Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Извънземни или измислица?  
Автор бай иван (минаващ)
Публикувано03.07.12 15:12



Не съм сигурен тук ли е мястото на темата,но все пак,чели ли сте нещо за военна експедиция на щатите след 2св. война към антарктида в търсене на немски бази там,завършила с фиаско.



Тема Re: Извънземни или измислица? [re: бай иван]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано03.07.12 18:07



за тази тема си има клуб НЛО:





Тема Re: Извънземни или измислица? [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор бай иван (минаващ)
Публикувано04.07.12 09:09



Знам какво мислят привържениците на НЛО.Интересно ми беше какво мислят историците.



Тема Re: Извънземни или измислица? [re: бай иван]  
Автор universal soldier (кибер)
Публикувано04.07.12 09:35



Ме 262 са биели американците. А немците са разработвали и други изтребители.
И е било възможно немците да са имали подводничарска база в Антарктида.

Българската народна армия ще дойде:



Тема Re:SS Братството на камбаната [re: бай иван]  
Автор FilerO99 (ГЕСТАПО )
Публикувано04.07.12 20:21



Накратко:занимавам се сериозно и без никакво прекъсване с научни изследвания на НЛО от почти 14 години време. 8 пъти съм виждал НЛО над София включително с използването на военни оптични прибори.


Сега на въпроса - нищо сериозно не съм чел за тази експедиция и нямам реална представа истина ли е или не. Но има хора които настоятелно твърдят в книгите си, че нацистите са имали антигравитационна технология за производство на истински летящи чинии. По този въпрос единственото смислено нещо което мога да кажа е да намерите и прочетете книгата ""SS Братството на камбаната".


Това е най-уникалната книга на тема НЛО която вероятно някога е писана на тази тема!



Тема Re:SS Братството на камбаната [re: FilerO99]  
Автор universal soldier (кибер)
Публикувано05.07.12 09:26



Не са имали. При нивото на товашната техника не са можели да създадат гравитационна техника.
Опитвали са се да направят летящи чинии с реактивни и турбовентилаторни двигатели, а също и вертолети-летящи чинии, но без особен успех.
Най-успешни са реактивните им изтребители.
Останалото е легенда.

Българската народна армия ще дойде:



Тема Re:SS Братството на камбаната [re: universal soldier]  
Автор FilerO99 (ГЕСТАПО )
Публикувано05.07.12 09:33



И аз така мисля, че не е било възможно на тогавашното развитие на техниката да се конструира истинска летяща чиния, но това е само мое мнене. Само като си представим, че примерно турбините на Ме-262 са се нуждае от ремонт през някакви си 25-35 часа експлоатация можем да си представим колко абсурдно звучи да се конструира антигравитационен апарат който е къде-къде по-сложен. Това на практика означава, че историята с битката между американския флот и НЛО близо до Южния полюс си е чиста измислица. Това е моето заключение.



Тема Re:SS Братството на камбаната [re: FilerO99]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.07.12 21:00



И аз така мисля, че не е било възможно на тогавашното развитие на техниката да се конструира истинска летяща чиния, но това е само мое мнене. Само като си представим, че примерно турбините на Ме-262 са се нуждае от ремонт през някакви си 25-35 часа експлоатация можем да си представим колко абсурдно звучи да се конструира антигравитационен апарат който е къде-къде по-сложен. Това на практика означава, че историята с битката между американския флот и НЛО близо до Южния полюс си е чиста измислица. Това е моето заключение.

Съгласен съм с почти всичко казано от тебе, само едно не ми е ясно:
Казваш че антигравитационния апарат ще е много сложен, а това значи технически сложен, но това навява на мисълта че антигравитационната технология е известна и че има само за разрешаване много технически проблеми които пречат да бъде създаден, също като йонните и фотонните двигатели. Според мен не е така, лесно е да се каже антигравитация, значи отблъскване от гравитационното поле, но каква е физическата същност на такава сила (ако я има) не се знае, докато при йонния двигател имаме ускоряване на йони и оттам получаваме реактивна тяга, при фотонния още по-просто насочено излъчване на фотони, всяко фенерче го може, но с мнооого нищожна мощност.
Искам да кажа, че антигравитацията въобще не ни е известна, може да е лесно реализируема, но може да се проявява само на огромни разстояния (предизвиквайки ускоряващото се разбягване на галактиките) и дори теоретично нереализируема в малък мащаб.



Тема Re:SS Братството на камбаната [re: Aбcoлют]  
Автор universal soldier (кибер)
Публикувано06.07.12 09:15



С гравитацията се занимава Общата теория на относителността.
Методите за изкривяване на пространството и времето са известни. Техническото осъществяване вече е друг въпрос.
Основната пречка пред тези технологии са социално-икономическите отношения. Основната пречка са корпорациите владеещи и контролиращи ресурсите. те не искат конкуренция на евтини ресурси доставяни от други. Понеже тези технологии може да се използват за снабдяване с ресурси.
Олигарсите владеят Земята и ресурсите й и се боят да не загубят властта си, ако се намерят други източници за снабдяване с ресурси.
Пак същия проблем с корпоративните интереси, с който се сблъскал Тесла навремето: "Ако не мога да сложа електромер за какво ми е?"
А кой командва света? - Корпорации като Рокфелер и други контролиращи ресурсите, а с това и света. Те не искат да се използват такива технологии, които могат да нарушат господстващото им положение на пазара.

Така и в древността по времето на Херон Александийски са можели да направят парна машина и други машини да започнат индустриално производство, но не са го направили, защото робовладеството попречило.

Така че пречката са корпорациите(дори не капиталима по принцип, а корпорациите.)

Българската народна армия ще дойде:

Редактирано от universal soldier на 06.07.12 09:27.



Тема Re: Извънземни или измислица? [re: universal soldier]  
Автор бай иван (минаващ)
Публикувано06.07.12 13:46



Съжалявам ,че не си спомням заглавието на книгата ,но в нея беше прекопиран доклада на адмирала командвал експедицията.Там се говореше за дисковидни летателни апарати излизащи из под водата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.