Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема няма тема,Баян,лонгобарди и др.  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 09:29



Като стана дума за пе4ати,монети,медалиони и др.
Ето на един на Баян



Много интересно.Баян и Албоин действат синхронизирано сре6ту гепидите.И не само това,но и ли4но си разделят пля4ката на половина след победата.Няма съмнение,4е тази война е предизвикана от Византия,но това не е толкова важно.
Много търсих в нета,дори си помислих,4е ве4е са я изтрили тази лонгобардска птица,но накрая я открих,макар и не толкова добра снимка.Сега да направим сравнение


Аз не оби4ам да пускам линкове,понеже забелязах напоследък,4е някой много упорито се опитва да промени историята по свой вкус,но за да се убедите,4е е от Лонгобардия 6те го пусна.
http://abissoweb.splinder.com/archive/2009-03

Историята на лонгобардите накратко,според тука6ните изто4ници е следната - според някаква легенда,те тръгват от скандинавия към континентална(централно-северната 4аст) на Европа,а след доста дълъг период от време изведнъж се озовават в Панония,а оттам в Италия.Оба4е когато се разрови 4овек се оказва,4е няма никакви доказателства.Някакво племе тръгва,според легендата,след което се изгубва някъде в северната 4аст на континентална Европа и край.Дали това племе има не6то об6то или не с панонците изглежда не е доказано,дори не6то пове4е ругите и др. племена от изто4ната 4аст,които се с4итат за немски изглежда не се знае от какъв произход са,няма доказателства.

О6те от лонгобардите,сребърна 4иния с воини и конски опа6ки


Има доста,ако не ме домързи 6те постна по-късно.

А сега да питам за6то този сребърен съд е от 6 век,а над сент микло6кото от 9 век?




Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 09:38



А да,пропуснах да кажа,4е горната 4аст на лонгобардската птица е от4упена,интересно.Оба4е при Баян - не е





Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано29.07.10 09:50



Я виж ти!Оказа се,4е това божество е било свързано с "първа пролет".
От Зороастризма преминава към Новруз,при волжките българи и се празнува в следните държави,вклу4ително и дн.Македония,България

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B7






Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано29.07.10 23:37



Разбирам, че си показала картинките на едно божество и една птица ама не разбирам какво искаш да кажеш. Ще бъдеш ли така добра да обясняваш друг път по ясно кави са историческите ти виждания относно разглеждания въпрос и най-вече кой е те тоя въпрос?
Ще бъда по-ясен - ти казваш: ,,Аз не оби4ам да пускам линкове,понеже забелязах напоследък,4е някой много упорито се опитва да промени историята по свой вкус" - е кажи кой е тоя някой. Или ,,Историята на лонгобардите накратко,според тука6ните изто4ници е следната" ами че то и според ,,тукашните" (вероятно домашните) е такава ама какво от това, че за прародина на германските племена и конкретно на лангобардите се пприема Скандинавския полуостров?
Обещавам, че когато загрея за какво точно е темата ще се включа конкретно по въпроса дори и нищо да не зная (както обикновенно и правя

)



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано30.07.10 20:05



Нека да отгадая

Лангобардите са интересни заради благоразположението си към нашите хора Това, че са се писали германци, може би се дължи на смесването им с готите и франките?
А всъщност те сигурно са наши! Един временен вакум в Панония ги е засмукал, но е засмукал и народ от къде нашенско.
Въобще Панония се оказа голям миксер
Така лангобардите се сдобиха с наша кръв - Тато и Вачо
Апък келтската / Албоин и Боян/ дадоха на нас



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 08:46



Aми какво ли?Пусни туба,сайтове,клубове и понякога педията и 6те види6 какви надъхани идиотизми пускат,вклу4ително и някои българи,те не правят изклу4ение,макар 4е те поне познават по-добре историята.
В момента съм на тема Волжка България,но просто се питах за6то то4но там в Лонгобардия,намират място българите.
А лонгобардите според мен са смесени с местните,но предимно са панонци,то се вижда,но слу4айно открих,4е културата им е много близка до Сасанидската,както и на6ата.
А идеята ми е,4е около 90 от европейските народи идват от изток,дори и извънконтиненталната 4аст,дори в Англия се сражават храбро сре6ту римляните с КОЛЕСНИЦИ,а коня и култа към коня е типи4ен за изтока.А такива находки съ6то са типи4ни за изтока и навлизат в римската империя с идването на хуни,българи и др. народи.Преди това просто ги няма.Дори тракийците идват от изток,може би и етруските,които имат подобна на тракийската култура.На йуг се заселват пуни,които носят висока материална култура и елини,които допроинасят много за писмената история на Европа,но вси4ко останало идва от изток.
Ето и от по ранния период емблема на съ6тата богиня,за да видят дне6ните македонци откъде им произлиза емлемата

.То4но в него период се водят вътре6нополити4ески войни между персите при Артаксеркс II.

Lion, Sun and Anahita Logo
4th Century BC
Oldest trace of this emblem shows Shahanshah Artaxerxes II of Achaemenid Dynasty (404 BC - 359 BC) during 4th Century BC, Anahita (Ancient Persian Goddess), Aryan Lion and the Holy Sun.

