Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема два въпроса за хуните  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано15.07.10 15:11



Аз като прост 4овек,искам да задам два елементарни,но много логи4ни въпроси -

1.Има ли открити находки преди идването на хуни и българи на тази култура в Европа?

http://www.archaeologie-krefeld.de/leiste/museum/fuerstgelduba4.htm

http://www.youtube.com/watch?v=oEPfvRjYe8M

Кубратовото,Над Сент Миклошкото,Баварския гроб и др.,конусовидните изто4ни 6лемове,опу6ване и зърнести структури,такъв тип птици,орли и др.
Ето и едно,което е записано като хунско





и др.

За6тото в изто4на Европа,вкл. и Волжска България тази култура е традиция до ок. 13 век.Открити са и отливки,инструменти с които е изработвана,много находки.

2.Има ли изградено съзнание за държавна организация и организирана държава в някоя Европейска територия,преди идването на хуните.Изклу4вам римляните,тях си ги знаем?

Тук са малка 4аст от българските

http://rutube.ru/tracks/1084506.html

И карти





Има доста находки,но няма да ги пускам,да не претрупвам.



Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано15.07.10 17:25



Авторите пи6ат,4е българите в района на Лонгобардия са говорили свободно латински и български.
Как тогава се разбира кой е изписал даден надпис,ако е на латински?
Изоб6то как се разбира дали е варварски или римски?

Ето и реконструкция на гроба от Krefeld-GeIIep





Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: si2]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано15.07.10 20:33



Това е келтско погребение - в стила на Халщадско - ЛаТенската култура. За разлика от тракийските, до каруцата никога няма коне.

Ако има датировка, бас държа, че е доста отпреди хуните?



Но, понеже отдавна подозирам келтски елемент във формирането на българския етнос, няма да се удивя ако се открият погребения едновременно с келски и български белези.
Келтите /или пред-келтите/ са изобретили съвършенният вагон от хилядолетия. /нашенските съвременни каруци са бледи копия/ . С него те са можели да се придвижват комфортно на големи разстояния.
Сохат - както са им казвали антите. Со хат - демек со къщите/юртите са се движили
Ама така май са казвали на българите? не знам А после са ги претопили или са се претопили в тях? Колко века хората на Болг правят кирии между Боспор и Панония. Няма начин да не претопят антите? То само до Боспор ли? Нее, чак до Иран и по-нататък!!
Да не говорим как Брен и/или Болг оплячкосаха Македония И преди Филип и след Александър ехее!! /брен значи крал, не е лично име - виж гугъл транслатор -уелски. Значи остава Болг/
А в по-стари времена как вдигаха наздравица с чаша от кратуната на оня римски генерал? как му беше името?
Ех, славни времена бяха!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: si2]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано15.07.10 22:45



1) И за първото се съмнявам,но съм АБСОЛЮТНО СИГУРЕН ,че второто ти "хунско"доказателство е всъщност.........пробутано "менте" .



Защо ? Ако се вгледаш внимателно конят на картинката носи седло със СТРЕМЕНА ! А стремената идват в Европата-та с аварите,сиреч през 50-те години на VІ век -НАЙ-РАНО !

Следователно посочената от теб "картинка" няма нищо общо нито с европейските хуни ,нито с далекоизточните хун ну ...нито с Европа !

Въпреки ниското й качество,позволявам си да мисля,че това релефно изображение е китайско и не по -ранно ( sic ) от времето на китайската династия Тан,сиреч след 618 г.

забележка -ако се съобразиш с ГЕНЕРАЛНИЯТ МИ и НЕОПРОВЕРЖИМ аргумент за датировката-НАЛИЧИЕТО НА СТРЕМЕНА -,и по този повод някой ти възрази,спокойно можеш да му възразиш възпитано с израза на "възпитаният" (според Я.Хашек) кръчмар Паливец ...."който го е яд ,да ме цуне отзад"

2) ..."Кубратовото,Над Сент Миклошкото,Баварския гроб "- Нито едно от тях няма нищо общо с хуните ,ерго- "с двата въпроса за хуните"


3) По повод......"2.Има ли изградено съзнание за държавна организация и организирана държава и пр.

Че има ,има ! Нооооо......зависи какво разбираш под ...."някоя Европейска територия",според алтернативата :

а) Дали споделящ представите на средностатистичният западноеворопейски хомункулус ,съгласно които Европа свършва при границите на Беларус, Украйна ,Румъния,бившата(и Слава Богу) Югославия и........България

б) Дали си запознат "с" и дали ГО уважаваш, официалното становище на науката "география",съгласно което границата между Европа и Азия е Уралският хребет и южно до Каспийско море ?

