Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Изключително интересни факти... [re: FilerO99]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано14.06.13 09:04



ПЪЛНИ Глупости си написал - точно америнската икономика директно инжектира тези пари в икономиката си и ти въобще не си запознат с американската банкова и финансова система. Това не ти е България, бе!

СССР преди войната са били 300 милиона и губях през индиструализацията и войната над 90 млн. души като остават около 210 милиона като трябва да се отчита факта раждаемост.


А, вече жертвите са над 90 милиона, те непрекъснато растат. Аз не мисля, че някой ти плаща, мисля, че си болен. Ако царска Русия е била 300 милиона, а по-голямата част от населението и е било съсредоточено в европейската и част, колко остава да е била останалата част на Европа, защото тука пише, че през 1900 г. цяла Европа е била 408 милиона!!!



Тема Re: Изключително интересни факти... [re: тapaтaнчo]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано14.06.13 09:26



Не Царска Русия, а СССР е бил 300 млн. Правиш ли разлика между двете??И Европа е до Урал - зле си с географията!



Тема Re: Изключително интересни факти... [re: тapaтaнчo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано14.06.13 12:29



Спри се за малко . Тези 90,000,000 души са били изгубени за около 25-30 години :
В гражданската война умират няколко милиона (няма точни данни , но няма да са по-малко от 5-6) . След гражданската война има голям глад - и там поне 5-6 милиона да са умрели от недохранване и поне 1 милион да са избити от разни банди . При колективизацита още 3-4 милиона да са били изтрепани от властта .... Значи до тук са някъде около 15,000,000
После Сталин си утвърждава властта и започват едни чистки и си е***ло мамата ... още 2-3 милиона .
През ВСВ официалните жертви са около 30,000,000 , руските источници споменават за 40,000,000 и още 5-8,000,000 избити в последствие от НКВД . Амиии ... станаха 70 .



Тема Re: Изключително интересни факти... [re: FilerO99]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано14.06.13 22:45



Не Царска Русия, а СССР е бил 300 млн. Правиш ли разлика между двете??И Европа е до Урал - зле си с географията!

Аха, царска Русия е била 370 млн., щото 30 млн . са загинали през октомврийската революция и 40 млн. през гражданската война или бъркам жертвите са били повече.
Къде твърдя, че не е до Урал, твърдя, че въпреки че европейската част е по-малка, е по-населена от азиатската част.





Тема Re: Изключително интересни факти... [re: hadjiyata]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано15.06.13 11:53



Спри се за малко . Тези 90,000,000 души са били изгубени за около 25-30 години :
В гражданската война умират няколко милиона (няма точни данни , но няма да са по-малко от 5-6) . След гражданската война има голям глад - и там поне 5-6 милиона да са умрели от недохранване и поне 1 милион да са избити от разни банди . При колективизацита още 3-4 милиона да са били изтрепани от властта .... Значи до тук са някъде около 15,000,000
После Сталин си утвърждава властта и започват едни чистки и си е***ло мамата ... още 2-3 милиона .
През ВСВ официалните жертви са около 30,000,000 , руските источници споменават за 40,000,000 и още 5-8,000,000 избити в последствие от НКВД . Амиии ... станаха 70 .


Баси, 2-3 млн. ли са били Зиновиев, Каменев, Ежов, Берия и другите като тях.
В комунистическия ми учебник по История пишеше, че жертвите на СССР в ВСВ са 20 млн., чудех се тогава защо цифрата е кръгла, преброяване не е ли имало, сега казват 30, дори 40 млн. и вече не се чудя защо е кръгло. А правите ли сметка за умрелите от естествена смърт, при население от 200 млн. (файла твърди че са 300 млн.), и смъртност от 1% (залагам твърде ниска смъртност, сякаш средната продължителност на живота е 100 г.), за 5 години прави 10 млн., а за 25 години прави 50 млн., пак повтарям сметката я направих за население от 200 млн. и твърде занижената смъртност от 1% (нормално е 12-14 промила или 1,2-1,4%)

Внимавайте когато боравите с цифрите, математиката е точна наука!!!



