Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.08.13 23:17



Очеизвадно е че си дивен селяндур, но не е нужно да го показваш постоянно и по форумите.





Тема Re: Истини в българската историянови [re: lautaro]  
Автор Dremen (член)
Публикувано27.08.13 16:46



Славяните живеещи по Висла и Одер, по Дунав и Днепър никога не са се разбирали безпогрешно.
Това са само предположения, и то чрез връщане назад във времето. Няма никакво доказателство за наличие на "славяни" по Висла, Одер, Дунав и Днепър в късната античност и ранното средновековие.

Но се появяват езици които оеднаквяват говорът на големи маси от хора тогава когато се появят държави, държавни нужди и достатъчно елитен и нуждаещ се държавен елит.
Това е корректен извод на базата на многото световни примери. Хайде сега да видим и примера в нашия случай. Коя е тази държава която се появява и оеднаквявя говора на голема маси хора. Нека я назовем тази държава с името й. Във всички случаи не е "славяния". Името на тази държава е България. Другите държава като Сърбия, Полша, Русия се появяват векове след България. И ако се погледне времето то е когато България вече отслабва и се разпада. Може да се предположи че всички останали държави са издънки от Българската империя. На тази основа е съвсем логично да се твърди че останалите езичи произтичат от българския.

група на славянските езици. Само да не се бърка ,,език" с ,,езикова група".
Само че се бърка. Бъркането е започнато още с името на групата. Правелното име на групата е българска група езици по името на езика от който са произлезли останалите езици. Назовайки групата по друг начин (дори и джедайски) вече внушава идеята че такъв джедайски език е съществувал и се приравнява най-старият език - българският с останалите произлизащи от него езици в групата. Тоест поставя се каруцата пред коня и правнукът се изкарва равен на прадядото.

Затова твърдението за наличието на "славяни" и "славянски" е неправилно и неисторическо. То още е и обезродяващо, защото зацапва българщината и я превръща от основа в нещо второстепенно.



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано27.08.13 18:37



Понеже темата уйде у реката, ето няколко истини и от мен:

- При идването на българите територията ни е била населена от византийски поданици, цветуща, с множество градове.

- Това население е формирало основната част от бъдещата българска държава (поданици).

- Християнството е било широко разпространено.

- Българите са завоеватели, които са отнели територията от Византия, създали са собствена държава на имперски принцип и съответно всички поданици са се нарекли веднага българи.

Имам и още, ама хайде по-натам пак.





Тема Re: Истини в българската историянови [re: dean dimov]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано27.08.13 19:52



...

Редактирано от koмитa на 27.08.13 20:45.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: lautaro]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано27.08.13 19:58



Кирил Философ е гръцки духовник и посланник на служба при византийския император. Аз не съм му правил генетичен тест и не ме интересува етническия му произход но той си е грък много повече отколкото някой овчар. Просто византийските интереси съвпадат с нашите за един кратък момент и за това го почитаме. Добре знаем, че след покръстването се е богуслужело на гръцки в църквите поне 20 години преди да се усетят, че това разклаща устоите на държавата и да ги изгонят.



Тема Re: Къде отидоха истините?нови [re: WlSP]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано27.08.13 20:03



То да беше прочел и някои извори за да разбереш,че християнин за българите е било равно на византиец и враг. Май Омуртаг беше взел в плен някаква византийска шушумига и оня взел нещо да се прави на важен и да го обижда на културна и верска основа и беше изял теслата до дръжката.А ние сега сме прекалено толерантни с такива които идват и обиждат нашия род език и държава.

Редактирано от amaral5 на 27.08.13 20:05.



Тема Re: Истини в българската история [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано27.08.13 20:45



Ай стига вече. Омръзна ми да трия.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано27.08.13 21:36



Как е Волк, във Врачанско, гледате ли да пикаете докато е светло щото иначе "по вънка" на тъмно можете да попаднете на някоя кафява мина. София нещо не ти понася...





Тема Не залагам особено [re: koмитa]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано28.08.13 02:19



Не залагам особено на православното християнство. Последния път като се броих изобщо не фигурираше опция да кажа, че не ми дреме за ничий бог.

Кажеш: "Българин съм" и автоматично те избоцват в православната графа. Основната част от познатите ми са си атеисти и с все още светското образование и инфраструктура все повече хора са литвали на небето и приживе, за да разчитат, че трябва мъченически да се гътнат, за да могат да заглеждат стюардесите по хвърчащите сред облаците боинги.



Тема Re: Истини в българската история [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано28.08.13 02:24



Тоест да покажем истините както ги вижда някой друг а ние сме съгласни с него?






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.