Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Списание "Сигнал" [re: Panzergrenadier]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано16.09.10 20:36



Другата версия повече ли ти допада? Че Красная армия е освободителка на народите на Европа от „фашистко робство”?


И двете версии ме отблъскват, но за радост и двете вече ги няма...

Иначе списание Сигналь е любопитен писмен паметник от една доста интересна и превратна епоха.

---
Имаше един лав: „Тичай да си купиш „Огоньок", докато не са го забранили."
Властта страдаше мълчаливо и в крайна сметка реши да скрие списание „Огоньок".



Не им е лесно и на властимащите, да ти кажа. Уж властваш, управляваш, голем го вадиш, ама се оказва че живееш в постоянна агония и борба за оцеляване (понякога и физическо).

И накрая за капак се оказва, че всъщност май нищо не е зависело от тебе.



------


Тема Re: Списание "Сигнал" - Декември 1941 двойна кн. [re: WlSP]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.09.10 20:46



В отговор на:

Автор: WlSP

Хе-хе, стига бе, ти я прати някъде през турско чак! Би могла да е жива даже, към 90-90 и кусур-годишна бабичка


Прав си, ако е била тогава на 20 сега трябва да е 90 - значи мирише на пръст дори и да е жива





Тема Re: Списание "Сигнал" [re: Panzergrenadier]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.09.10 20:58



В отговор на:

Автор: Panzergrenadier
По долу прикачам една таблица на всички издания на "Сигналъ" в Европа. Българското издание е с буквата "В":


Благодаря за таблицата, от полза е да се има предвид какво може да се търси на какъв език.

В същност направих си труда да потърся по интернет нещо на pdf - нещо подобно на това което пускам аз. Не можах да намеря абсолютно нищо на никакъв език!!! Никой до сега не си е правил труда да ги вади на електроно издание списанията. Изглежда че има някаква забрана или пък тези които ги имат предпочитат да ги продават от колкото да ги пускат на pdf.

Ако някой има нещо сканирано на английски или знае къде има ще бъда благодарен да ми даде линк. Както и да е, изглежда, че аз съм първият в света да направи подобна работа

Ще гледам да пусна още едно две списания утре сутринта и други ден.

Ето тук един линк със първите корици на повечето от списанията:















Тема Това не е фашистка пропаганда!! [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 00:23



Това което правя не го правя с цел да рекламирам нацизма!!!

Започна интересна дискусия във връзка с тази тема при форума на Имаго! Да видим до къде ще стигне





Imago писа:
Това някаква фашистка пропаганда ли е? Ако е така, ще трябва да го пратим в кошчето. Съжалявам, но тук няма място за подобни идеологии.


Моят отговор е:

Далеч съм от идеята да правя пропаганда на фашизма. Аз не съм негов привърженик или почитател.

На списанието гледам като на исторически документ от миналото в който намирам интересна информация за политическите виждания и интерпретации, показва живота на хората по това време, има фотографии на известни личности, фотографии на сгради, на исторически сгради, на разни страни, има статии за тях или от тях, има вицове и анекдоти, има реклами, има мода, има спорт, има разкази, има географски любопитни факти, етнически сведения за различни народи, има рецепти за лекарства и билкови препарати, има „сведения за последните научни открития” и т.н. и т.н.

Интересното в случаят е реакцията на хората когато публикувам подобна информация. Ако бях пуснал някой книги от преди 1000 години които да „пропагандират” идеите за това „колко добре е да се правят кръстоносни походи” и да се „поддържа светата инквизиция”, едва ли някой щеше да ме обвени в политическа некоректност? Но в случаят с нацизма темата отива в кошчето :)

Явно има нещо опасно в нея?!?!?
Не може все още да се гледат на тези списания като на чисто исторически документ!?!?!?

Би било интересно да се опитаме да намерим отговор на подобен въпрос. Да не би да се страхуваме от някой истини в тези списания които са неудобни в момента за някой хора?

Мисля, че ще бъде добре да уточня за моето разбиране моите вярвания, моите убеждения за да не бъда обвиняван неправилно в нацизъм. Аз съм пълен атеист, привърженик съм на здравият разум, на науката, на онова което е привърженик например на Дарвин, на Бертранд Ръсел, на професор Доукинс, Стивън Хокинс. Ако те имаха политическа партия бих се присъединил към тях.

Не вярвам нито в нацистите, нито в комунистите, нито в съвременните „демокрации” наложени от англо-американската еврейска система. Не одобрявам нито една от тези системи и не смятам че нацистите са далеч по лоши от останалите две системи. Напротив смятам, че и трите системи стоят на един и същ кантар :) което е шокиращо.

До скоро тук имаше един юзер под ника Раджа който твърдеше, че съм бил едва ли не нацист!? защото съм бил атеист!? Хмм .. това списание би му помогнало да прогледне :) В тези списания се вижда че нацистите са НЕ СА БИЛИ АТЕИСТИ!!!! Това е доста важно нали!? Не знам кой му е набутал в главата на Раджа подобна измишльотина, че нацистите са атеисти, но май той не е единственият с подобни заблуждения. Нацистите са си служили със същите методи на информационна пропаганда с които си служат днес политиците. Раджа защитаваше днешните политици и техните системи и не виждаше, че войните които водят Буш и Блеър са толкова престъпни колкото и тези на Хитлер. В Ирак само за един ден умират повече хора от колкото тези които е убил Садам Хюсеин за цялото си „царуване” и това се нарича „помощ” от Америка и от Запада!? Сега като си бях в България видях че всичко е пълно с мафиоти, че няма правораздаване, че има престъпници които ходят на свобода, че има килъри които няма кой да осъди. Еее Раджа да има да взема :):) не съм нацист, но не съм и от „съвременните демократи”.

