Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Истини в българската историянови [re: Ceтит Бaгaин]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.08.13 12:25



Тоест да покажем истините както ги вижда някой друг а ние сме съгласни с него?

И Дявола чете Евангелието и все по някои точки и той е съгласен с християните.



Тема аз да ти отговоря на последния въпроснови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано28.08.13 14:08



грък требва да е





Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано28.08.13 14:47



Ей, Субекте, почвам да ти се точа, пак ползваш обратна логика и се правиш, че не разбираш неща, които сме дискутирали много пъти преди.
Първо, стробългарски, черковно-словенски и т.н. е книжовен език, който обаче, трябва да се е базирал първоначално на някакъв реален говорим език.
Даже ти няма да твърдиш, че това е бил езика на "прабългарите" в Североизточна България, а ясно се казва, че е на славяни около Солун. Т.е. още тогава влияние от албанския не е изключено, както това е точно ареала, за който говоря.
Относно власите аз имам предвид не арумъните, а сегашните румънци. Не ми се рови сега, но има много карти, които спекулират, че са тръгнали от Югозападните Балкани, разселили са се първо на север в Банат и Северна България (за Калоян си спомняш какво говорихме) и след това и нагоре. Допълнително има и скорошни миграции на арумъни, които всъщност подемат националистическата им кампания в 18-19 век. Във форум Геника сам си го писал, че сме всъщност една популация с румънците, и ако някои стоят по-североизточно, това е само от скорошно измесване с украинци и унгарци. Разни теории за романизирани даки и Карпатски овчари са пък ръмънските легенди в историята.

Относно Черно Море, и най големите патриоти не могат да твърдят, че по крайбрежието са живели българи до началото на 19 век. Попрочети историята на Варна и Бургас, да не говорим за Несебър и Созопол имало ли е там пукнат българин и доколко сме участвали в мореплаването.
Относно гораните, те са оцелели, защото са приели исляма и така албанците не са могли да им се репчат. Те всъщност спират албанската експанзия на изток към българските земи.
Я разгледай пак картата на българските говори, че най-на югозапад са имали рупски наречия. Точно за тези рупци Милетич говори, че са "староседелци" в Североизточна България. Като погледнете тази карта ще ви стане ясно и коло са били стари заселници.


Или ти може би пак ще извъртиш логиката, че рупците се преселили в Албания от Североизточна България, ха,ха.
А какво е имало в Източна България преди 18 век- ами основно турци и по-малко гърци по крайбрежието. Гърците винаги са си били там, а турците какви са били- колонисти анадолци, татари, или турцизирани българи, е все едно, това не сме ние сега.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: genefan]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано28.08.13 15:16



Във всичките "прабългарски" некрополи има и трупополагане и трупоизгаряне. Н еси представяй древните българи като някакво тюркско племе -много по-верочтно е да са били нещо като казаците и разговорния език да е бил славянски. Кой турчин би си кръстил столицата Плиска? Ами следващата- Преслав?



Тема Re: Истини в българската историянови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.08.13 15:27



Даже ти няма да твърдиш, че това е бил езика на "прабългарите" в Североизточна България, а ясно се казва, че е на славяни около Солун.

Само че в родните ни извори има само народ българи говорещи словенски език.

Относно власите аз имам предвид не арумъните, а сегашните румънци. Не ми се рови сега, но има много карти, които спекулират, че са тръгнали от Югозападните Балкани, разселили са се първо на север в Банат и Северна България (за Калоян си спомняш какво говорихме) и след това и нагоре. Допълнително има и скорошни миграции на арумъни, които всъщност подемат националистическата им кампания в 18-19 век. Във форум Геника сам си го писал, че сме всъщност една популация с румънците, и ако някои стоят по-североизточно, това е само от скорошно измесване с украинци и унгарци. Разни теории за романизирани даки и Карпатски овчари са пък ръмънските легенди в историята.

Щом говориш за румънците, наричай ги румънци. Наистина освен със сегашните македонци, с румънците също сме неразличими генетически. Което не доказва че всичко сме били едно цяло някъде на югозапад през Средновековието, а в Източна България и днешна Румъния са живяли други хора.

Относно Черно Море, и най големите патриоти не могат да твърдят, че по крайбрежието са живели българи до началото на 19 век. Попрочети историята на Варна и Бургас, да не говорим за Несебър и Созопол имало ли е там пукнат българин и доколко сме участвали в мореплаването.


Значи да приемем че освен основното гръцко население в цяла Източна България се включва и многобройно турско и какво ли не още, но кьорав българин няма от изчезването на тюрко-българите през 8-9 век до 19 век така ли?

Относно гораните, те са оцелели, защото са приели исляма и така албанците не са могли да им се репчат.
Не всички горани са мюсюлмани, както и учудващо за мнозина количество албанци са християни.

Те всъщност спират албанската експанзия на изток към българските земи.

За това в цели райони на Македония, да не говорим за цяло Косово та дори в части от Сърбия и Черна Гора е пълно с албанци. В същност гораните са анклав.

