Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Секли ли са хуните монети?нови [re: Roxy]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 06:55



И не само те,ето ти о6те една


6те пусна и линка,да не каже някой отново,4е не е хунско.
http://www.reppa.de/2525-Hunnenkoenige_Kidara_und_Kungas.htm

Проблема е оба4е,4е хуните не са един народ,а няколко и това е доказано.
Аз не мисля,4е хуните са примитивни,дори напротив,мисля си,4е са били по-организирани,с висока култура и с по-модернизирана армия.Те и персите са нари4али диваци,но след като им видях двореца и културата се 4удех кой е бил дивак.Персите и финикийците или А4ко Македонски?



Тема Re: Секли ли са българите монети?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 07:05



Аз 6те ти покажа какво е фал6ификат,но по-късно,в момента това не ми е интересно,понеже съм да друга по-интересна тема.



Тема Re: Секли ли са българите монети?нови [re: Roxy]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 07:08



4аст от българите идват заедно с хуните,а в именника дори пи6е,4е са наследници на хуните,така 4е когато гледа6 тези монети не пропускай да си го спомни6.



Тема Re: Секли ли са българите монети?нови [re: Roxy]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 07:23



Иначе и Волжка България дълго време няма свои монети, но използва арабски
Волжска България има толкова много се4ени монети,вкл. с имената на владетелите си,съкрови6та и богатства,4е може да затрупа6 къ6тата си с тях.Който търси - намира,който не иска - намира при4ини.
И не използва,а имитира арабски монети при се4енето.
Волжските българи са единствените,които продължават да секат монети,дори и след монголското на6ествие.
Само на север са открити около 700 тяхни съкрови6та,без останалото.



Тема Re: Секли ли са българите монети?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 07:44



Ти да не си препил в4ера?


Може6 само да си ме4тае6 за "Дойчланд"-а,приятни дриймове.
И "Дойчланд"-а спасява Италия и империята от лонгобардите,които са панонци,вкл. и българи.
А Византия няма никакъв свестен 4ове6ки ресурс и армия,затова през цялото си съ6тествуване се крепи на подкупи,убийства,интриги,предимно наемници и формулата "Разделяй и владей!",насъсквайки или подкупвайки едни държави сре6ту други или едни народи сре6ту други.А многократно и българи сре6ту българи.А когато гледам медалиона на Омуртаг и цитатите му,изглежда ексВизантия е била под негова власт.



Тема Re: Опа...нови [re: Roxy]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 08:09



Само про4итането на советские археологи ми бе6е достатъ4но

,нататък няма какво да 4ета.Нали бяхме от страната на Райха,ни6то добро няма да напи6ат.Е,не винаги,но по4ти винаги.
В Хазария са живяли множество българи,които са 4аст от хазарското население, сега познай кой е използвал арабска писменост и както ве4е писах - имитирал арабски дирхеми?
Или може би хазарите са сменили религията си?



Тема Re: Внушено ни е, че 681 г. ... падаме от небето.нови [re: shegorvechem]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 08:47



Аз пък търся организирана държава в централна и западна Европа преди идването или по-то4но в момента на идването на хуните и българите в тази 4аст на Европа.
Поне засега ни6то сериозно не откривам.
Задавам си въпроса за6то най-дългогоди6ните борби на римляните са то4но с траките,които са имали държава.И дори римляните не ги побеждават 4рез война,а посредством принципа "Разделяй и владей!",като тракийските племена се избиват помежду си,изто6тават се от войните и са погълнати от римляните.
От вси4ко това си правя извода,4е населението на Европа е било твърде малобройно,с изклу4ение може би на траките за известно време.
При идването на хуните,ако не е съ6тествувала организирана държава,следователно не са изпитвали нужда от такава.Това озна4ава,4е населението е малобройно.
Оба4е с пристигането на хуните,българите,след разпада на Хунската империя,се образуват или има на4енки на такава организираност.
-малобройно население+хунската мо6тна вълна,която трепе вси4ко по пътя си.
Няма народ - има народ.Това виждам и при лонгобардите и др.,когато няма кого да насо4ат римляните сре6ту тях,всяват раздор помежду им и те водят гражданска война,но и това не успява,затова викат немците.........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.