Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Наближава денят,в който всяка година казвам -нови  
Автор Arient ()
Публикувано13.05.11 01:13



прабългари нема.
(и не е имало но сигурно ще има след 50-60г. когато със сигурност ще стане ясно, че произходът им е малко по-(юго)източен от иранския).
Не бях влизал тука от години. Тая вечер се обърках - и гледам пак същите муцуни със същите щуротии - какви били добитъците на прабългарите, какви били юртите на прабългарите, какви били гащите на прабългарите .....
Не искам да отричам генетичните доказателства, които всъщност не разбирам, но мисля че има и един по-простичък начин да се докаже, че прабългари нема. Нарича се математическа индукция - допускаме наличието на едно явление, процес (или достоверността на едно твърдение), проследяваме развитието на явлението, процеса .... и като достигнем до място където нещата стават невъзможни - приемаме за доказано и неналичието на началния момент, явление, процес....
Та .... заточили се едни гъсти орди (в стройни редици) прабългари от татаро-савроматски произход и векове наред (още отпреди Н.Е.) заливали балканите на вълни и плисъци (някои пръски от вълните с родово име хайландури например капнали чак на шотландските планини и дали началото на "хайландърите" - когато го прочетох това тука някъде към 2002 - 2003-та голям смях падна), където седнели, копаели онгъли и като изправели снага, цяла европа (от атлантика до владивосток) притихвала, а разни славяни и германци се шмугвали в храсти и землянки и не излизали от там по три четири години. Където стъпели, държави основавали и все велики държавници и управници били, защото мъдростта на тангра била покълнала в душите им а и всяко тяхно действие било синхронизирано с най-точния календар и тнт и тнт ....
и всичко си вървяло според календара докато някакви малобройни, глупави и нахални славяни се промъкнали незабелязано покрай тях пеша (някои се дотътрили чак до пелопонес и до галатея) ......
И с цялото си нахалство започнали да пишат на някаква тяхна си писменост и азбука и (сигурно от простотия) не записали нито една дума от великия език на мъдрите онгъло и държавотворци.
Не стига че били прости тия славяни, ами и били и нахални и въпреки малобройността си и подчинеността си, наредили на великите и многобройни владетели да пишат само със славянски букви и със славянски думи и строга цензура сигурно наложили, щото това нареждане се изпълнило и повяхнало могъщото дърво на татаро-савроматите и забравили те великия си прабългарски владетелски език и потънали в миналото великите прабългарски руни (ей тука ранните скандинавци щяха да се обръщат в гроба, ако не бяха ги изгаряли преди да ги погребат) и се изгубила в славянските бръщолевения мъдростта на тангра заедно с най-точния календар. А Европа от Атлантика до Владивосток си отдъхнала и не се криела вече из шубраците но пък си останала нецивилизована.
Та по-накратко - ако е имало такива прабългари, не би трябвало да има славянска азбука ами някаква татаро-савроматска. Но славянска азбука има. Следователно ...... няма прабългари. Или поне не такива, кавито кънтят в главите на някои. А иначе - цигания всякаква.
Прабългарската легенда е съчинена на границата между кържалийските опустошения и началото българското възраждане за да може някои по-тъмни и къдрави продукти на кърджалийските времена, чиито баби не тичали достатъчно бързо, и те да се нарекат българи в новосъздаващатото се културно пространство на възраждането. Най-вероятно люпилнята на легендата е Априловската гимназия. Устойчивостта на легендата се дължи на нейната услужливост по отношение на политическите напъни български. Първоначално е представлявала моста, по който тюркофилите възнамерявали да преминат в бъдещия цивилизован вариант на високата порта, като по-малки (но достойни) братовчеди на османците. Тогава се нароили хановете, тарканите боилите и какви ли още не щуротии. Това не станало щото отсрещния бряг се срутил, но моста останал - към 30 те години се опитали да прекарат по него България до Рим-Берлин-Токио, като съответно прабългарите се оказали първи братовчеди на японците. И бай тошо и той смяташе да прави нещо с тоя мост, та людмила откри в светлината на прожекторите на празничната нощ на 1300 годишнината сума ти нови надписи покрай мадарския конник.
Тя легендата и днес не губи своето значение и даже набира реалност .......
Оная вечер наритах един братчет дето и той отнякъде беше чул за прабългарите та много настойчиво ми обясняваше как те прабългарите с каруците чак от индия дошли да ни "оправляват" нас славяните та да пребъдела майка българия.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.

