Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: amaral5]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано31.08.13 02:11



Адмирале, а също Субекте, прочетохте ли това по-горе, какво ме замеряте с доказателства отпреди 1500 години, за етногенеза на СЪВРЕММЕННИТЕ българи най-ни интересува какво е било преди 300:

Аз, както знате, обяснявам къде са живели българи около 1700 година, какво е било преди това не е тема на моята теория и не споря.



Унгарците не се страхуват да си признаят, че пустата е била опразнена толкова скоро като 16 век след турските нашествия. После са дошли други хора - главно със славянски, немски и даже влашки произход, което личи и от генетиката им.



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: amaral5]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано31.08.13 03:42




Редактирано от lautaro на 31.08.13 03:45.



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: genefan]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано31.08.13 03:46



Първо се обръщам към Дарк:
,,Ти чете ли Амиан Марцелин без значение в оригинал или в превод? Пак прочети ГИБИ, 1,с. 123.


И какво трябваше да видя на тази страница?

Ето ти един извор от моя страна за Вулфила и неговата Библия - Сагакс, ГИБИ, 2, с. 336. Като го прочетеш (задължително в оригинал) съм сигурен че ще проявиш любопитство и ще ти пратя и други.

Тук нито Вулфила нито Волфенщайн видях. Между другото кое ГИБИ ползваш, в момента не съм си в къщи че да погледна тези които съм ги теглил от торент (ако въобще има разлика между тях) и погледнах тези:

http://www.promacedonia.org/gibi/2/index.html
"
Извинявам се за неволната си и очевадна грешка като в бързането вместо ЛИБИ съм писал ГИБИ. Но за човек като теб, който не само, че чете изворите в оригинал но и изисква от другите да го правят това е лесно забележимо.
Иначе от Амиан Марцелин можеш да прочетеш как нарича робите на латински и след това да ми обясниш какви са тия твои теории за някакви освободени роби, които признавам си не разбрах напълно.
А Сгакс направо ще ти го цитирам аз като извинение за правописните ми грешки: ,,Вулфила (Hulfilas) пръв изнамерил готската азбука и превел Свещеното писание на готски."
Искаш ли и други автори разказващи ни за готски език, писменост, народ и епископ по нашите земи през 4-5в. ?


Искам да цитирам Амарал 5:,,...ама българите били ликвидирани от печенегите - едно племе изчезнало без следа."
Ето това и такова мислене не го разбирам. Защо българите да са изчезнали без следа? Ти не си ли следа, ние не сме ли следа? Народите менят бит, религия, език, обичаи, спомени за миналото... гени. Но не само ги менят и губят, а ги и съхраняват и развиват.

На генефан по въпроса за прабългарите в Македония мога да прочета един надпис изписан върху камък край от Тервел: ,, ,,...при Тервел дойде. На носоотрязания император не повярваха моите чичовци в Солунско и отидоха в Кисинските (селища)..."



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.13 10:38



Ти да не си фен на туркофилската теория за българите?

По скоро ти я поддържаш пряко или непряко. Ето какво казвам точно в предишния си пост:

Вече се знае, че съвременните българи и румънци страшно много си приличат по всички аспекти. Как мислиш, дали ние и те сме наследници на общата стара популация? Както твърдя аз, така наречените "прабългари" също генетично принадлежат към нея или близка на нея от Северното Причерноморие.

Защото както азиатския тюркски произход на българите, така и хипотетичните "славяни" от Припят са само теория, базирана на едностранчиво третиране на изворите.


Как ще обясниш собствените си данни които постна на genefan за 70% трупоизгаряне и 30% трупополагане?

