Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Ziezius]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано31.08.10 10:50



"чувашите са точно толкова българи, колкото италианците - точнотолкова - сиреч и италианците имат българска кръв - и чувашите имат българска кръв "

Имаш много здраве от чувашките фамилии ЮРУКОВИ от чувашкия град МУРГАШ на чувашката река МУРГАШ...

а също и много здраве от чувашките/българските шевици

(Ако не си наясно къде се намира нашия - не чувашкия- Мургаш , виж тук

)

А ХАНОВЕ по историята ВОЛЖСКА БЪЛГАРИЯ след като сме се разделили - колкото щеш .. . и това не е нито съветска нито руска измислица ами си е жив ФАКТ!

Елементарно УОТСЪН
- Съветският интерес е да няма връзка между българите по ДУНАВ И ВОЛГА и ганчовистите услужливо вършат точно това ...

Българският интерес е да се пазят културните и духовни общи корени - това ни стига!



Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: dedo_minu]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано31.08.10 19:33



МАРГИАНА (Мургаш , Маршана), историческая область в Ср. Азии, по течению р. Мургаб. Называется также Мервом по г. Мерв. В средние века вошла в Хорасан. -прародината?

/временно/

Мургаш == тревист

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Ziezius]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано31.08.10 20:38



Чудно?
Чувашите имат 51% келтски ген, а другите около тях го нямат?
Надолу къде назе е около 20%



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Exhemus]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано01.09.10 14:19



Между Каспия и Бактрийско-маргианския археологически комплекс
се намира областа БАЛКАНИ... не е дадена на картата но на физическите карти може да се намери....





Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: dedo_minu]  
Автор Ziezius (член)
Публикувано01.09.10 15:39



А, благодаря, дедо, за поздравите от чувашите, явно са разбрали, че са българи, точно толкова, колкото и италианците са българи - сиреч много са българи.

А ти имаш поздрави от българите на Апенините, на които днес Светът казва италианци - хилядите фамилии Булгаро /българин/, Булгарини /Българин/ и т.н. да не говорим за стотиците топоними буквално изписани BULGARIA.



Гръцката, съветската и тюркската сган дърпа чергата на българската история наизток, за да не излезе Истината на показ - българите са най-стария и многоброен европейски народ на праисторията, античността и средновековието - разселил се из цяла Евразия, включително в Поволжието, Пиазовието, Прикаспието, но и из цяла днешна Европа - Франция, Испания, Италия, Германия.

Руско-гръцко-съветската пропаганда искаше да отдели българите от руския етнос като ги капсулира във вид на чуваши и волжски българи татари, за да обособи и дефинира някакъв измислен руски етнос, защото Истината е, че руския етнос е съставен преди всичко от българи и малко варяги.



Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Exhemus]  
Автор Ziezius (член)
Публикувано01.09.10 15:50



филмът с гените сме го гледали - научнофантастичен е

новата мръсна милиционреска измислица, че сме дошляци иранци е отровна повръщня, резултат на пианска оргия на група шибани соц ушеви



Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: dedo_minu]  
Автор Ziezius (член)
Публикувано01.09.10 16:08



Българският интерес е да се пазят културните и духовни общи корени - това ни стига!

Аз също искам това, и мисля, че съм направил не малко в тая посока.

Но нахъсани тюркофили, та били те и с български корен, да дърпат чергата към себе си - видите ли те били истинските българи - е, не, благодаря - ние българите тук - на Дунав - сме ПРЕКИ ПОТОМЦИ НА ИСТИНСКИТЕ БЪЛГАРИ - български разклонения има хиляди, и волжките българи са само едно от тези хиляди, така че ще се съобразяват с ПРЕКИТЕ ПОТОМЦИ НА ИСТИНСКИТЕ БЪЛГАРИ ! Тюркофилската сган, наред с гъркомани, русофили, славянофили и подобни българофоби - да го духат ! А иранската милиционерска пасмина направо да се гръмне.



Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Ziezius]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано01.09.10 22:59



Итал = Идел

Идел Булгар !



Разбилаш ли какъв е проблема?
Щом като всички сме българи - никой не е българин!
Все едно да казваш - всички сме хора...

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: Exhemus]  
Автор 4usmivki (ентусиаст)
Публикувано02.09.10 03:04



Ми и аз тъй мисля! Кой какво създал и съградил -създал и съградил.
Се едно след времеда има нация, народност, етнос - християни, мюсюлмани, будисти и ко ли не!
Че и сега доста европейски народи, държави, че и етноси се самонаричат с едни имена, а международно са с други. Това важи и за личните имена!
Дори Вселената да е създадена от българи, дори Господ да е българин - се тая!
Всичко е създавано от хора и за хора!
Дори преди хиляди години, наще прадеди да са дали нещо на Света - ми хвала!
Ние сега също вземаме обратно!
Колкото повече падат граници, толкова повече идат междукултурни различия!
Всички са искали да създадат ред и по- добър живот!
Няма никво значение кви гени ша ни присъдят - тука ли сме? Е тука сме! Какви сме - такива каквито сме!
Рода ми живее от векове от Бяло море, та до Дунав! Кой кога и де ходил - се тая!



Тема Re: прабълг. аул от предстоличния периоднови [re: 4usmivki]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано02.09.10 11:19



Тъй както я мислиш, дай да си събуем гащите за да си печем дупетата на слънце


Ама някои мислят друго и само това чакат! другарю интернационалист

Георги Димитров навремето взе да прави балканска федерация и като за начало разгащи България. След 10ти разгащването е пълно

Ето ти два примера за проучване щом толкоз държиш на разгащването:
чехи-словаци
англичани-шотландци


Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.