Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: koмитa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано12.01.11 20:54



В отговор на:

Автор: koмитa
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма


Някои стари размишления от клуба от 2006г.


Благодаря! Полезна работа защото отваря очите на човек когато той ги чете без предрасъдъци!! Добре казано и няма нужда от повече коментарии!! Хубво е да ги има тези неща събрани на едно место така, за да се ползват за в бъдеще!



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано12.01.11 22:52



Разбира се, явно ти си бил там и най-добре знаеш какво е лъжа, а какво не.
И пак пробутваш изтъркания лаф за американските бомбандировки по модела - 'вие защо биете негрите'.


Но темата е за геноцида и нацистките престъпления, дадох ти снимки, коментар по същество не видях, само вой. Почвам да си мисля, че ти плащат за това.
И ако случайно убитите не са евреи от газовите камери, това омаловажава ли факта, че невинни хора са разстеляни, или уморени от глад, или от студ? Престъплението срещу човечеството си е престъпление. Историята е показала. И никакви 'ревизии' няма да променят факта, че една малоумна идеология, оглавявана от психопат е предизвикала най-катастрофалната и жестока война досега. И това трябва да се помни!
Ето ти още една снимка на доктор ти Менгеле в действие:


Зиг Хайл!:)

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 12.01.11 23:03.



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 00:02



В отговор на:
Автор: Aulus Vitellius Celsus
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма

дадох ти снимки, коментар по същество не видях, само вой


Казах ти, снимките НЕ ДОКАЗВАТ СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ГАЗОВИ КАМЕРИ!! Снимките са на хора, повечето от които не са евреи, които са умрели от тифусна епидемия. Камарите от трупове са направени от самите американци.


Почвам да си мисля, че ти плащат за това.

Да получавам пари като евреите

На евреите им плащат 6 милиарда долара годишно затова че са страдали На мен ми плащат по ... аре няма да ти казвам по колко и кой Да се чудиш

И ако случайно убитите не са евреи от газовите камери, това омаловажава ли факта, че невинни хора са разстеляни, или уморени от глад, или от студ? Престъплението срещу човечеството си е престъпление.

Няма значение кои са умрелите! Нали! Съгласен си! Винаги е престъпление! А какво ще кажеш за германците и японците които също са дали милиони жертви? Тогава кои са престъпници? Това отказваш да видиш! Американците, англичаните и руснаците са също престъпници!! Това е истината.

Историята е показала.
Коя история? Тази в която ти вярваш, която са ти я набили в главата? Историята все още не е история. Защото има твърде много лъжи в нея.

И никакви 'ревизии' няма да променят факта, че една малоумна идеология, оглавявана от психопат е предизвикала най-катастрофалната и жестока война досега.

Това също трябва да се провери. Щом като има лъжи за газовите камери, защо да няма лъжи и за психопатството на Хитлер? Но има нещо друго. След като всичко е истина, защо всичко е засекретено все още, защо няма достъп до повечето важни документи, защо няма достъп до филмите от Нюрнбергският процес и т.н. и т.н. Защо не се позволява да се говори свободно по този въпрос, да се дискутира? Защо в университетите на запад е ЗАБРАНЕНО НА СТУДЕНТИТЕ ДОРИ ДА ДИСКУТРАТ ПОДОБНИ ВЪПРОСИ? Нали има демокрация? Нали има свобода на словото? Явно е че има още скрити работи.

На мен за сега ми се струва че евреите, по точно някой от тях, тези на които викат ционисти, имат сметка да има такава пропаганда. Казах ти това са 6 милиарда долара на година!! За тези пари си заслужава да се крие истината нали?

Знаеш ли че от 100 банкери или бизнесмени на запад 50 са евреи? Знаеш ли, че от 100 вестници, списания, телевизии, кино, естрада и всякакви медии на запад, 50 са еврейски? Знаеш ли че ако си евреин получаваш 100 по лесно работа в тези медии? Знаеш ли колко умрели войници има в Афганистан и Ирак които са евреи?? НИТО ЕДИН - кръгла нула Еее на това какъв коментар ще дадеш?



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: koмитa]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано13.01.11 11:57



В отговор на:

Малко известен факт е че погромите във Варшавското гето са осъществени от полска милиция, служеща на страната на нацистите, при това с особено усърдие, те затова поляците не обичат да ги свързват с концентрационните лагери, щото гузен негонен бяга



О-о! Още доста неща има за поляците, но както вече казах, те масово се опитват да изтрият петната от историята си.
Не, че всички не го правят, де. Включително и ние .
Напоследък имаше някакъв материал по въпроса и един колега ми казва с неверие - "... Опитват се да ни кажат, че ние сме вършили такива неща, но според мен това са били единични случаи...".
Не знам доколко са били изолирани тези случай, ама в говоримия език да наречеш някой "жид" си е обидно, а и всички вицове за евреите си седят.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.01.11 12:17



