Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано29.08.13 17:46



И кво си разбрала? Дошли едни турци с Аспарух, били Византия, основали държава, построили градове, завладели 2/3 от полуострова, покръстили се и после отишли да си пасат конете в степите, а тука останала само автохтонна паплач като за капак вместо велико преселение имало локално и то на шиптари.

Ти пък не изпадай в крайности на мненията си, изглежда не си разбрал нейната версия за генезиса на народа ни.

Ай сиктир би казал Аспарух или Крум ако да бяха турци но на мене ми се струва, че биха споменали майка ти понеже не са били

Аз пък мисля, че са били по-културни от повечето пишещи в темата и нямаше да се излагат и да говорят глупости и да обиждат наляво-надясно.

Близостта със съседите се обяснява много просто -по средиземноморска линия с траките и по славянска линия.

Като първите според тебе са автохтоннтата паплач?



Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано29.08.13 19:15



Понятието "Латинска Америка" няма нищо общо с латинският език , на който са говорили древните римляни .

А с кой латински език има тогава?


Езиковата група към която принадлежат испанския и португалския език (тая група включва още италианския, френския и румънския език) ние наричаме романска, но другите май я наричат латинска, което според мен си е едно и също, вероятно и затова Латинска Америка защото там се говорят езици от латинската езикова група.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано29.08.13 19:55



Точно това смятат дамата и гъркомана- от древните българи не е останала и следа понеже са били турско племе. Е кое турско племе си кръщава столиците Плиска и Преслав? Кой турчин ще докара изгонените кирило-методиеви ученици да им създава школи на чужд език? Ами от 681 до 865 няма и 200 години и победоносния народ на който хана му пил вино от корубата на императора ще си сменява езика с тоя на низшите завоювани и после щял да изчезне без следа? Кви са тия сметки без кръчмар, как може да се пишат такива глупости от нормални хора? Колкото до културата и манталитета мисля, че наистина са били на ниво. Млатили са гърците като мачка у дирек и даже е трябвало по-яка сеч на това гнусно племе за да не ни мъти водата после векове наред.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано29.08.13 21:35



Кой па те излъга че са построили градове. Прабългарите не са строили градове и не са секли монети. Реално не са имали нито държава, нито градове в истинския смисъл на думата,поне до началото или дори до средата на 9-ти век. Борис се колаборира с Византия и привлича славяноезичните си поданици на негова страна в гражданска война. Губи почти всички територии населени с прабългари, а тях ги асимилират маджарите и печенегите. При това положение се създава славянска християнска държава с частично славянизирана прабългарска аристокрация, която наследява опаковката България, но не и съдържанието.

Редактирано от dean dimov на 29.08.13 21:44.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.08.13 21:54



Е оливаш се.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано29.08.13 21:56



Къде бъркам?



Тема Re: Истини в българската историянови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.08.13 21:56



То едно вярно няма.



Тема Re: Истини в българската история [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано29.08.13 22:00



Що, покажи някоя прабългарска монета от 7-ми или 8-ми век?



Тема Re: Истини в българската история [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.08.13 22:06



Глупости. На моменти антибългаризма ти граничи с античкия македонизъм.



Тема Re: Истини в българската история [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано29.08.13 22:11



Добре де, що не отворим една тема например "Монетосеченето на прабългарските владетели 7,8 и 9в. и паричното обръщение в българските градове през този период." Да я изпълним със съдържание.






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.