Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.08.13 22:37



Ако прочетеш "Цар Симеоновия съборник" на Асен чилингиров, професор в берлинския университет, ще спреш да се насираш от смях.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: jingiby]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано24.08.13 22:38



Боли го фара Наско на скелето докато прави изоплация за световната наука. Той много по-лесно ще разбере, че българите винаги са говорили български:-)



Тема Re: Истини в българската историянови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано24.08.13 22:39



А така, трябват мастити доказателства ако някой се усъмни





Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано25.08.13 10:11



Българската популистка квазиистория, която ни се предлага от свякакви учили -недоучили квазиисторици и националисти любители, нито консолидира,нито вдига духа.Тя маргинализира, опростачва, комплексира. Такива и са функциите, подобни на функциите на чалгата. Идеята е -вашите предци бяха велики,имахте велика държава, с велика култура,велики постижения. Но световната конспирация, великите сили, алчните и безкрупулни съседи и националните предатели ви отнеха почти всичко. Смисълът е - толкова сте прости и загубени, че всички килимчета са издърпани от краката ви. За това бъдете комплексирани, злобни и управляеми, мразете съседите, а не родната олигархия и помнете че от вас нищо не зависи. Слушайте чалга, помнете че сте имали велика държава с огромни територии /която несправедливо ви е отнета и по-голяма несправедливост не може вече да ви се случи/ и си плащайте редовно сметките.





Тема Re: Истини в българската историянови [re: dean dimov]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано25.08.13 23:50



Ако майка ти и баща ти постоянно ти казват колко си смотан е 90% вероятно да станеш лузър. Колкото до историята като наука-тя като такава винаги ще си остане за един нищожен кръг хора без всякакво практическо значение. Простите неща не са лоши по принцип -чалгата е кофти защото в повечето текстове се говори за секс и пари и как ако имаш едното ще имаш и другото -има и много поп-чалга защото за мен не мелодията е чалга, а текста.Така, че прави разлика между просто нещо и простотия.Ние имаме една от най-обективните истории -ще ти кажа само два факта. Когато се съединяваме с Южна България Сърбия ни напада само за да не сме се разширели. Когато се бием за българите зад граница Румъния ни напада защото сме щели да се разширим прекалено, а Сърбия и Гърция завладяват предимно населени с българи територии -е сам разбираш, че не можем да им оставим няколко крайбрежни предимно гръцки града като анклави. Така, че ти си един смотан дупедавец,а нашата популярна история има нужда от едно много сериозно засилване на българското в нея. Не може един гръцки педал да ми освобождава славяни в 20 век. А едни сръбски да ми завладяват други славяни.Кви са тия славяни в 20 век бе шамандуро? Кви са ония в Румъния-смоляни, драговичи? В късното средновековие? Ай сиктир!Нали те знам кви ги дробиш без да си си сигурен в една своя дума? Древните българи били изчезнали избити от не знам кои си -и кво са Симеон с ква войска е воювал? С патагонска? С езическа? Древните българи изобщо се не покръстили. Не си били сменили бита и си останали чергари? ама маджарите си го сменили нали -те може -а другите не можело. Демек освен предател и в исторически по-дълбок план си гола вода. Ти си срам за всеки народ и всички знаят гъркоманския ти уклон.
П.С. Кви са тия чалги с монополите -имаме най-ефтиния бензин и ток в Европа -това са стоки със световни цени. На нас проблема ни е вековен- всеки лапнал кура на властта заебава всичко друго -и национални интереси и всичко и тръгва да се обогатява лично. От там и тая корупция и мафия които убиват всеки порядъчен бизнес. Е като няма работа как хората да не са бедни,а държавата зле? Не ми е виновен на мен нито Лукойл нито Кауфланд -виновни са тия които заради бюрокрация и корупция пречат на реализацията на най-добрите и се реализират само посредствени бастуни с два грама мозък и често криминален произход. Нали на мода станаха тия щебеци -тъпи охранители и мутробизнесмени -е те могат да печелят само от престъпления и далавери,а не от честен труд. Защото няма спазване на закона, защото у нас съда се чуди как да освободи подсъдиямия,а не как да го вкара за по-дълго там където му е мястото. Тази псевдодемократичност има полза само за престъпниците и хората с пари. Хората без пари лежат в затвора за 10 кокошки или 2 туби масло от бензиностанцията откраднати.

