Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ревизиониститенови  
Автор Пич Бoжи (unwritten)
Публикувано19.08.10 20:43



Доколкото знам, това е течение в историческата наука, което например отрича че Холокоста се е случил.

Какви са тези пичове? И тъй като май никак не са малко, се чудя дали тва е некво сдружение на лудички хора или... не?

Малко невероятно ми звучи това че Холокоста го нямало, при всичките сведения и архивни материали по въпроса...

На какво се основават твърденията им?


Благодаря.

------


Тема Re: Ревизиониститенови [re: Пич Бoжи]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано19.08.10 20:51



В интерес на истината до ден днешен съвременна Германия официално
отрича Хоколоста. Но, избити евреи, цигани и комунисти има. Значи според мен трябва да се търси истината по средата. Тоест има избити хора, но те едва ли са толкова колкото се твърди...




Но има и други аспекти на ревиозионизма, примерно причините за ВСВ?

Сталин - когато капиталистите се изпокарат и обезкръвят, ние ще превземем света!

Ето го тук -



Американската и Германската империя се конфротират във Франция през 44та лятото, макар и на филм. Какво да се прави, пазари!

Редактирано от FilerO99 на 19.08.10 21:45.



Тема Re: Ревизиониститенови [re: Пич Бoжи]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано20.08.10 14:36



В отговор на:

Доколкото знам, това е течение в историческата наука, което например отрича че Холокоста се е случил.

Какви са тези пичове? И тъй като май никак не са малко, се чудя дали тва е некво сдружение на лудички хора или... не? Малко невероятно ми звучи това че Холокоста го нямало, при всичките сведения и архивни материали по въпроса...

На какво се основават твърденията им?


Благодаря.




На въпросите ти не може да се отговори с две думи. Ревизионизмът има голям обхват на изследвания.
От вината на Германия за началото на Втората световна война до "холокоста", военните престъпления и фалшифицирани документи и снимки на съюзниците.

Мога да отговоря на поставените от теб въпроси за „холокоста” с извадки от „66 Въпроса и отговора за Холокоста”. Намери въпросът, който те интересува на долния линк.



За по-подробна информация за ревизионизма виж материалите в Института за исторически преглед на адрес:



И това съвсем не са „лудички хора”.



Тема Re: Ревизиониститенови [re: Panzergrenadier]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано20.08.10 15:51



Аз се оспорвам това което вие пишете, но беше по-правилно вие да напишете постинг вместо да давете линкове Интересно е да се прочете вашето мнение





Тема Re: Ревизиониститенови [re: Panzergrenadier]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано20.08.10 16:00



FilerO99 каза: ,,В интерес на истината до ден днешен съвременна Германия официално отрича Хоколоста."
И кой представител на държавните институции на съвременна Германия е отрекъл холокоста? А защо само съвременна? Нацизмът след 2 свет. вой. намира най-слаба подръжка в Германия. Това, че в нета могат да се намерят всякакви мнения на изперкали не значи нищо. Да не мислите, че ние като си пишем по форумите, че българите са траки или че гърците са откраднали митологията от българите точно ония дето отричат холокоста ще се впечатлят.
Иначе днес на Запад и особенно в Германия, Австрия и Швейцария съществуват алтернативни течения в историята, които с особенно сложен език и надути фрази се опитват да омаловажат големите събития в новата и не само история. На скоро и ние бяхме опарени от тях с изявите на Улф Брунбауер и неговата ученичка, които говореха за Батак.



Тема Re: Ревизиониститенови [re: lautaro]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано20.08.10 16:18



Немскофашистката политическа доктрина е заразена със зверска омраза към европейските народи!Това е косвено доказателство, че нещо наистина много лошо и неправилно се е случило впоследствие след като националсоциалистите идват на власт А писания в интернет колкото искате!





Тема Re: Ревизиониститенови [re: FilerO99]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано20.08.10 16:34



Ето с това твърдение съм напълно съгласен. Но че съвременна Германия не приемала холокоста с това не мога да се съглася. Нещо повече съвременните германци като нация го приемат в мн. по-голям % от която и да е славянска държава например. Включително и тези дето са воювали с нацистка Германия.



Тема Re: Ревизиониститенови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано20.08.10 17:35



В отговор на:

Немскофашистката политическа доктрина е заразена със зверска омраза към европейските народи!




Да, да! Питай словаците. Винаги са искали да са самостоятелна държава. И Хитлер им дава независимост. Същото прави и с хърватите. Създава Независима хърватска държава. И двете държави са славянски.
Хитлер се застъпва и за ирландското освободително движение, борещо се за освобождение от английския гнет.

Редактирано от Panzergrenadier на 20.08.10 17:35.



Тема Re: Ревизиониститенови [re: Panzergrenadier]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано20.08.10 17:42



Ей, намери някаква слаба точка в постингите ми и веднага атакува!Хърватите не знам до колко са славяни, но на словаците не е позволено да участват във Вермахта, Хитлер изрично е говорил по този въпрос за чехите, вероятно и за словаците е станало на въпрос А хърватските усташи с готовност са служили на интересите на германският империализъм, това е исторически ФАКТ!Така че Хитлер си е направил сметката добре А колкото до ирландското освободително движение, фюрерът просто е искал да създаде огнище на напрежение в тила на Великобритания

Та, пак се връщаме на основният въпрос - вие какво работите, колко пари вземате?







Тема Re: Ревизиониститенови [re: FilerO99]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано20.08.10 21:33



Че какви ако не славяни са Хърватите?
Хитлер дава независимост на Словаци, Хървати, Естонци, Литовци и Латвийци но това не променя факта, че в неговата идеология едни от тях са второ а други трето качество хора. Така, че ако в идеята за арийската раса (на която почти равни са единствено англичаните и скандинавците) няма омраза то здраве му кажи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.