Абе за доста работи си прав, но първите концентрациони лагери в света ги измислят англичаните в англо-бурската война, където морят от глад хиляди бурски семейства. Първите гета пък ги измислят и прилагат египтяните, спрямо...евреите, някъде преди 3 000 години. Изтрепването на военнопленници в съвременни условия пък е добре приложено от гърците спрямо българите, където само на остров Трикери са избити 8 000 българи. Първите депортации пък на мирно население, отново с цел уморяване от глад, отново са извършени от гърци, спрямо 25 000 българи от Беломорска Тракия, а малко по-рано от румънците, спрямо 17 000 българи от Добруджа. В нито един от случаите, останалия свят не е реагирал. Най-голямото претъпление пък е мълчанието спрямо арменския геноцид, който всъщност дава надежда на нацистите, че нищо нередно не вършат, щом като само 20-ина години преди това, са изтрепани организирано 1.5млн. арменци и никой не реагира срещу това. Тъй че просто нацистите следват една собре установена линия в Европа, но просто те го отнасят за всички други. Да не говорим пък за български военни заложници, след 1918г., някои от които се завръщат в България чак след 1950г. и са използвани като бели роби в Марсилия и Александрия.



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.01.11 12:18



Всъщност д-р Менгеле е като пионерче в сравнение с Клаус Барби.



Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: headhunter]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.01.11 13:19



ама в говоримия език да наречеш някой "жид" си е обидно, а и всички вицове за евреите си седят.
..........................

Полският антисемитизъм, граничещ с истерия, е всеизвестен.

Един полски евреин, оцелял от масов разстрел на Айзацгрупен, в един документален филм разправяше как се надигнал от масовия гроб, баща му явно му е спасил живота, и гол и целият в кръв тръгнал по някаква пътека през гората. Там срещнал трима поляци и единият му казал: "Ей, еврейче, я се връщай в гроба, където ти е мястото!".

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: koмитa]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано13.01.11 16:43



да, личи си, че нацитата не са първопроходци в масовите изтребления, ама все пак... Живеем в модерно общество, уж в ерата на прогреса. И все си мисля, че човек би трябвало поне малко да се е цивилизовал в сравнение с предците си.
Ама да имаш планове да пратиш някакъв нещастен народец на Мадагаскар, щото ти пречи на 'мирогледа' и след това да се опиташ да го заличиш от лицето на земята дори само като го оставяш да умира в лагерите от глад и епидемии... Това си е геноцид откъдето и да го погледнеш.
Иначе няма да се учудя, ако след 50 години се появят 'ревизионисти', доказващи, че и сърбите не са клали босненци и хървати в средата на 90-те и всичко е долна инсинуация на НАТО /еврейски заговор срещу православието и пр...





Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано13.01.11 17:42



Факт, ужасяващо е.


Както и много други ужасяващи неща, случили се в СССР например. Нищо от тези неща не бива да се забравя, и то няма да се забрави.

Но и друго няма да се забрави, а именно че Хитлер е нарочно допуснат да се развие от западните сили и дори е спонсориран от западни банки, за да генерира военната си мощ. И целта на това е ясна и в крайна сметка се осъществява - Германия напада СССР, който всъщност е основният враг и заплаха за Запада. Това, че Хитлер помеждудругото избомбва цяла останала Европа и избива немалко народ в лагерите си е страничен ефект и косвени жертви.

Основната цел е Хитлер да унищожи или най-малкото да обезкърви яко СССР. И той успява.

А защо нацистите са си губили времето и ресурсите с някви ненормални расови програми на мен лично ми убягва - вероятно някакъв страничен ефект също.

Но целта е постигната, едното зло (Хитлер) обезкърви другото - СССР, а пък Студената война и Рейгън довършиха работата...

Но всъщност темата тука е друга, а именно че смъртта на безброй невинни хора (не само евреи) се подменя и с нея може би се правят спекулации в някакви PR кампании.

Не знам как стоят нещата, но една хипотеза е, че в тези лагери са избивани масово политически противници и нежелани елементи от Германия и всички завладяни територии. Колко от тях са евреи и колко други, аз не знам (и не ме интересува).

Но ако наистина се подменят факти, цифри и ако се спекулира със смъртта на тези хора за манипулативни цели, това също не е особено прекрасно нали?

В крайна сметка аз нищо не казвам, само питам?

Питането нали е позволено?

Макар и да е малко опасно.



---


Тема Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизманови [re: koмитa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.01.11 17:45



В отговор на:
Автор: koмитa
Тема: Re: За Евреите, Освиенцим и Ревизионизма

Всъщност д-р Менгеле е като пионерче в сравнение с Клаус Барби.


Не бях чувал нищо за Клаус Барби. Погледнах из интернет, изключително интересна биография. Но ако това което казваш е истина, тогава доктор Менгеле е НЕВИНЕН!!!! Клаус Барби е сътрудничел май да хванат Че Гевара!? Не е доказано със сигурност но се преполага... Той успява да се защити и смъртната присъда му се разминава, умира четери години по късно в затвора едва през 1991 на съвсем потчтена възраст от 78 години.





Nikolaus 'Klaus' Barbie (October 25, 1913 – September 25, 1991)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.