Редактирано от amaral5 на 26.08.13 00:00.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.08.13 08:14



Когато в училище обясняват че прадядо ти /който всъщност е бил хазяин на истинския ти прадядо/ колко е бил велик, а баща ти колко е смотан и как съседът го е изгонил от къщи и е ебал майка му, резултатът е комплексирано и безмозъчно същество като Аморал5, което мрази дъртия съсед, който всъщност му е баща.



Тема Re: Истини в българската историянови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.08.13 08:22



На нас проблема ни е вековен- всеки лапнал кура на властта заебава всичко друго -и национални интереси и всичко и тръгва да се обогатява лично
Демек при вас сте вековно увредени, неизлечим медицински случай. Важното е че съзнаваш колко си зле.



Редактирано от dean dimov на 26.08.13 08:26.



Тема Re: Истини в българската история [re: dean dimov]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано26.08.13 22:03



===

Редактирано от koмитa на 27.08.13 10:18.



Тема Re: Истини в българската история [re: dean dimov]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано26.08.13 22:06



===

Редактирано от koмитa на 27.08.13 10:18.



Тема Re: Истини в българската история [re: amaral5]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано26.08.13 23:05



Комита трябва да се уточниш какво разбираш под ,,език" понеже тук непрекъснато виждам че се смесват двете понятия ,,език" и ,,езикова група". Ти самият казваш: ,,Е как да не знаеш, тези неща са макар и с приблизителна точност, ясни. Или ти вярваш, че към 950г., поляците и българите са могли да се разбират безпроблемно?"!
Славяните живеещи по Висла и Одер, по Дунав и Днепър никога не са се разбирали безпогрешно. Но се появяват езици които оеднаквяват говорът на големи маси от хора тогава когато се появят държави, държавни нужди и достатъчно елитен и нуждаещ се държавен елит. Не случайно употребих тази тафталогия понеже тя е най-важната част от нуждите. По просто казано появяват се книжовните езици (нещо като извънземните всички говорят за тях но никой не ги е виждал :) ), това на което ти казваш: ,,Мале мила, какво уточнение ти трябва на това? Български език и български народ съществуват абсолютно доказано и всепризнато от 864г."
Всъщност през 864г. България избира своята цивилизациона ориентация, а от там на татък следва и всичко останало. Езикът си го има и си се говори от хората просто сега се появява нуждата (на елита) той да бъде записан и езикът да стане официален (книжовен) а не само разделен на безброй диалекти.
Пак казвам, че не знам кой е този дето нарича езика ни ,,не български" през средновековието. Цитирай имена? Според мен както всички (сериозни) български медиависти така и всички примерно полски поставят и българския и полския в езиковата група на славянските езици. Само да не се бърка ,,език" с ,,езикова група".
Позволих си да ,,мисля" защото ми се стори, че до голяма степен съм разбрал разбиранията ти за ,,език и ,,народ" но ако съм сбъркал поправи ме.

Джингиби ти как разбра, че Кирил и Методи са гърци? На мен ми се струва, че изворите са категорични по този въпрос - 50% славяни и 50%може и славяни може и други но най малко вероятно гърци. Но ако греша чакам с нетърпение да ме поправиш.

По въпроса с какво трябва да се занимава или по правилно с какво се занимава историята бих казал, че се занимава най-общо със следите от миналото като добавя и следи от изкуството не само на миналото но и на своето време. А това, че бяха дадени примери за това как Ататюрк или други политици са използвали историята за държавни нужди мога само да кажа, че просто това е било популярно през 19 и първата половина на 20в. Днес много по-на мода са примерно резултатите от биологията и химията и съответно те се използват от политиците но това не значи че тези науки трябва да работят единствено за да произвеждат екологично чисти храни!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.