Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 16.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Митът за българските хановенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aтилea (старо куче)
Публикувано14.03.13 14:51



Чавдар Бонев завършва специалност История, профил Археология в СУ „Св. Климент Охридски“ през 1980 г. Тема на курсовата му работа – Славяните в карпато-дунавските земи през VI–VIII в., а на дипломната – Славяните в Добруджа през VI–IX в. От 1984 г. е редовен аспирант в Института по балканистика при БАН. През 1988 г. защитава кандидатска (докторска) дисертация на тема Културно-църковни отношения в карпато-дунавските земи през ХI–ХV в. Научен сътрудник в Института по балканистика. Има публикации по проблемите на раннославянската култура (VI–VII в.), славянското заселване на Балканите, началото на Дунавска Бъгария, основаването и ранната история на воеводствата Влашко и Молдова, отвъддунавските земи на Първото българско царство, историческа география.





Редактирано от Aтилea на 14.03.13 14:53.



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Aтилea]  
Автор ОК (новак)
Публикувано14.03.13 16:27



Съгласен, това е пределно ясно.
Ядосвам се, че такива русофоби плямпат ей така на версия. Обърни внимание
"нямаме нищо общо с руснящината" не само руснаците принадлежат генетически към групата славянски народи.
Нещо повече, самите руснаци не са 100% славяни.
От друга страна под славяни се разбира само езикова група и генетическата принадлежност е обща само частично и не е определяща.
Понятието като славяни или германи далеч не се покрива с генетическата общност на населението.
А нашият понеже е очевадно закомплексиран русофоб прави свободно съчинение
и търси компенсация. Опитва се сам да си повярва и на останалите да внуши.
Нейсе!

Предположението, че славянските езици са всъщност развитие на тракийските наречия е много логично и убедително.
Не съм историк и затова ще помълча и няма да изказвам тези.
Аз не съм писател, аз съм читател.





Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Дaли]  
Автор ОК (новак)
Публикувано14.03.13 16:50



Не ти липсва чувство за хумор, но то препоръчвам да се отпуснеш. Комплексите са тежък товар.
Между другото не знам какво съм наследил по майчина линия, но съм почти копие на баща си. 195см и 110кг.
Бъди здрав и по кротко.



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: ОК]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано14.03.13 23:53



защо ли на това "славянско развитие" на "тракоезика" няма нито едно писмено доказателство, освен, че на елински "тракос" значи "простаци" (досущ като "вулгарос" и влахос")? Освен това на картуелски (грузински) фразата "гаа траки" е ругатня: "върви в г.за си". Всъщност понятието "траки" е взето на въоръжение от ченгесаро-фоловците. Персони "траки" никога не е имало, както не е имало "гоим" или "рая". Имало е само обиди, звучащи така. Реалните народи на Балканите са били като "пясъка в морето и звездите в небето": мизийци, гети (готи), меди, сартри, сапеи, гали (келти), македонци... Едни от тях са били сред съдателите на протоелинската култура, а други - на протолатинската култура... трети - на протоюдейската култура...
Раят "Едем" е бил "Ад-Хем" - отвъд Хемус. И да не забравяме, че днешните Балкани са само част от бившия си райски езерен разкош отпреди заливането на Понта... И че заливането на Понта ни е разпръснало кой по-наблизо, кой по-надалеч...



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Дaли]  
Автор Aтилea (старо куче)
Публикувано15.03.13 00:27



защо ли на това "славянско развитие" на "тракоезика" няма нито едно писмено доказателство

Казват, че има... златният пръстен, намерен край Езерово... Някои разчитат съдържанието на текста като... как да се изразя, без да ползвам думата "славянско"... да кажем: "прото-българско", т.е. написано на езика, от който е еволюирал българският...



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Aтилea]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано15.03.13 01:26



Ами знам го, бях си дръпнал навремето писанията му от същото място като Чилингиров:





Препоръчвам ти също Юлия Боева.



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Aтилea]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано15.03.13 10:04



един пръстен съкровище не прави... Има стотици други съкровища, като например: Боровското съкровище е тракийски сребърен сервиз, който се състои от пет предмета – купа, три ритона и кана – ритон. Съдовете са позлатени и са украсени с образи на животни, митологични сцени и надписи на гръцки език. Надписите са свързани с тракийския цар Котис I, като вероятно сервизът му е бил подарен от тракийски владетели. Съкровището е открито през 1974 г. край гр.Борово при оран. Датира се към V – IV в. пр.Хр. Предметите са изложени в Регионалния исторически музей – гр.Русе.





Както виждаме, всички "нашенци" са си кореспондирали на гръцки, защото те са му били творците. Инак днешните гърци до края на по-миналия век са си живеели в днешна Анадолия... Чак когато турците ги погват през 1919-24г. от Смирна, Анатолия и Таврическия понт, те заграбват Македония, Епир и Атика, гонейки на север нашите балканци (доста поомешани през вековете с руски, полски, украински и естонски емигранти и гастарбайтери).,.

Редактирано от Дaли на 15.03.13 10:18.



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Дaли]  
Автор ОК (новак)
Публикувано15.03.13 10:58



Наистина благодаря.
Харесвам, когато нещата се наричат с истинските им имена.
Внимавай само де не залитнеш в друга крайност, да не прекалиш с черната боя, когато излагаш собствената ни предистория и да не героизираш историята на съседите ни.
Баланс му е майката!

С този ти пост мога само да се съглася с много малки корекции.
Така и днес, често се наричаме един друг „селянин“ като обида без в понятието само по себе си да има нищо обидно.

Истината е, че както и днес развитието е всеобщо и за него допринасят всички.
Още повече по него време, когато реално държави, като такава не съществуват.

А свойството да се разграничаваме едни от други обиждайки съседа си, си е наше си човешко качество.
Това е явление, което съществува, на всички нива, между отделни персони, семейства , съседи,
Квартали, населени места, държави, религии и т.н.



Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Дaли]  
Автор Dremen (член)
Публикувано16.03.13 00:24



Интересното е че надписите не са на гръцки език. Виж писани са с букви които приличат на еленската алфабетица. Но езикът е друг. Много изследователи се опитват да преведат надписите използвайки българския език. Има и други изследователи които са на мнение че така наречената елинска алфабетица гърците са я взаимствали от нашите предци одрисите и т.н.
Повече ето





Тема Re: Митът за българските хановенови [re: Dremen]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано16.03.13 10:08



Всяка алфабетица трябва да се опитва да се чете преди всичко на хебрейски и/или филистимски (финикийски). Само на тези езици тя има първичния си побуквен смисъл:

алеф (алфа)=бик (А - обърнат с рогата надолу бик)
бет (бета) = дом (В, Б - къша с двор. гледано отгоре)
гимел (гама) = камила (Г - гърбицата или шията с главата на камила)
далет (делта) = врата (Д - очевидна врата на шатра)
заин (зета) = оръжие (Z - нещо като бумеранг?)
хет (ета) = ограда (Н - преплетени пръти)
тет (тета)= товар (денк, обвързан с въже)
йод (йота) = ръка - (I - без дланта)
каф (каппа) = длан (К - само дланта с разперени пръсти)
мем (ми) = вода (М-като вълнички))
аин (омикрон-омалко) = око (О - очеводно)
.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.