Genefan твърди че славяноезично население, тъй като за нея българите са тюрки, не е стъпвало в Източна България. Това не са собствените ми данни, а са на Рашо Рашев и показват реалната археологическа картина, като на същата страничка споменава, че има още неизследвани некрополи. Погребенията с кремация се обявяват масово от историци и археолози за "славянски", като имат паралели и в обявената за славянска Пенковска култура и в предишната Черняховска. Аз пък смятам, че както Черняховската, така и последвалите я до ПБЦ нямат нищо общо с предците на поляците и белорусите (щом великорусите не ги имаш за славяни), а са продължение на културата на траките. Самата погребална практика както и керамиката са продължение на тракийската традиция. Стига се до абсурда черната излъскана керамика, която е на Балканите поне от бронза, като през желязото е вече и на грънчарско колело, да се обявява за творение на тюрки-номади. По каква причина след хипотетичните набези и хаотични нападения (според някои съфорумници), точно номадите ще си погребват мъртвите с грънци правене на грънчарско колело и високотермична пещ за черната глазура. Да не би да са си ги носили за всеки сучей ако ще ги погребват, или са строили пещи на място?



Как ще обясниш имената на Плиска и Преслав?

Обяснявам ги с това, че българите са си кръщавали градовете на родния език. Така както толкова много топоними са останали от траките. И както много тракийски градове, с погърчени при престоя в ИРИ имена, са кръстени от българите отново със старите или близки имена - Берое и Боруй; Пулподева и Пълдин; Сердика и Средец.

С една дума откъде знаеш какъв е бил езика на българите?

След като из целите Балкани топонимите оставяни от "славяните", примерно събраните от Фалмерайер за Гърция, са все от "българския слаянски", не от сръбския или полския (понеже има легенда че помаците били наследници на полски преселници, май павликяни). А единствените тюркси топоними са с османски произход, имаме и чат пат нещо гръцко. Освен неразгаданата и сигурно забравена военна терминология, всичките ни стари книги са на български - реален жив език - много по реален от наистина хипотетичния кабинетен праслявянски.

Малко ли данни има например за хазарите при които имаме елит изповядващ юдаизма и множество с друга религия?

Сега пък религията намеси ...

Особенно се надявам да обясниш защо маджарите не си кръщават столицата Братислава

Маджарите, както и всеки друг завоевател кръщава или нагажда според своя език, както и поне част от покореното население също ако не да му стане майчин, поне го учат като втори. В колко от завзетите ни от турци, гърци и румънци територии в новата ни история е останало нещо от нашия език - или е със съвсем ново име, или е нагодено по звучене към техния. Само някакви "прабългари" били толкова скромни, че дали само името на държавата и етнонима, от 5-12 думи според различните историци, и за капак нито един топоним на собствения тюркски език. Че то от куманите дори имаме няколко топонима по балканите, мисля че и от черкезите, макар че те за 30-тина години са били по българските земи. Защо трябва да се търси под вола теле и някакви тюрки на Балканите преди печенегите и куманите, щом данни за такива няма!



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.13 10:40



Тук съм напълно съгласен с теб.





Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.13 10:54



че ако те са ти "баш" славяните то поста ти по-нататък няма за какво да го четем.

Те се имат за "баш славяни", а ако искаш направи се на баш чукча и спри въобще да четеш по форумите.



А като ми описваш как сме си приличали с хората които векове са били в българската държава като северна гърция, македония, румъния и източна сърбия то ми иде да ти се изсмея в лицето. ами това са асимилирани българи-как няма да си приличаме?

Пак ще се цитирам:

По причини, които не намирам смисъл а обяснявам, сме еднакви генетически с македонците (съвременните). И сме много близо до населението на Северна Гърция (но не и Южна), Сърбия (не са правени изследвания по региони но е ясно че най-вече със Източна), с тоските (по-малко с гегите), със Северна Италия (по-малко с Южна), имаме прилики с украинци и молдовани, но при тях освен усиления степен елемент има и повече от типичните славянски хаплогрупи.

Изглежда имаш нужда да ти се обяснява като на малко дете и не изпитваш затруднения с тезите на Джони. Това че си успял сам да достигнеш до извода, който всеки друг ще си направи като види изредените народи и територии, не значи че си голяма работа и другите са по-глупави от тебе. Твое право си е да се смееш на който си искаш, но имай в предвид че твоите писания често са трагикомични и туку виж някой се разплакал от тях.

