Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: за сензациянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.12.11 11:05



Само кажи къде се пазят факсимилета от плочици 1084, 1280 Е, 1293 Е, 1421 Х, 482 U, 1516 А 301 lxxxvii и веднага ще ги разчета

И няма да питам никого. Ама, я си представи, че и аз разчета Ботьо, Котьо или Тато и взема, че се изцепя тук или по блоговете? Без да имам авторитет, кой ще ми повярва?
Спараток, все пак е цитирал номера на плочици. Ако не беше, въобще нямаше да повдигам въпроса. Редно е обаче, да даде и факсимилета и да посочи ред и колона - само тогава ще му повярваме.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: за сензациянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано05.12.11 13:39



в нета е пълно с псевдолингвистични тълкувачи и нагаждачи, като въпросния господин. Естествено се намират дори още по-неерудирани лаици, които им верват и ги боготворят.





Тема Re: за сензациянови [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано05.12.11 14:16



нито по официалния начин на разчитане, нито по неговия има сричка -ьо. Иначе на много хора най-логичното им се струва да наподобяват като малките деца, без структура и към съвременния български, който май е изходен за всички езици. Така и аз мога да направя коментар по съвременната обстановка:
Путьо и Мечо май ще изпуснат властта в Русия (русалия?). Пред погледите на Никола (с ударение на о) Цар(на)кози, Ангела непълен член) МериКил(а) Баракьо (роден в барака) Бама (название на българите в легендите на Догоните).





Тема Re: за сензациянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.12.11 15:46



Засега не му вярвам и не се каня да го боготворя.
Просто давам едно ухо за неговите приказки, понеже е изтърсил купчина думи и казва от къде са разчетени. Даде ли факсимиле и да посочи мястото на думата, аз сам ще се напъна да я дешифрирам и ще разбера дали той пуска кьорфишеци.

Сега, за мачкане и преоформяне на двусрични думи тук имаме достатъчно майстори. Но има една граница на сложност след която случайното съвпадение е почти невероятно.
За пример ще ти дам: племе от земите на Уелс "урдовизи" и "Урдовиза" - гр.Китен.
4-срични думи със пренебрежимо ниска вероятност за случайно съвпадение. Щях да приема, че имат връзка, даже ако нямаше буквално съвпадение, а да звучаха консонантно и да имаше 1 транспозиция.


пс .. освен ако някой писач в древността не си е направил шегичка

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано05.12.11 16:05



Тези плочки не ги имат за нещо съществено. По-интересно е, ако самият Розетски камък е бил фалшификат. Как ще докажат, че не е? Преди Хегел по-малко са се занимавали с история, а след него тя е влезнала в основния пропаганден репертоар.



Тема Re: за сензациянови [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано05.12.11 16:39



Според мен е като Божо, ръси всякакви неща безконтролно и с популизма си печели много разпространители на идеите си. А обикновено буламача от факти, истини + измишльотини и погрешни интерпретации е по-опасен от умишлените лъжи и машинациите. А понеже темата засяга първо сърцето, преди да се обработи от разума и често първото надделява. И аз като повечето съм израснал с фантазиите на Карл Май, после се радвах на фантазиите на Зиези и ТанНакРа-джиите, стопляха сърцето хората. Но трябва да се продължава на пред и не е срамно ако си правил грешки, а ако циклиш и ги повтаряш.

А иначе изречение като "Котьо ела Тато" може да означава и покана да ти онодят някой роднина, на езика на някой дипломат от околните острови, недоволен от митата и документиран за поколенията.





Тема Re: Българите са гърцинови [re: dnaunseq]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано05.12.11 16:45



Има си анализи по които се познава кога е обработен за последно камъка, хората си датират мегалитите така примерно, даже мернах из нета идеята да се направи такъв анализ на Девташларите, за да се докаже че са магалити като в З. Европа а не "прабългарски" култов комплекс. А иначе и на Мадара може да се направи анализ че тия надписи не ми вдъхват 100% доверие.





Тема Re: за сензациянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано05.12.11 16:55



хахаха, много точен псевдолингвистически анализ ала Зиези и Ко.





Тема Имаш право: [re: Exhemus]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано13.12.11 00:58



След последния политически режим, ръчно посадените(готовите) пичове съвсем изместиха тия от "опрашването" на женски. А сега с капитало...
Семето на Лукаваго е коварно!

Константинопол, града на евро-християнството е затрит и вместо него враждебният Рим олицетворява някога спасителната религия. Само че така, тя вече не е спасителна.



Тема Re: Българите са гърци [re: Exhemus]  
Автор Geralt (непознат )
Публикувано26.01.12 10:16



1. Цитирай ми някои от тези редица български имена, вкл. и на ханове.
2. Линеар А и Б няма никакъв шанс да се дешифрират чрез която и да е фонетична азбука, поради простата причина, че е на съвсем друг принцип вкл. до цели изречения в един символ/знак.
3. Линеар А и Б са от период 2000-2500г. п.н.е., т.е. отпреди нахлуването на йонийци, дорийци и прочее племенни групи, които съставят и оформят в последствие елинския етнос/не говоря изобщо за гърци/.
4. Херодот описва и 2млн. армия на Ксеркс, които разбираш че е пълна фантасмагория.
5. По-скоро гърците са нация откъмто началото на 19в./най-малкото още през 5в. цялата им сегашна територия е тотално славянизирана и това е според множество източници от тогавашната Източната римска империя/
6. Дай някоя друга хипотеза






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.