Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 12.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Митовете в българската историянови [re: jingiby]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано02.07.13 20:39



Извинявай, че се намесвам, но се вижда/чете, че постройките са били одриски.
А недалеч е имало и търговско средище, което никой не казва, че е била гръцка, а че е имало явно и гърци.
А и след като одриски цар дава разрешение за смесени бракове, то...явно и територията и волята са били негови - на Котис.
Това, че е имало търговци от тук и там - нормално.
Де видя гръцка колония там - във вида, в който ги знаем/учили.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: 4ycмивkи]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано02.07.13 20:58



Те и "гръцките" градове по Черноморието нито са построени от гърци нито са били населени само с такива, както и селата и кварталите населени с цигани. Волята на държавата ни също разрешава смесените бракове, но нито те са масови, нито в повечето случаи децата се вливат в българския етнос.

В статията също се споменават и надгробните плочи с тракийски имена, но градът трябва да е гръцки понеже е голям търговски център, а не стоянка на полуномадстващи чобани и/или летен стан на ловци-събирачи.

От една скорошна документална поредица за наследството на Александър в средна Азия излиза, че той покрай непрекъснатите военни действия в Азия кьорав град не е основал, а само като баща си е преименувал няколко отдавна съществуващи. Единственият открит град в Средна Азия от елински тип е построен 50 години след него от Селевкидите. Александрия в Египет наистина е наченат от него а не е стар град, като се има в предвид нескопосаното му местоположение далеч от достатъчно хранителни източници и прясна вода, в комбинация с неудобни за маневриране и бурни води.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано02.07.13 21:05



Гледал съм я поредицата за Александър.
Там е обратното - кьорав камък не се открива, ама то сигурно е имало.
Тука обратното - камъни бол....ама то явно .....:)

Както и да е.
Идеята ми беше друга.
След като се дава разрешение за смесени бракове, то или:
1. е имало изрична забрана за такива
2. е имало перманента забрана за такива, до изключващо я разрешение.

Логически не е ли така?



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: jingiby]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.07.13 21:15



Хрониката от Монемвасия и Якоб Фалмерайер, ясно показват какво е останало от гърците на континента.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: jingiby]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано02.07.13 23:19



Аз пък наистина ще съм благодарен, ако някой ми обясни кои и какви са тея гърци.
Щото то не е етноним.
Както и сега в УСА. Американци били - ми то има маса американци.
Християни - най различни - евреи и мюсюлмани и т,н, - най - различни.
Виж - друговерец-едноверец ; местен-чужденец....разбирам го.
Ама кои за Бога са тея гърци - като етноним, топоним и т.н.
Първо искам да ми се каже кои точно са, че да видим кой, когка, къде и как.
Лаик съм, тъп съм и може би ми помага, че не ми е насадено, че "гърците" са някаква манна небесна и всичко стига дотам и не се пипа.
Та обяснете ми - откога моля.
п.п: А и сега...пристанища и летища са дадени на концесия - те чии са?
А ползваш-плащаш - развиваш и пак плащаш - точно сега ли се измисли?!
Странно ми е.
И ако австриец /дето държи концесия и си плаща/ се ожени за българка - то какво значи- само по себе си?!

Редактирано от 4ycмивkи на 02.07.13 23:23.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: sovietOOOO]  
Автор агент 007 (напреднал)
Публикувано11.07.13 11:45



Мит е, че в България нямало фашизъм. Тук е имало монархофашизъм, управляван от царя, роднините му и доверени хора от царската партия, която формално не съществува, но я има напрактика.

Редактирано от агент 007 на 11.07.13 11:57.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: агент 007]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.07.13 13:39



За твое огромно съжаление, фашизъм в България не е имало.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: hadjiyata]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано13.07.13 04:36



Наименованието турци се е появило пет века по-късно?! Това прави нещо, някъде около освобождението на България или ако се слушат турските екскурзоводи сам Кемал Ататюрк го е изобретил. А това, че още първия кръстоносен поход говори за турци... сега едни хроники ли да четем. Ама ха. Да живеят екскурзоводите.

Турците са толкова османлии, колкото нашите предци са били аспаруховци, а не българи.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: koмитa]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано13.07.13 04:53



Християнин ще получи статус на спахия на кукуво лято. Нещо като есесовец с партийна книжка на комунист и талмуд като настолно четиво.

Де що илюстрация от периода на падането на Константинопол има все чалми и еничари, само няколко бройки около шибания унгарец изобретил топа са с шапки.



Тема Re: Митовете в българската историянови [re: last komunist]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано13.07.13 04:58



Македонците още римляните са им светили маслото по време на последното македонско въстание. Които не са били избити, са били продадени в робство а на тяхно място са настанени заселници от цялата империя. Това е края на македонския етнос като такъв и разбира се на въстанията им. Нататък Македония е предимно географско понятие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.