Историята на Артаксеркс II можете да си я про4ете и сами.

Редактирано от si2 на 03.08.10 09:06.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 08:49



6те я пусна пак,4е не6то не ми се появява

Lion, Sun and Anahita Logo
4th Century BC
Oldest trace of this emblem shows Shahanshah Artaxerxes II of Achaemenid Dynasty (404 BC - 359 BC) during 4th Century BC, Anahita (Ancient Persian Goddess), Aryan Lion and the Holy Sun.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:00



Аз пускам това,което може да се види,а ти ми отговаря6 с гол текст,от хиляда и една но6т.
Снимката не излезе,но ето сайт на зороастрийците,от който се вижда.
Абсолутно съ6тия дракон,показан в този сайт,без никаква промяна използват и лонгобардите,съ6то и позата на птицата и т.н.Волжските българи съ6то използват дракона,като емблема.

http://iranpoliticsclub.net/flags/historical/index.htm



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:02



А да,между другото се оказа,4е и сасанидите са използвали конски опа6ки.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:19




Ето и о6те една такава поза на крилата,на втори ред,втора снимка
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zoroastrianism_in_Kurdistan

А слънцето и луната са изобразявани в българските,може би и други църкви и манастири.

Редактирано от si2 на 03.08.10 09:23.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:40



за прародина на германските племена и конкретно на лангобардите се пприема Скандинавския полуостров
Аз не отри4ам това,тук говоря специално за лонгобардите.
Ами първо племето тръгнало от север из4езва,а после след доста време се появява на друго място с друго име.А доказателства,за връзка между тях няма.
Може и да има.Ако има - пусни материал.Не мога да про4ета информацията на цял свят,но аз не намерих.
Но дори и евентуално да е така,то те в крайна сметка тръгват от Панония на иуг към Италия,следователно не са съвсем еднородни.
След като си разделят пля4ката с Баян,има няколко варианта-
-пла6тат данък на Баян
-имали са уговорка да действат заедно
-или са заедно,от едно царство,което ми се струва малко вероятно

Об6тото в първия и втория слу4ай е,4е са действали по споразумение.

Редактирано от si2 на 03.08.10 09:54.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 16:25



Ти като голям многознаец,кажи съ6тото на западняците,които си търсят корените на изток и в ексПерсия,не го казвай на мен.Кажи им,4е са на гре6но мнение и ги прати в Лонгобардска Италия,да си търсят корените.
90-95% от европейците сме варвари,неримляни.Това е положението.
При хунското на6ествие новите варвари,които се смесват със старите варвари,уни6тожават Римската империя и създават нова Римска империя,със своя култура.
Виж находките след хунското на6ествие какви са и преди това.Виж находките до 1-2век в Римската империя и след това.Короната,която носят новите наследници е съ6то варварска(лонгобардска).

Ето ти да разгледа6 короната и златната пластина.От дясно е с кръст,отляво зороастрийска.
http://www.bertsgeschiedenissite.nl/middeleeuwen/eeuw7/eeuw7_italie.htm

Ето и о6те един дракон и аксесоари от зороастрийците.
http://www.flickr.com/photos/nickmard/2887513290/in/set-72157607483985460/

А на някои от монетите Лонгобардите са с обици,опа6ки,ленти и др.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано04.08.10 18:46



Предишният път не ти ,,отговарях", а питах за темата. Понеже пускаш мн. картинки от различни части на света си правя извода, че тя е за взаимното влияние между различните племена и народи в областа на духовната и материалната култура при което те непрекъснато вземат и дават. За да не бъда само с ,,приказки от 1001 нощи" ще те подкрепя с Михаил Алпатов 1 и 2 Т. ама не съм сигурен дали може да се прочете по нета.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано04.08.10 19:36



Ама ние с теб май говорим на различни езици. Кое е това ,,същото" което да кажа на ,,западняците"? Иначе има ,,западняци", които пишат пълни глупости и вълната от тонове лит. за българският произход или за българските корени на египтяните и др. подобни са само бледо копие на вече написаното на запад. Така, че като е западно не значи че е строго научно или свещенно, особенно пък в нета от където човек може да получи информация но не и знание. Но в случая се интересувам какво точно е това дето трябва да кажа?
За влиянието на изтока върху Рим има пре достатъчно писменни източници като Юлиан и Прокопий, осбенно в епохата на домината и археологията само потвърждава с незначителната си информация написаното от тях. Това, че сме си варвари съм напълно съгласен (елините от преди 2000 г. наричат и римляните варвари) но това за короната нещо не ми стана ясно. Ама това за короната не ми стана ясно. Короната на западните императори ли била лангобардска?



