Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 08.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хан или канас ?нови  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано07.07.10 16:15



Хан или княз сме имали всъщност? /като смисъл на понятието/

.. Понеже за табиетите на хановете се знае доста, на тая база може да се опитаме да отгатнем.

1. При встъпване в длъжност ханът го душат с копринено въже.
2. Ханът живее най-много 40 години. След това го удушават, защото силата му да провежда божията благодат е намаляла.
3. Веднъж годишно ханът ръководи религиозна церемония на отдалечено място /в планина/.
4. Воиската се разделя на три колони, всяка от които се ръководи от строго определен чин.
5. Сложно наследяване -братовчед - брат- ..?
....и още доста табиети на тюркските ханове.

Знаете ли кои от тях са били практикувани при българските ханове/канове?
Ако нито един, значи имаме княз, не хан!



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Хан или канас ?нови [re: Exhemus]  
Автор Tyзлиja (пристрастен)
Публикувано08.07.10 08:10



KXAH.



Тема Re: Хан или канас ?нови [re: Tyзлиja]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано08.07.10 17:02



Сега имаме президент и министър председател! Ама пак сме българи , а не турци, нали?!





Тема Re: Хан или канас ?нови [re: Бaxpaм]  
Автор Tyзлиja (пристрастен)
Публикувано09.07.10 08:11



Da razbira se.





Тема Re: Хан или канас ?нови [re: Бaxpaм]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано11.07.10 05:32



Българи, защото така е угодно на държавата и слубите й. Иначе сме многозначни: варненци, русенци, пловдивчани, софиянци... Или Петрови, Иванови, Станишеви, Борисови... Подобно е като степен на абстрактно обобщаване: Гора, но всъщност - брястове, трепетлики, дъбове...

Когато трябва да се командва, най-удобно е отделните индивиди да се нарекат с обобщаваща абстракция, като "взвод", "рота", дивизия, армия... Взвод, Мирно! Народ, стегни коланите!



Тема ЦАР [re: Д-p OxБoли]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано12.07.10 19:24



хахаха,ние сме си явно по природа такива,все се делим на някакви си

Или някой друг ни дели на някакви си.
Сега някой предлага да се разделим и на князе и ханове,халал да му са и двете.
Аз заставам зад Царе и не ме интересува кой какво мислел.Едно пате мислило,мислило и накрая умряло,както казва6е един математик



Тема Re: ЦАРнови [re: si2]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано14.07.10 11:39



Не става въпрос за делене , а за издирване на произход чрез някои логически методи по косвени улики



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: ЦАРнови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано14.07.10 11:45



Тя и репликата бе6е отправена към друг,явно си се объркал



Тема Re: ЦАРнови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано14.07.10 11:57



Забравих да допълня,4е то се вижда от монетите и пе4атите колко са Князе.Незнам със сигурност каква е титлата,но е факт,4е там са изобразени като императори,а и на запад са наре4ени -императори- дори ези4еските ни владетели.
А ако са били тиурки,нямам ни6то против,това не ме притеснява.Но религията е свободна практика при тях,не е било задължително вси4ки да вярват в една и съ6та религия.Всеки е бил свободен сам да избира.Положението се променя,когато запо4ват да ни притискат да се християнизираме и поромей4ваме.



Тема Имаме следните фактинови [re: Exhemus]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано14.07.10 12:13



Хан или канас, това е частен въпрос.

Имаме следните факти касаещи нашият етногенезис, които трябва да се съчетаят логически:
1. Говорим славянски език. говорим го от самото начало, или може би малко след него, като имиме засвидетелствани и тюркски надписи
2. Булгарите в Татарстан говорят тюркски език.
3. За българи ясно говорят народите от средна Азия. Няма съмнение, че българи е имало и там.
4. Някои именни прилики от Британия/Ирландия и от старите келти; някои общи обичаи на българи и келти /чаша от череп, вагенбурги, юрти, кумис/; келтския ген на чувашите - тези неща говорят за келтско начало.

Хунските операции в Панония са тъкмо връзката, която свързва доста от гореспоменатите факти: хуните за тюркоезични, антите по тези земи-славяноезични, тук са древните келти скордиски, по късните лангобарди, а и "изчезналите" бои /а може би те са бояните?/
Единствено остана несвързана иранската връзка



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.