Редактирано от тapaтaнчo на 15.06.13 11:54.



Тема Re: Изключително интересни факти...нови [re: тapaтaнчo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано15.06.13 12:50



Пич , именно защото математиката е точна наука , би трябвало да знаеш нещо : Смъртността винаги е точно 100 % , защото на всеки един живот има и по една смърт . Така че с твоите изяви твърде лесно ставаш "обект" . В твоя случай можеше да упоменеш словосъчетанието "при група хора за еди-си какъв период от време" .
Че да се върна на думата : По време на ВСВ на дворните порти в СССР са поставяли звездички - по една за всеки загинал . Почти е нямало къщи без звезди . Чувал съм за села с по 7-8 звезди на врата ... смятай за какво иде реч .



Тема Re: Изключително интересни факти...нови [re: тapaтaнчo]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано15.06.13 15:01



Човече, тук ще подкрепя Файл-а.
Ако властващ над цяла Азия /без Китай и Япония/....Европа я остави.
Е колко му е 40-50 млн да избиеш?!
В рамките на 20-30 години?



Тема Re: Изключително интересни факти...нови [re: hadjiyata]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано15.06.13 15:04



А аз знаеш ли какво съм чувал ...от капитан на руски кораб.
......
Нас искаха да ни изтребят и затова...хляб да нямаме, но за отбрана всичко даваме.



Тема Re: Изключително интересни факти...нови [re: 4ycмивkи]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано15.06.13 15:15



Капитанът ти е казал самата истина . Войната е била не на живот и смърт - била е по-скоро на смърт .



Тема Re: Изключително интересни факти...нови [re: hadjiyata]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано15.06.13 21:42



В отговор на:

Пич , именно защото математиката е точна наука , би трябвало да знаеш нещо : Смъртността винаги е точно 100 % , защото на всеки един живот има и по една смърт . Така че с твоите изяви твърде лесно ставаш "обект" . В твоя случай можеше да упоменеш словосъчетанието "при група хора за еди-си какъв период от време" .
Че да се върна на думата : По време на ВСВ на дворните порти в СССР са поставяли звездички - по една за всеки загинал . Почти е нямало къщи без звезди . Чувал съм за села с по 7-8 звезди на врата ... смятай за какво иде реч .




Я пак прочети какво съм писал:
"Баси, 2-3 млн. ли са били Зиновиев, Каменев, Ежов, Берия и другите като тях.
В комунистическия ми учебник по История пишеше, че жертвите на СССР в ВСВ са 20 млн., чудех се тогава защо цифрата е кръгла, преброяване не е ли имало, сега казват 30, дори 40 млн. и вече не се чудя защо е кръгло. А правите ли сметка за умрелите от естествена смърт, при население от 200 млн. (файла твърди че са 300 млн.), и смъртност от 1% (залагам твърде ниска смъртност, сякаш средната продължителност на живота е 100 г.), за 5 години прави 10 млн., а за 25 години прави 50 млн., пак повтарям сметката я направих за население от 200 млн. и твърде занижената смъртност от 1% (нормално е 12-14 промила или 1,2-1,4%)

Внимавайте когато боравите с цифрите, математиката е точна наука!!!
"

Дядо Хаджи смъртността така се дава като процент (по-точно промил) спрямо цялото население, за период от време 1 година, не знаех, че трябва да ти обяснявам и такива прости неща, аз направо ти ги сметнах за 5 и за 25 години!!!
100% означава, че всички са умрели!!!
За разлика от теб и най-вече от Файла който е пълна противоположност на мен, аз се стремя да бъда точен с числата, а преувеличаването ме отвращава!!! Хаджи оспорваш ли, че ако нямаше ВСВ, за периода 1941-1945 г. щяха да умрат от естествена смърт минимум 10 милиона съветски граждани (и селяни)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.