ли ти може би пак ще извъртиш логиката, че рупците се преселили в Албания от Североизточна България, ха,ха.

В тези земи българи присъстват поне от заселването на Кубер, за което има и азхеологически данни, през ПБЦ со падането му, чак до любимата ти албанска експанзия, като както виждаш още са останали, въпреки гонения и асимилация. Отделно от изток на запад има няколко преселения на българи - богомили при падането на ПБЦ, някои от които достигат до Италия и Франция; поне няколко вълни при завоеванията на османците; както и след всяка Руско-турска война, когато след оттеглянето на руснаците следват масови гонения и тормоз от турска страна.

Още по-голямо обезлюдяване има в днешна Сърбия, която е колонизирана от заселници от Херцеговина и българи от къде ли не, търсещи по-спокоен живот.

А какво е имало в Източна България преди 18 век- ами основно турци и по-малко гърци по крайбрежието.

Бесарабските българи и гагаузите са все от Източна България. По селата земеделците едва ли са били турци, да не говорим за гърци. В градовете е било шарения и е имало всякакви, както по крайбрежието, така и на вътре. Имало е хора от всички краища на империята, но няма логика евреите, арменците и арабите примерно да са повече от българите в Източна България.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: genefan]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.08.13 19:32



Извинявай, но мненията ти са дълбоко некомпетентни. Затвърждава ми се мнението, че основно черпиш информация, от интернет и книгите, които би трябвало да има един човек като подплата, преди да се впусне в интернет-проучвания, ти липсват. Върни се моля ти се в Първи клас, изкарай го отново и тогава идвай да ни обясняваш нелепици, за които и най-бездарния професор по история, би ти писал двойка.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано28.08.13 19:40



Да ти видим разсъжденията - очевидно е че е съществувал и т.н., понеже на съвременен български се нарича така. От което май следва, че щом на съвременен английски, испански, френски и т.н. славянин и роб произхождат от една и съща дума от средновековния латински, значи такива роби наистина са съществували, преди да се разделят на множество сродни робски народи.



Защо ми изопачаваш разсъжденията. Разсъжденията ми са стандартни и в синхрон с историческата наука. На съвременен български има понятие "славяни" и изполвам него /защото говоря български/ за да обознача езикова и в миналото етническа общност, от която произхожда и съвременния български народ. Ти имаш проблем с това, не аз.

Понеже Хесус от Тихуана трудно може да има някаква пряка връзка с Бруно от Милано и с черния Хосе от Хавана, а те говорят езици разделили се от езика на Римската Империя. Ако предците живеещи от векове в Литва на Голдмайер от Ню Йорк, са говорили на идиш, език от германската група, а на него майчиния му е английски (отново от германската група), той повече литовец ли е или повече германец, след като е дал клетва като американски гражданин

Не знам горното в каква връзка го казваш. Хесус от Тихуана и черния Хосе може да говорят на един и същ език, а не на някакви разделили се езици. Този език е испански. Възможно е също така биологичния баща на черния Хосе от Хавана, дядо или прадядо /и това е много вероятно/ да е всъщност бял испаноезичен кубинец. Чения Хосе може да има 5438 десети братовчеди в Мозамбик и всички до един да са по-черни от него. Другият пример ми е много заплетен, най -вероятно става въпрос все за евреи ашкенази и не разбирам какъв е проблема болния ти мозък.



Тема Re: Истини в българската история [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.08.13 20:05



На съвременен български има понятие "славяни" и изполвам него /защото говоря български/ за да обознача езикова и в миналото етническа общност, от която произхожда и съвременния български народ.

Генетично имаме общ произход с балканските ни съседи, а не с източните и западните славяни, които пък са доста близки. За Хосе, Хесус и евреина го казах с ирония, но ти май не виждаш по далеч от носа си. Генетически сме неразличими от романоезичните румънци и сме доста близо със сърби и гърци, предполагам не понеже сме асимилирали сърби и гърци и че румънците са 90% (примерно) славяни като нас.



Тема Re: Истини в българската история [re: koмитa]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано29.08.13 07:44



Ами аз ви обърнах внимание какво съм разбрала между редовете в разрез с официалната ни история и историческите книги, дето вие сте ги чели. Който има глава, да мисли, нали търсим истината.



Тема Re: Истини в българската история [re: genefan]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано29.08.13 15:35



И кво си разбрала? Дошли едни турци с Аспарух, били Византия, основали държава, построили градове, завладели 2/3 от полуострова, покръстили се и после отишли да си пасат конете в степите, а тука останала само автохтонна паплач като за капак вместо велико преселение имало локално и то на шиптари.Ай сиктир би казал Аспарух или Крум ако да бяха турци но на мене ми се струва, че биха споменали майка ти понеже не са били

Близостта със съседите се обяснява много просто -по средиземноморска линия с траките и по славянска линия.
п.с.Това е тезата и на гъркомана според него пък българите били избити през 10 век-какво чудно съвпадение и що ли не ме изненадва.

Редактирано от amaral5 на 29.08.13 15:42.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.