4) Не се доверявай много ,много на авторитети като колегата,който твърде ЗАБАВНО твърди :

......."Да не говорим как Брен и/или Болг оплячкосаха Македония И преди Филип и след Александър ехее!! /брен значи крал, не е лично име - виж гугъл транслатор -уелски. Значи остава Болг/
А в по-стари времена как вдигаха наздравица с чаша от кратуната на оня римски генерал? как му беше името"....

Защото :

а) "Брено-Болговата епопея "е романтична измишльотина от времето на "илирския период"от възникването на панславизма ,сиреч -не по рано от ХVІ век.

б) АНАХРОНИЗМА и...........АЛОГИЗМА "по-стари времена и пр......" всъщност се отнася за един лангобардски владетел от VІ век ,сиреч ,пак към време КОЕТО НЯМА НИЩО ОБЩО С ХУНИТЕ.



Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: Cтapинap]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано16.07.10 00:14



а) "Брено-Болговата епопея "е романтична измишльотина от времето на "илирския период"от възникването на панславизма ,сиреч -не по рано от ХVІ век.

Колега, хвърли един поглед на

забавно четиво. Абе доста детайлно е описана Брен-Болговата епопея със имена на македонски исторически личности, които даже си загубват живота. Това не може да не е отразено в аналите, достъпни и преди за наши историци

Келтите са тук заедно с илири и траки, не идват от някъде си:


Ето една гледна точка, че келтите въобще не са приходящи.
Ако се докаже келтският елемент в българския етнос, можем да кажем "българите са местни. С Аспарух те се завърнаха!"

Това дето твърди Мак Конгал е вярно! - в първата си част писмените знаци са келтски! НО са и български - няма противоречие

Ако искаш още факти, ще ти ги сервирам Има доста!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: Cтapинap]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано16.07.10 00:28



Само да обърна внимание:
By the 4th century BC[11] the Veneti had been so Celticized that Polybius wrote that the Veneti of the 2nd century BC were identical to the Celts except for language.
Венетите сас станали келти с изключение на езика.

Защо така да не се е случило и със антите? Или поне част от тях .... приели келтския примес и някой Болг... ?
До хунския период има достатъчно време ... етноса да се хомогенизира.

Сродяването с хуните е бегло описано в Джагфар тарихи. Това е династичен брак, мотивите за който не са изяснени. Хунският кан спечелва доверието на българите, но от него започва известната тюркизация..



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: Cтapинap]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано16.07.10 07:59



Стига бе,аз нямам толкова знания като вас.И то4но за6тото се съмнявам от "определените",като някакви находки,затова питам.И на мен понякога са ми странни определенията им.
В ъгъла където е метната синята кърпа е един съд
от този вид.



Съ6тия съд е описан като съд от изто4ните народи,дори хунски,ето ти линка,ако не вярва6

http://www.kah-bonn.de/ausstellungen/romundbarbaren/edw_06hunnenkessel.htm

2) ..."Кубратовото,Над Сент Миклошкото,Баварския гроб "- Нито едно от тях няма нищо общо с хуните ,ерго- "с двата въпроса за хуните"
Май неправилно си зададох въпроса.За6тото мен ме интересуват най-ве4е българите,а те съ6то са у4аствали в преселението на народите.

За "организирана държава" в Европа,имах предвид централна и западна Европа.



Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано16.07.10 08:04



Няма кон,но има конски аксесоари.Келтите имали ли са седло?
А тук не са вси4ки не6та,някои все о6те се реставрират.



Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано16.07.10 08:30



И 6лема е много важен,особено конусовидната му форма и на4ина на изработка.



Тема Re: два въпроса за хунитенови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано16.07.10 10:26



Ами понеже много се натискаме да бъдем само местни аборигени на Балканите,затова другите с лекота си присвояват българската култура и я преписват ту на викинги,ту на руснаци,ту на византийци,авари или кой знае о6те какви,а иманярите разграбват останалото.
Ти гледай находките,какво бла-бла говорят не е 4ак толкова важно.
Руснаците например казват Дагобер,а немците прибавят едно Т и става немско Дагоберт и спорят.Баварците казват,4е не са от немски произход и съ6то спорят с немците,питат съвсем логи4но за6то в историята им има такава голяма дупка от векове и т.н.Аз като гледам Лонгобардските навици с пиене от 4ереп,облекло,ези4ески кръст,при4ески и находките,съ6то си задавам въпроси.
Сега само гледай как 4рез българоволжската култура руснаците 6те станат немци,само 4акам и гледам сеир






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.