Редактирано от Arient на 13.05.11 02:28.



Тема Re: Наближава денят,в който всяка година казвам -нови [re: Arient]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано13.05.11 12:25



прабългари нема

То и славяни нема - както обича да казва Зиези




"И с цялото си нахалство започнали да пишат на някаква тяхна си писменост и азбука и (сигурно от простотия) не записали нито една дума от великия език на мъдрите онгъло и държавотворци. "


САРАЦИНСКИТЕ КНИГИ

1.
Въпрос 103 на цар Борис до Папата:

Какво да правим с нечестивите книги, които сме получили от Сарацините? Отговор. - Да ги спалите. "
http://liternet.bg/publish17/d_marinov/istoria/01_1.htm

2.
Раковски в “Горски пътник” :

На какъв ли език са били писани тия (сарацински) книги? Ако са били писани на сарацински език, т.е. на староарабски, то българите не са знаели да ги прочитат, нито са си служили тях, и следователно, не е било нужно да питат папата за тях.
http://liternet.bg/publish17/d_marinov/istoria/01_1.htm

3. Раковски в “Кратко разсъждение” :
.... са били не сарацински, а старобългарски идолопоклоннически книги, наречени “нечестиви”
http://liternet.bg/publish17/d_marinov/istoria/01_1.htm


4. дедо ти миню:

Дим. Табаков и други иследователи дават много доказателства за християнството на българите преди Борис...

Освен това:
.... САРАЦИНСКИТЕ КНИГИ са били християнски книги написани на арамейски и то не на естранджело (само с главни букви - древния вариант) ами на сирияк - който за лаика на пръв поглед не се различава кой знае колко от арабицата...

(Тук ще се отплесна малко и ще спомена, че тия ат асирийската днешна църква с духовен глава Мар ДИНКО Четвърти привеждар цял куп доказателства, че оригиналът на християнските книги е писан на арамейски.
Тогава нашите сарацински книги са били написани на най-оригинален християнски препис на същия роден език на ЕШО (не пЕШО, а ЕШО - ИСУС на арамейски)
Ще се отплесна още малко и ще спомена, че тия дето днес пишат на арамейски - сирияк (днешните асирийци), употребяват думи като:
хурка, мъдрост, бюлбюл (три бюлбюла пеят....), чим, лодка, имане, дерт, лишана (лизана/език), утре, зове, кобен, (н)есен, мил, либе, пърха.....
и имат имена като
--Джендо, Испир (Испирих), Динко, Дженан (като Дженанов - нашия известен културист в миналото) , Етър
-- и хората и песните са им като нашите http://www.learnassyrian.com/songs/music/evinagassi-khaboor.mp3 Виж само как започва тази песен на Евин Агаси

)

Руническите български надписи
На 25 км югоизток от Плиска се намират развалините на едно българско манастирче от 9-11 в. Разкопано е само 1/3 и са намерени най-много рунически надписи там. За нашата рунна азбука по земите на Велика България (днешна Украйна и Русия), за преводите на български-рунически от арменски епископи има писано от Димитър Табаков, даже и от оня руснак - Лихачов...

Славяни нема от преди старото време

А сега -без да искам да наранявам славянската (руската) ти душа -
Путилов, Игор, Путин, Иссакиев, Романови, Пулково, Понири, Арбат, Карамзин, и много други са 100% асирийски имена или топоними...

