Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Най0качественото поколение е моето!  
Автор тor (ентусиаст)
Публикувано30.07.11 14:55



Аз съм от това поколение, което ако бъде описано в статия в Уикилинкс, ще е със следното заглавие: "Дете на проваление български преход"! Имам предвид, че съм от хората, които не са забили и един пирон за страната си, но за сметка на това за чупили футболни стадиони, че не мога да бъда забелязан сутрин в 8 на трамвайната спирка, бързащ за работа, но мога да бъда забелязан след полунощ да паркирам неправилно пред фолк клуб, че като малък не исках да стана като Христо Стоичков, а като Косьо Самоковеца, че на 20 години не учех висше образование, а помпах мускули по фитнес залите!

И тук ако ме види някой пенсионер с 35 години трудов стаж(или там колкото е цифрата, която дава поводи за гордост), ще изсумти кисело "тия младите това, тия младите онова", "на това ли ви научихме", "е това е демокрация" и т.н.!
Хубаво, сега искам аз да попитам, какво толкова ви направихме и какво ни има на поколението?
Нашето поколение ли допусна османското нашествие на Балканите преди няколко века?
Нашето поколение ли загуби Балканската война?
Нашето поколение ли загуби Първата световна война?
Нашето поколение ли загуби Втората световна война?
Нашето поколение ли загуби Студената война?



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.07.11 21:07



Не те знам от кое точно поколение си, ама никога не сме имали поколения, като последните няколко, които въобще не си знаят мястото.
А за твоя справка, дядовците и прадядовците ти, не са загубили изредените от теб войни, а са млатили наред, който хванат, за разлика от сегашните поколения, които се насират от благововение пред всеки кирлив западноевропеец или американец. Дядо ти и прадядо ти, не са чакали някой да ги оправи или България да влезе в ЕС, а са бачкали з себе си, семейството си, рода си и държавата, а не са си фащали уя под мишница и да избягат някъде, щото е по-лесно.



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: koмитa]  
Автор тor (ентусиаст)
Публикувано30.07.11 23:09



В изброените от мен войни, България е победена държава, за което е плащала с територии и оргомни репарации!



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.07.11 11:22



Тези от твоето поколение, които са загубили възпитание и образованост, тепърва ще плащат





Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор тor (ентусиаст)
Публикувано31.07.11 15:12



Това е така, защото поколенията 1925-1970г. загубиха Студената война, което доведе до девалвация на образованието и ценностен вакуум!



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано31.07.11 20:02



Тук говорим за поколения и манталитета им. Ако твоето поколение загуби не война, а дори една битка, България ще се срине. А онези, са губили войни и пак са изправяли снага и пак са продължавали. Ти кво си мислиш, че печеленето на войни и увеличаването на територия е някаква панацея за следващите поколения ли? Я погледни Гърция.



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано31.07.11 20:04



Не пич, поколенията 1925-1970г. създаваха блага, възоснова на които сегашните мързеливи и неработещи поколения живеят.



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор World Champ ()
Публикувано01.08.11 01:08



Хубаво, сега искам аз да попитам, какво толкова ви направихме и какво ни има на поколението?

Вашето поколение нищо лошо не им е направило, по- скоро е обратното. Така както родителите обвиняват всички останали, но не и себе си ако децата им растат "накриво", по същият начин предишните поколения хвърлят вината на външни фактори, че новото поколение било такова и онакова. Ами нали те са го създали?

Не претендирам да знам от кое поколение си, но добивам представа, че си след 1970? Това, че и един пирон не си забил за страната си също подлежи на дебат. Фактът, че си харчиш парите в БГ е достатъчен. Нали от това се прехранва сума ти народ? А и " издържаш" поне два пенсионера от данъците си. Много от нас и това не правят.

*****
"What, I'm not the right kind of monster for you?" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано01.08.11 08:07



Не знам каква е целта на постинга ти, но ми звучи малко като оправдание.
Не е важно какъв си бил, а какъв си станал.
За качеството... тези, които ще отраснат след нас са по-качествени. Хора, за които мантрата "държавата това, държавата онова" не е панацея на всички проблеми, а е важно какво ще съградиш със собствените си ръце. Да не говорим, че вече виждам как много от тях разбират, че демокрацията не се налага отгоре, както едно време ни наложиха комунизма, а сами започват да се организират и да изискват нормализация на нещата.
За нашите поколения на прехода (аз съм 1974)... нещата в много случаи изглеждаха безнадеждни. Но гледайки нашите деца, виждам светлина в тунела.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Редактирано от headhunter на 01.08.11 13:57.



Тема Re: Най0качественото поколение е моето!нови [re: тor]  
Автор мaлekвocтaнa ()
Публикувано01.08.11 16:52



"...висше образование..."
Поколението след набор 80 са висшисти сигурно на 50%.
Поколението набор 40-50, висшисти са под 10%.

Просто като факт го пиша.

Не разбрах - хвалиш ли се, оплакваш ли се, някой те е обидил на поколение ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.