник със "славянин" или "славяни". Има българи или мизи. Робите след 8,9ти век изчезват от историческите източници.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: lautaro]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.08.13 06:57



Значи славяни (както групи от племена, етноси и държави така и индивиди обозначавани като такива) си е имало и през 6 и през 16 и през 21в. само дето руската агентурна машина (неин пръв и най-верен представител е Мавро Орбини) е сътворила пред имперския и пост комунистически термин ,,славяни", с което обръща за столетия на пред хода на историята. Така ли?

До толкова е имало "славяни" през 6 век доколкото е имало джедаи.

За другото се отказвам вече да се опитвам да ти доказвам каквото и да е, тъй като разсъжденията ти на тема история са като на осмокласник от спортна паралелка. Извинявай за квалификацията, но до сега от тебе по темата виждам само опити да защитиш каквото си прочел тук там или си спомняш от училище. Не смята че нещо ще се промени дори подробна библиография по всеки въпрос да ти изсипя.

Айде със здраве.





Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.08.13 11:59



!!!!!!!

???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.08.13 12:09



Колкото и да те тупа баща ти , едва ли е успял да ти набие малко знания - защото си хеметен босичък в историята .
Пич , излагаш се като циганин на протест . Затова си седни на дупето (най-умната ти част) и прочети някоя книжка .



Тема Re: Истини в българската история [re: Dremen]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.08.13 12:37



Първо - в историческите източници през 6ти и 7ми век няма никакви "славяни" а има само роби. Ще ми бъде много познавателно ако се цетира един източник от това време със "славянин" или "славяни".

ОК , ще задоволим познанието ти .
1. Костомаров , "Русская история" - Москва , 1895г. Само 1200 страници , стилът е малко тромав и остарял , но езикът е що-годе разбираем . Там пише и за Велика , Воложска и Дунавска Българии .
2. Част от северните славянски племена са живеели в пределите на Велика България . А ти знаеш , че българите не са притежавали роби .
3. В Истамбул до края на 19-ти век са се продавали роби , у нас робството е отменено с Търновската Конституция (макар че никога не сме били робовладелци) , в САЩ (поправка - в някои щати) - със закон отпреди 50-ина години и .



Тема Re: Истини в българската история [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.08.13 12:38



ОчвАдно не само тейко ти ти набива знания .



Тема Re: странните причини на странните идиоти [re: dean dimov]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано20.08.13 13:03



Езикът на кубинците, мексиканците и прочее се нарича испански.

П.С. Това не беше отговор на твоят постинг, Деяне, а на колегата по-горе.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Редактирано от headhunter на 20.08.13 13:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.