Или накъсо - славяните са от 6 в насам - преди това са било по-скоро хуни, а още по-преди са били скити, от които основната маса са пристигнали от Бактрия и Месопотамия...
Така че Русия ( славянството) е наследник на хунската империя и на Месопотамската традиция а основата на свързващото звено сме ние българите



Тема Re: Наближава денят,в който всяка година казвам -нови [re: dedo_minu]  
Автор Arient ()
Публикувано14.05.11 01:50



Неведоми са пътищата божии, както и думите, които бродят по тях.
Преди много време (май в едновремешната Наука и Техника, там много ми харесваха кръстословиците) четох за някакво индийско наречие в дън гори индийски дето си приличало като две капки вода със средноанглийския. Ама по онуй време не се правеха бързи заключения, че англичаните са потеглили от там или обратното. Разбира се - парадоксът си остава.
За почти 90% от примерите ти с думите, които си дал мога да споря като посочвам примери с техни корени със същото значение и същия смисъл в другите европейски (арийски) езици - например "либе" но знам, че си пристрастен към нашия асирийски произход и няма да ти доставя това удоволствие защото знам и какво ще кажеш след това.
Ама наистина някои неща ми звучат малко нелогично. Аз все си мислех, че персите и медите са скити, преминали рано, рано през Кавказ. Ама щом казваш обратното - добре. Макар, че си в противоречие с "хаплогрупите" дето много не ги разбирам.
Дедо, дедо, нещо и аз съм се одедил, та не мога да си спомня за името на оная черепна костица дето я имаме само ние българите(ама това не ме прави индианец нали) и индианците в южна америка. Има още много "парадокси", които чакат своето обяснение, но не най-бързото (и най-удобното ни) обяснение е най-вярното.
Що се отнася до "сарацинските книги" - нали знаеш, че една голяма част от античния литературен фонд в оригинал се "поизгубил" та се наложило по късно да го възстановяват по арабски преписи. Та що да няма и в България "сарацински книги". Явно са били разпространено явление и белег за цивилизованост. А и говорим за времената когато арабския халифат преживява не само военен апогей. И не мога да се въздържа ама - "и следователно, не е било нужно да питат папата за тях" това "следователно" много "Божидар Димитровски" ми звучи ако ще и Раковски да го е казал.
И айде стига с тия "арменски източници за българската история" (в случая с арменските преводи на (пра)българските руни). Нали знаеш, че от арменски източник всичко може да се извади. Петър Добрев безмалко и първите космонавти да ни изкара на тая основа.
Приятно ми беше да прочета "бързата ти реакция". От теб тук интересни неща съм научил. Разбира се, че не съм съгласен с "коцепцията" ти но интересното си е интересно. Много поздрави на Джуна. Някой да не си помисли, че става дума за негова, на дедото, близка роднина или около .... . Според него всъщност му е роднина но не толкова близка.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Наближава денят,в който всяка година казвам -нови [re: Arient]  
Автор dnaunseq (член)
Публикувано14.05.11 20:51



За първи път някой да разгледа Габрово. А може би габровските търговци са имали амбиции съпоставими с тези на гръцките търговци? При всички случаи не бива да омаловажаваме нещо, родено в Априловската гимназия, дори да е точно така, както го казваш.



Тема Re: Нима изглежда, ченови [re: dnaunseq]  
Автор Arient ()
Публикувано15.05.11 18:40



омаловажавам Априловската гимназия. Може би изглежда така, защото съм я споменал в изцяло отрицателния контекст на постинга.
Българската историческа наука лежи на основите на благородни "лъжи" на много родолюбци. Тогава се очертавали се няколко пътя за "добруването ни". Най-реалният за много хора тогава си бил оня който ни привързвал към развиваща се Турция. И днес има българи, които под натиска на демократичните си разбирания в комбинация с русофобската си същност твърдят, че щяхме да сме по-добре в очертанията на една турска държава, бягайки от "заддунайската" алтернатива. И даже привеждат доказателства за това, според тях - разумни. За съжаление днешната академична история гъмжи от лъжи, в които нищо благородно вече няма. Странното е, че вече 150 г. се изписват тонове хартия "с доказателства" и се надават безброй крясъци имащи за цел да ни обяснят, че нямаме нищо общо със славянския свят. И макар, че на практика никой не опонира - крясъците упорито продължават. Това май е най-доброто доказателство, че крескачите не са прави.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Нима изглежда, ченови [re: Arient]  
Автор dnaunseq (член)
Публикувано16.05.11 07:45