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано04.08.10 20:08



Вече казах мнението си за сайтовете в интернет относно значението им за историята. Причината за това е че в нета всеки може да пише каквото му скимне когато му скимне, а помисли каква наука е историята. Тя е точна ама почти наука

. Точна понеже е (най-общо но и доста невярно) наука за миналото, а то е такова каквото е. Почти (или субективизма) идва от човешкия фактор, от този който се занимава, пише историята и тогава когато няма някакво сито (а в нета няма) което да отсява тези, които пишат резултатът е че глупостите ще са толкова мн. че ще е невъзможно да бъдат отсяти стойностните работи от плявата. Затова и казах, че в нета човек може да получи информация (да направи справка за име или година) но да почне да изучава история е невъзможно. Не че и в побликуваната лит. няма мн. ,,плява" включително и от хора с титли ама все пак като процент са неизмеримо пъти по-малко.
Не се наемам да кажа от къде са дошли и въобще дошли ли са от някъде траките. Това, че са ирански народ не означава, че трябва да са дошли от границите на днешната държава Иран. Поне от 17 в. пр. н. е. е ясно че не са мърдали никаде.
Явно искаш да кажеш, че така наречените ,,западняци" са дошли от исток. Разбира се в Евразия основният поток на хората и народите е от изток на запад (така е и днес ) но все пак народи мн., а и ,,западняците" са най-различни както днес така и преди 1500-2000 г. Не мога да сложа всички в кюпа и посоката изток запад.
Има и нещо др. Аз съм против това въз основа на археологически находки да се доказва движение на племена и народи. Предметите, монетите, творбите на изкуството имат свой път и въз основа само на тях може да се докаже, че всички сме китайци.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано04.08.10 20:22



Едва ли Лангобардите тръгват от Панония но тук са забелязани от римските хронисти и от тук влизат в политическата история. Практически същото е положението и със славяните но това не означава, че Панония е прародина и на двата народа. Голяма връзка няма и няма да има да има до изобретяването на машина на времето но това е положението. И ето ти пример за важността на археологическия, фолклорният и лингвистичният материал като извор за историята особенно когато няма писменни източници. Въз основа на първите се прави крехък извод от къде са тръгнали лангобардите, от къде точно са минали и какво се е случило никой (освен някой съвременнен пророк който въз основа на някой медальон може да пише политическа и каква ли не история), не знае и при появата им в Панония може да се каже вече мн. за тях благодарение на останалото ни от римляните. Положението със славяните е абсолютно същото.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано05.08.10 09:47



Аз се съгласям,4е историята не е то4на наука,за6тото и аз си мисля едно,докато не про4ета друг материал,видя находки и си променя мнението на друго.
Но и древните автори са писали под не4ие влияние,така 4е находките са важни.
Ето например този сасанидски релеф не е бил с търговска цел и не е мърдал от мястото си,а е абсолиутно иденти4ен на образите от златната пластина на лонгобардите.



И да,твърдя,4е сме варвари.За6тото ина4е опираме само до Дунавската култура и толкова,с която едва ли имаме не6то об6то,освен,4е сме наследници на находките от тази култура.В противен слу4ай изпадаме в ситуацията на други съседи,на които се присмиваме.
Тези находки с божеството,които пуснах горе са от Азия,но има много такива и в дне6на Русия и на север.
На север при финоугрите е съ6тата ситуация,вклиу4ително и в Скандинавия.Такива находки се намират до падането на Русия и Волжска България под монголска власт.Следователно съ6то са изто4на култура.
Ето и от север




И от финоугрите


И аз си мислех,4е хуните са разделели Европа,но напоследък виждам,4е не народите,а религията ги е разделила.Така,4е хуните допринасят,но не са основния фактор за разделението.Затова и българските царе са приели християнството.Докато са били могъ6ти не променят религията на държавата си.Но когато виждат какво се слу4ва с народа на изток от франките и тези под византийска власт,сами плануват примането на християнството за официалната религия.
Когато 4етох Арсений Суханов. Прения с греками о вере,съ6то се изненадах.Ние славяните сме се кръстили с два пръста,както католиците,но фанариотите променят това.За6то сме се кръстили по този на4ин?Това е западен стил.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано13.08.10 10:45



Давам около 30% за старите варвари и около 70% за новите варвари,до6ли от изток - хуни,авари,българи,угри и други,без да вклу4вам изто4на Европа,за6тото тогава съотно6ението 6те се увели4и обратнопропорционално,в полза на новите варвари.
Ще си постна 4ерепа,за да не го изгубя.Този 4ереп е от сакската столица,преди да бъде завладяна от фризо-славяните(съ6то един съуз между нови и стари варвари).Един рускоговоря6т фа6ист го е постнал,привърженик на арийството.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от si2 на 13.08.10 10:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от si2 на 13.08.10 12:12.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор deLake (sir)
Публикувано14.08.10 20:37



А да,между другото се оказа,4е и сасанидите са използвали конски опа6ки.

Турците и монголите - също.




______________________________________________




Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: deLake]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано15.08.10 07:30



Ти какво да не защитаваш тюркската теория? Предател!



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано15.08.10 10:16



носенето на определен знак едва ли говори за пряко родство на един народ с друг. Те сега масово армейските части носят знамена - праобразът на които е римският вексилум. Следователно всички са римляни?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.