Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 06.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Питай питай...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 18:05



В отговор на:
Автор: Пич Бoжи
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма

В крайна сметка аз нищо не казвам, само питам?
Питането нали е позволено?
Макар и да е малко опасно.


Това ми напомни за един стар виц от времето когато все още ме е нямало. Когато Сталин умира и идва на власт Хрушчов, започват да говорят открито против зверствата които Сталин е бил извършил. Та вица е от това време..

Вкарали леля Пена чистачката в политическият затвор. Това предизвикало голямо учудване в другите затворници, все видни политически глави. Те я попитали защо е в затвора? Леля Пена отговорила:
- Ами вкараха ме за „койо-то”?
- Как така ма лельо Пено да те вкарат в затвора за един въпрос? Нещо друго не си ли казала? Само запита и нищо повече?

Леля Пена обяснила:

- Влиза онзи ден директора в неговата канцелария, точно когато я чистя. Вика ми – Махни това говедо от стената, да го няма повече там! Аз гледам на стената висят портретите на Ленин, Сталин, Димитров. Не разбрах точно за кой портрет става дума та затова питах „Койо говедо?” и ма вкараха в затвора…

Та и ти питай ама гледай да ти са вързани гащите да не стане като леля Пена

Все пак чафутите вземат по 6 милиарда долара годишно от тази далавера с Освиенцим... Това не са шега пари, нали? Хората убиват понякога само за 6 лева...



Тема Re: Питай питай...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано13.01.11 18:44



Горките чифути

.


Ама то койото само си напрайш, други нико не мое ти го нАпраи...

---


Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано13.01.11 18:48



А къде ли е сега?



---


Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: headhunter]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 18:52



В отговор на:
Автор: headhunter
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма


О-о! Още доста неща има за поляците, но както вече казах, те масово се опитват да изтрият петната от историята си.


Полски работници заедно с гестаповците в Челмно...



Снимката е взета от тук:


Та изглежда поляците не са "страдали" кой знае колко под "германска окупация".... Но ако поляците не са страдали, тогава идва въпроса за какъв дявол е трябвало западните държави да обявяват война на Германия и да освобождават Полша от нацистите?

Редактирано от oтБpaxмaн на 13.01.11 19:06.



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано13.01.11 19:04



хубаво че си дал снимка на някакви колаборационисти, на които им се е живеело добре под нациския ботуш, но това по какво те кара да съдиш, че на останалите поляците им е било уютно?
По същата логика можем да запитаме защо Британия и САЩ през 44-та година цъфнаха във Франция и сложиха край на легитимното правителство на Виши?
Или пък за чий им е било на братушките да ни освобождават от османското робство. Как хубаво са си хортували чорбаджиите и агите.
Въй окупатори гадни.



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 13.01.11 19:05.



Тема Колко им е било лошо...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 19:48



В отговор на:
Автор: Aulus Vitellius Celsus
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма

хубаво че си дал снимка на някакви колаборационисти, на които им се е живеело добре под нациския ботуш, но това по какво те кара да съдиш, че на останалите поляците им е било уютно?


Под нацистки ботуш? Не виждам нацистите да са ги стъпкали? По скоро са им дали по една бутилка в ръката. Та правилно е да кажеш „под германска бутилка”.

Сега правилно е, трябва да се направи точна оценка, колко са били колабораторите?

Дали са били 4-5 човека които са на снимката?
Дали са били 400-500 човека в цяла Полша?
Дали са били 400– 500 хиляди?
Или са били 4-5 милиона?

Ще ти кажа, че точната бройка няма да я намериш в никой учебник по история!

Ще ти кажа и нещо друго… Бях спасител на морето в продължение на повече от 15 години (между 1972 и 1987) и имам безброй разговори с поляци. От всички разговори които са били с политическа основа винаги без изключение поляците са показвали симпатиите си към германците и към Хитлер!?!?! Може да се чудиш колкото си искаш. Това е факт който никой не може да ме убеди че е лъжа, защото това е моя опитност!! Няма как да е лъжа. Особено беше интересно при разговори с възрастни поляци, които си спомняха „окупацията”. За тях окупация беше това, че бяха под ботуша на съветският съюз!!! За германците говориха само с възхищение и носталгия!! Та… има защо да се съмнявам.

И още нещо ще ти кажа!! Не само поляците са били добре при Хитлер. Евреите също! При това доста доста добре!!

Над сто и петдесет хиляди (150 000) евреи е имало в армията на Хитлер!? Двама филдмаршали, петнадесет генерали, двама пълни генерали, осем лейтенант генерали, пет майор генерали. В 20 случая евреи са били награждавани с най високото военно отличие в нацистката армия. Гьоринг е казал: „Аз съм този който решава кой е евреин и кой не!”
Фотографията на евреина Вернер Голдберг, с пълното знание на гестапо за неговият еврейски произход, е била използвана от германската пропагандна машина за да показва кой е и как изглежда идеалният войник чист ариец???? Хиляди евреи са служили в армията с пълното знание, съгласие и одобрение на Хитлер.

Who said Jews are not Nazis













Редактирано от oтБpaxмaн на 13.01.11 19:54.



Тема Re: Колко им е било лошо...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано13.01.11 19:54



словестните еквилибристики и опитите да представиш собствените си изкривени изгледи за истина отдавна не ме забавляват.
Предлагам ти вместо да хабиш време и нерви в писането на безсмислени постове по форумите, да отидеш в полското посолство и да им предложиш да се построи паметник на нацисткия освободител във Варшава, да речем. По реакцията им спрямо теб ще разбереш как се отнасят поляците към немското 'присъствие' на тяхна територия през ВВ2.





Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано13.01.11 20:07



Братушките са ни освободили, за да сменят агите.



А чорбаджиите винаги си хортуват с господарите си, щото иначе няма да ги има...

Ето например съвременните ни чорбаджии довчера бяха на всьо равно, а днес го раздават на хау ду ю ду.


Съдба.

---


Тема Re: Колко им е било лошо...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 20:09



В отговор на:
Автор: Aulus Vitellius Celsus
Тема: Re: Колко им е било лошо...

словестните еквилибристики и опитите да представиш собствените си изкривени изгледи за истина отдавна не ме забавляват.


Много се лъжеш ако си мислиш че се опитвам да те забавлявам. Пиша за да се направи смислен диалог с хора които мислят свободно и трезво. Ти не можеш..

Виж какви глупости ми пишеш:

Предлагам ти ... да отидеш в полското посолство и да им предложиш да се построи паметник на нацисткия освободител във Варшава, да речем.

Да си умре човек от смях...

Аз ти предлагам вместо това да помислиш какво би следвало от тези "факти" които се дават от едната и от другата страна. Кои са верни и кои не... И ако приемем верни тези факти, какво следва от това? Не трябва ли да се направи ревизия на историята? Кой има полза в момента да се дават подобни фалшиви истории?

Ако имаш информация, че някой от нещата са неверни, кажи кои? Това също е полезно.

Но да говориш глупости от рода на "иди в посолството..." еее това е детска работа.



Тема Re: Колко им е било лошо...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.01.11 21:21



Аулус е прав за много неща, вслушай се в думите му и не залитай в излишни крайности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.