Но дайте малко факти, идеологическите настроения ги уточнихме. Едва ли са искали да стават част от турската държава, но те са си продавали стоката към Турция, имали са силни позиции там. Нима това ще попречи да търгуваш със запада, съвсем не, така че не виждам какво толкова страшно са направили чрез една включваща, а не изключваща формулировка. От друга страна източният регион на страната може да се оживи само по този начин. На запад съществува търговия със сърби, гърци и румънци, а какво правят тези на изток, във вътрешността на страната, от задбалканските градчета? Вместо да работят за София както сега, те щяха да просперират по-добре в един отворен свят, изпълнявайки различни поръчки, които са успели да договорят директно по линиите на диаспорите, и различните културни връзки. Хубаво, много обичате етноцентризма. Но етноцентризмът означава да работим за София и там да се обира парсата, това е.



Тема Re: Наближава денят,в който всяка година казвам -нови [re: Arient]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано16.05.11 10:26



То добре, че Паисий се сети за българите преди 250 години, иначе и тех немаше да ги има

!

Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Редактирано от jingiby на 16.05.11 10:27.



Тема Re: Наближава денят,в който всяка година казвам -нови [re: jingiby]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.11 19:55



Да, прав си. Но Паисий се е сетил, щото го е имало и българите (нямам предвид прабългарите, тях никога не ги е имало) също ги е имало. И "не е било речено" да изчезнат тогава. Речено е да изчезнем сега.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Не съм егоцентристнови [re: dnaunseq]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.11 20:46



не съм в софия и не работя за софия.
какви факти да ти дам - фактите всички ги знаем, повечето тук доста по-добре от мен.
Принципно си прав - западната част на българския ареал като че ли има повече възможности за търговия с разрастващото се промишлено общество на запад. От друга страна - големите търговски центрове по българските земи са в източната част, но те са обвързани с Цариград (Истамбул).
Какви факти искаш - ето ти един, който всички знаем но някак си не си спомняме - Добри Фабрикаджията още през 1834-та внесъл тъкачни станове, задвижил първата фабрика и поел изцяло производството на сукно за турската армия. По това време Русе все още се представяло от 3 села на по 5-6 км едно от друго. А софия била едно кално село, по-малко и от Нова Загора.
Не това е определящото за заемането на позицията "тюркофил" (с днешното продължение - прабългарист) и "русофил". Имало ги е във всички прослойки.
И ако кажем, че върхушката е от туркофили а босоногите - русофили "по рождение" - пак няма да е вярно. Точно най-бедната част от населението е била най-малко склонна към промени (освобождението на България), заради наивния инстинктивен страх да не загуби малкото което има.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Не съм егоцентристнови [re: Arient]  
Автор dnaunseq (член)
Публикувано17.05.11 09:21



Не съм подготвен по темата, но имам идеи как да я разгледам. Можем да започнем с диференциацията между прослойката на поповете и на търговците в страната. След това можем да се запитаме с кой международен партньор се съюзява всяка от двете прослойки. Да проследим действията на различни английски репортери и агенти в страната. Да видим как започва създаването на "българската нация" от едната група (поповете), и как реагира другата (търговците). Това са работни хипотези, но излезте в градовете от нашата история и проучвайте - личности, имена, събития. Историята не е в учебника, ами по белия свят.

ПП: Едно уточнение за яснота. Поповете работят за глобалния, тоест английски капитал. А като говорим за търговци, това са местни капитали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.