Мисля, че публикуването на подобни списания не е акт на пропаганда на нацизма а опит да се даде информация която всеки е свободен да интерпретира от неговата гледна точка. Мисля че когато тази информация се интерпретира от гледна точка на здравият разум, тези списания не са пропаганда на Нацизма а са негова критика. Онова което е страшното за някой хора в момента обаче е че тези списания се явяват като критика не само на нацизма, но и като критика на комунизма и „съвременната демокрация” на запад.



Тема Re: Това не е фашистка пропаганда!! [re: oтБpaxмaн]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.09.10 09:45



Е-е, по-спокойно де, никой тук не е тръгнал да те съди, тоя патос е малко излишен! По-скоро можеш да си навредиш на имиджа с тоя атеизъм (атеисти са комунистите) или с тия възгледи, че строеве, наричани "режими" са в един кюп с демократичните многопартийни системи. Е не са! И то по много фактори, но това е съвсем отделна тема.

"Сега като си бях в България видях че всичко е пълно с мафиоти..." - такива пък приказки ги слушам от повечето си приятели, дето заминаха, вече 20 години - то не беше колко ни е скапан градския транспорт, то не бяха празни магазини, то не бяха борци, инфлация, рекет и каквото още се сетиш - все неща, които им помагаха да се успокояват, когато нощем се събудят потни от кошмар или в развихрил се разговор на чашка, на неизбежно изскачащия въпрос "WTF am I doing here?" (Какво, да е^а мама му, търся тука аз?).
Ама да ти кажа ли? - Почнаха тихомълком да се връщат - кой хотелче на морето направи, кой търговска фирмичка завъртя. И хич даже не мрънкат за съдебната система вече...

Така че споко! Пускай си скановете, благодарим! Речите ги остави.




Тема Re: Списание "Сигнал" [re: oтБpaxмaн]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано17.09.10 10:52



Имам 8-10 броеве списание "Signal", но не ги давам на никаква цена.



Тема Re: Това не е фашистка пропаганда!! [re: WlSP]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 12:59



В отговор на:

Автор: WlSP


По-скоро можеш да си навредиш на имиджа с тоя атеизъм (атеисти са комунистите) или с тия възгледи, че строеве, наричани "режими" са в един кюп с демократичните многопартийни системи.


Не всички атеисти са комунисти!! Няма равенство между комунизъм и атеизъм! Не защитавам комунизма и комунистическият строй, нито пък имам носталгия по старото комунистическо време! Аз нямам нищо общо с комунизма, напротив пострадал съм от комунизма и то доста. В същото време съм си атеист

Това, че може да "пострадам" заради атеизма си само говори колко диви са религиите


В отговор на:

Автор: WlSP


Ама да ти кажа ли? - Почнаха тихомълком да се връщат - кой хотелче на морето направи, кой търговска фирмичка завъртя. И хич даже не мрънкат за съдебната система вече...


Ами връщат се защото системата в България е същата както на запад, копие до дупка. Мафии има в България, мафии има и тук. В България все още не са така добре узаконени както тук. Тук мафиите държат политическата власт, и не се бият по между си така открито както в България. Нещата са по успокоени на повърхността. Но мафии има и тук и то по яки от българските. Истината е, че копираме тукашната система, АНГЛО-АМЕРИКАНСКО-ЕВРЕЙСКАТА система! Каквото тук това и в България. Затова хората се връщат, какво да правят тук, вече и в България е същото.

Списанията ще ги пусна всичките и онова което може да ме спре е само ако модератора ми забрани :) Така както стана във форума на Имаго. Там няма да ги пускам. Изглежда, че тези неща са неудобни и дори опасни за някой хора!? Не ме интерисува кой ги чете и за какво, дали си атеист или вярващ, списанията ще ги пускам



Тема Re: Списание "Сигнал" [re: FilerO99]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 13:03



В отговор на:

Автор: FilerO99
Тема: Re: Списание "Сигнал"

Имам 8-10 броеве списание "Signal", но не ги давам на никаква цена.


Няма нужда да ги даваш на каквато и да е цена. Дръж си ги щом ги цениш. Но може да ги споделиш с другите, така както правя и аз. Тези списания са мои останали са от дядо ми. Мога да си ги държа в къщи като егоист, но смятам че е по добре да се споделят с другите.

Ако можеш приснимай ги и ги пусни така както съм направил аз. Но ако искаш дръж си ги само за себе си, това си е твой избор. При всички положения можеш да сваляш тези списания които аз пускам, проблеми няма





Тема Списание "Сигнал" - 1942 януари кн 1 [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 13:07



1941 January кн 1.pdf



Редактирано от oтБpaxмaн на 17.09.10 13:10.



Тема Списание "Сигнал" - 1942 януари кн 2 [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.09.10 13:09



1942January2.pdf






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.