А като те гледам как си написал другите държави, май и България си способен с малка буква да напишеш.



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.13 10:58



Аз, както знате, обяснявам къде са живели българи около 1700 година, какво е било преди това не е тема на моята теория и не споря.

Точно ти твърдиш че преди 1700-1800 година никакви славяноезични никога не са живели в Източна България. Така че пряко засягаш и често си споменавала какво е било преди това.



Тема Re: Къде отидоха истините? [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано31.08.13 11:05



Вече се знае, че съвременните българи и румънци страшно много си приличат по всички аспекти. Как мислиш, дали ние и те сме наследници на общата стара популация?

Би било странно да не беше така. Все пак тези две манджи са сготвени от едни и същи продукти - основно от късноантично източнобалканско население /предимно траки/ и славяни. Примесени са за аромат и с северно-черноморско степно население. Румънците по произход са смесица между средновековни власи /планински пастири/, славяни /земеделци/ и кумани /степни пастири/. Същото е в основни линии и за съвременните българи. Славяните при нас са асимилирали местното късноантично население на два етапа. Първи - още при идването си славянизират такова население /предимно земеделско/ и през 13-14в. се славянизират много средновековни власи /и арбанаси/.Нещо повече, съвременния български език е нещо като приспособена версия на "славянски за власи". Като допълним и че много българи през 15-19в. емигрират в земите на Румъния и са овлашени, както и че самите средновековни власи, според мен произлизат от земите на Западна България и Източна Сърбия и през средновековието мигрират оттатък Дунава, където също заварват славянобългарско население, преплитанията са пълни.

Редактирано от dean dimov на 31.08.13 11:07.



Тема Re: Къде отидоха истините? [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано31.08.13 11:22



В Словакия пък са били много малко за да си предадат езика- те и турците бяха 500 години в Родопите, помохамеданчиха значителна част от населението , но то така и не проговори турски поради простата причина, че там нямаше значително турско население от което да го научи

Анджък де, в съвременната територия на България прабългарите са били много малко за да си предадат езика, местното славяноезично население така и не проговаря прабългарски по простата причина че тук е нямало значително прабългарско население от което да го научи.



С други думи, ние сме толкова /пра-/българи, колкото словаците са унгарци.



Тема Re: Къде отидоха истините? [re: lautaro]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.13 11:22



Теорията е проста - на латински роб си е "servus", a sclavus идва от гръцкия покрай името на народ, наричан от гърците така и който в последствие започва по някакъв начин да се свързва с робство. Първите сармати, които се заселват на запад (между Дунав и Тиса) са язигите, които малко след заселването си изчезват от изворите. По късно Амиан Марцелин пише са война можду свободните сармати и сарматите-роби (неуточнено точно защо наречени така), които разбира се са написани servi, тъй като sclavus още не е навлязла в латинския. За склавини се говори винаги само за региона на Балканите и подкарпатието. Има второ поробване в региона - аварското. Възможно е както сарматите-роби, така и на статута при аварите, да са повлияли на свързването на склавини с роби и робство. Не бива и да се забравя че дълго време Сърбия по западните карти е написана точно Servia, което едва ли е само заради сервилното отношение към Австро-Унгария.

-----------------------------------------------------------------------------

За Урфила ми писна да споря с теб, вземи прочети "Готи и Гети" на Чилингиров, там всичко подробно е обяснено и доказано, книгата я има за свободно сваляне в нета.

На генефан по въпроса за прабългарите в Македония мога да прочета един надпис изписан върху камък край от Тервел: ,, ,,...при Тервел дойде. На носоотрязания император не повярваха моите чичовци в Солунско и отидоха в Кисинските (селища)..."

Надписът е от Мадара, гледам си тръгнал да го пишеш и си пропуснал.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.