Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Списание "Сигнал" - 1942 януари кн 1 [re: oтБpaxмaн]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано17.09.10 14:36



В отговор на:

1941 January кн 1.pdf




oтБpaxмaн, има някаква грешка. Това е януарски брой, но не от 1941 г., а от 1942 г.! На корицата са снимани пленени болшевики, но те не могат да бъдат пленени преди 22 юни 1941 г.! Странно, защото и на червения кант на корицата пише януари 1941 г. ?!? Има грешка някаква...
Може би тя идва оттам, че на края на годината се появява по правило двойна книжка... Броят появил се през януари 1942 г. е от 1941 г. странно...

Редактирано от Panzergrenadier на 17.09.10 14:42.



Тема Re: Списание "Сигнал" - 1942 януари кн 1 [re: Panzergrenadier]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 14:59



Да правилно си забелязал! Явно има грешка. В официалният сайт действително това е дадено като 1942 година януари. Следователно е печатна грешка.




Ще се радвам ако се забележат и други грешки. Особенно на объркани листове!!!! Аз преснех абсолютно всички листове но не съм сигурен дали някъде не съм ги слжил по погрешка и дори в различно списание.

В някой от списанията въобще не можах да намеря листове!!

Изобщо списанията не бяха добре запазени и съхранявани. Радвам се че поне успях да направя това което съм направил. Не бих се учудил ако списанията се разпаднат съвсем след някой година. За жалост аз нямам контрол върху тях.

Редактирано от oтБpaxмaн на 17.09.10 15:01.



Тема Re: Списание "Сигнал" [re: oтБpaxмaн]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано17.09.10 16:17



Още малко интересна информация по темата. Списание „Сигналъ” може да се намери във фонда на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий”!

Ето информация от библиотечния регистър за списание „Сигналъ” :

В3286

СИГНАЛ. - 1 N 1 (1941)- . - Берлин, 1941 -

1943 бр.1,,6,22 Сигнал(МфIII1594)


Година Броеве
1941/2 11,22/л.1,6,9,13,14,17,18,20,21
1942 2-24
1943 2-24/б.1,6,22
1944 1-9/л.4


Не ми е ясна легендата: какво значи "л."?!? А "б."???

Който е маниак да ходи да снима и сканира в библиотеката. Но не ми е ясно дали списанието е достъпно за всички читатели или се намира в специалните фондове до които няма достъп всеки?

Редактирано от Panzergrenadier на 17.09.10 16:54.



Тема Re: Това не е фашистка пропаганда!! [re: oтБpaxмaн]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано17.09.10 16:51



Как ще ти забраня бе пич, чакам ги с огромен интерес да ги пуснеш

.



Тема Re: Списание "Сигнал" [re: Panzergrenadier]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 16:53



В отговор на:

Автор: Panzergrenadier

Не ми е ясна легендата: какво значи "л."?!? А "б."???



Хабер си нямам какво означават тези съкращения. "Л." може би е "ЛИПСВА"???

Както и да е, подобни неща не се намират лесно и струват пари. Може би за в бъдеще ще ги ограничат в библиотеките напълно само за специалисти за да не се повреждат. По принцип тенденцията е целият библиотечен фонд да бъде сложен на диджитъл и това ще стане рано или късно с абсолютно всичко. Цифровата информация не може да се "износи" от прелистване, не избледнява, може по лесно да се съгранява, дава възможност да се търси бързо и т.н. и т.н.

Кой ще има достъп до информацията е друг въпрос. В момента се налага системата на евреите, всичко е пари. Който има пари, може да си купи и информация, който няма да го духа

Човек трябва да е от "богоизбраните" за да има свободен достъп на информация, в противен случай трябва да се бърка в джоба което не всеки може да го направи. За пример вземете джистора!!!



А за в бъдеще не знам какво ще стане с интернет. Прекалено хубаво нещо е за да е толкова безплатен Не бих се учудил ако в следващите 20 години направят да се плаща всеки път когато ползваш уикипедията или гугъла



Тема Re: Това не е фашистка пропаганда!! [re: koмитa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 17:06



В отговор на:

Автор: koмитa
Тема: Re: Това не е фашистка пропаганда!!

Как ще ти забраня бе пич, чакам ги с огромен интерес да ги пуснеш


Щом модератора е на моя страна, ще ги пусна!!

Гледам тази карта на Раковски

Доста са се оляли нашите комити Ама не са отишли до края. Трябвало е да сложат и босфора вътре!! Тъй де, Цариград си е наш ееее... не сме го превземали преди никога ама не ни пречи за в бъдеще да го прибараме. Колко му е, ще направим някой балканска война когато им е тясно на комшиите около врата и хайдеее Хеййй голяма работа сме това балканите, не сме по малко идиоти от останалата част на европа и света. Да живее велика България! Щом като има велика Германия, Англия, Сащ, Русия, Китай, Индия и т.н. защо не и България?

Както и да е аз съм си интернационалист, вярвам че по земята държавите ще изчезнат за бъдеще и вярвам че това е единствената алтернатива за човечеството ако иска да върви правилно по разумен път и да продължи да съществува. Ако не ще загине...

Както и да е списанията ще ги пускам...



Тема Списание "Сигнал" - 1942 февруари кн 1 [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 17:33



1942February1.pdf



В това списание прочетох току що една статия, "Светът във Война - за шансовете на противника"

Забележителна работа. Вижда се как германците са били толкова заблудени, толкова наивни, толкова липса на пресметливост, толкова объркани и себеуверени Както и да е... чета от тук от там разни неща и ми е интересно, не съм ги чел никога преди тези списания. Спомням си че дядо ми ги държеше заключени и никога не съм имал достиг до тях преди



Тема Списание "Сигнал" - 1942 февруари кн 2 [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 18:22



1942February2.pdf



Докато ъплоудвам файла и чета съответното списание Та в това прочетох статията: "САЩ външност и действителност" Не че има нещо което да не знаем но... по онова време в Сащ мафиите са приличали доста на мафиите които се подвизават в момента в България И тъй като вървим по същият път предполагам че след някой друга година положението в България ще прилича все повече и повече на това в Сащ и Англия.



Тема Списание "Сигнал" - Ноември 1941 кн.1 [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 19:14



1941November1.pdf




Това е може би последното списание за тази седмица, другата седмица ще продължа пак може би някъде чак към петък



Тема Re: Списание "Сигнал" [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано18.09.10 00:52



Как ше е безплатно бе?

Нали плащаш месечна такса.

Въпреки, че занапред броя на заобикалящите ни безплатни wifi точки ще расте главоломно, което е предостатъчно за обикновена работа. Ето аз сега пиша от един малък балкански град, точно с такъв достъп.

Относно плащането и т.н., трудно. Я виж пиратите как са изпонаяли всичката музика и филми и не моа ги спрат.

------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.