Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: thorn]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.06.10 11:56



Божкеее, Байрон, този сладур. Именно на папуняци като него дължим преекспонирането на елинизма. Не ми говори за него. Науката от Байрон до 2010г. се е развила неимоверно, за да разчитаме на 200годишни догми, по време когато Вселенската патриаршия е мракобесвала на балканите.



Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: koмитa]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано23.06.10 12:30



И според теб се е развила в посока на "тракийската цивилизация не отстъпва на елинската?" Божкее!

Само като си представя антикитерския механизъм, сравнен със съкровището от Летница или Александрия, сравнена с прословутото градче Севтополис.



Тема Тракийско погребение в 5 век!нови [re: thorn]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано23.06.10 13:29



"Само като си представя антикитерския механизъм, сравнен със съкровището от Летница или Александрия, сравнена с прословутото градче Севтополис."

Задавал ли си си въпроси за Вълчитрънското златно находище?

Първо, защо е доста по-старо от гръцките артефакти??? Защо е толкова огромно и красиво?

Второ, защо символизмът на орнаментиката по капаците на тенджерите и по най-големия съд от Вълчитрън е изоморфен на колоните на Староселския храм, както и на старата шумерска календарна система?

Трето, не можеш ли нито за миг да допуснеш че в символиката на Старосел се крие смисъла и обяснението на ориентацията на египетските пирамиди, както и на календара Цолкин на маите???

Изобщо не ми идва на ум да коментиръм перипегмата - примитивният гръцки календар до преди реформата на Метон от края на пети век (между другото - заимствана от Вавилон че и два века и половина по-късно).





Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: dedo_minu]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано23.06.10 13:49



Аз му говоря за механичен компютър, той за тенекиен сервиз!

Айде и за сервиза /стига да е сервиз, че нали можеше и да са музикални инструменти/.

Откъде реши, че е по-стар от съответните гръцки артефакти. От XVI-XV век има предостатъчно златни находки като се почне още от "маската на Агамемнон".

Мотивът на вълчитрънското съкровище е прост спирален мотив. Няма как да му се измисли някакво особено символно значение.


Какво общо примитивният календар на гърците от преди V век? Тракийският по-добър ли е бил?

Би ли ми изброил тракийските аналози на Платон, Аристотел, Херодот, Херклит, Тукидит, Ксенофонт, Епикур, Демокрит, Левкип?

Трето, не можеш ли нито за миг да допуснеш че в символиката на Старосел се крие смисъла и обяснението на ориентацията на египетските пирамиди, както и на календара Цолкин на маите???

Нито за миг не допускам.



Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: thorn]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано23.06.10 19:30



От самосебеси се разбира


Една търговска цивилизация суче от 9 майки.
Каквато и новост да излезе във Вавилон, Египет, Финикия, Тракия те я притежават. ... Докато регионалните цивилизации са осъдени да бъдат смотани.
Имало е и кражба на мозъци. Документирано - чак от Скития. Родителите на някои от изброените не са гърци

И въобще как да знаем за други освен за гърците, като се намират идиоти да изгорят "сарацинските книги"

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Тракийско погребение в 5 век!нови [re: thorn]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано23.06.10 21:29



В отговор на:

Аз му говоря за механичен компютър, той за тенекиен сервиз!



Дори и най-добрите съвременни компюттри не могат да сметнат древни промени в слънчевата система, защото няма съвременни наблюдения, за да може за се интерполира. Траките май май са знаели повече....и са ни го съобщили чрез тенекиения сервиз

В отговор на:

От XVI-XV век има предостатъчно златни находки като се почне още от "маската на Агамемнон".



Ако оставим настрана килограмите злато които сочат къде е бил центъра...... Я се стегни малко - за какви гърци приказваш - 16 в пне

В отговор на:

Мотивът на вълчитрънското съкровище е прост спирален мотив. Няма как да му се измисли някакво особено символно значение.



Простият спирален мотиз е таблица и алгоритъм
Покажи на един неграмотен див абориген в джунглата светото писание. Пазнай какво ще си помисли за нея. и как ще може да се докосне до инфото в него.

В отговор на:

Какво общо примитивният календар на гърците от преди V век? Тракийският по-добър ли е бил?



Повярвай ми - така е!По-добър даже не е точния израз

В отговор на:

Трето, не можеш ли нито за миг да допуснеш че в символиката на Старосел се крие смисъла и обяснението на ориентацията на египетските пирамиди, както и на календара Цолкин на маите???

Нито за миг не допускам.[/quite]
Точно такова отношение ме възпира да опиша по подробно тракийския календар и астрономията, която е вградена в него .... не си струва





Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: Exhemus]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано24.06.10 12:19



В отговор на:


thorn:
Би ли ми изброил тракийските аналози на Платон, Аристотел, Херодот, Херклит, Тукидит, Ксенофонт, Епикур, Демокрит, Левкип?




(Забрави и Питагор, може би не защото питагоровата теореме се среща по Асирия 500 г преди Питагор без асириецът да си е оставил копи-райта върху глинената плочка, а може би защото Питагор е изкарал курсове за преквалификация в Египет- естествено без да знаем имената на неговите учители-египтяни)

И за децата е ясно, че египтяните и халдеите са били по-добри астрономи и математици от гърците. Даже египтяните доста толепантно са се отнасяли към невежеството на гърцител Това и Платон го признава...

Ха сега ми изброи египтяни и халдеи (които са знаели много повече от гърците в астрономията)

И тъй като за европата съществуват само гръцките философи и историци, тази европа не знае кой знае колко за онези представители на халдеите и египтяните коита са знаели неизмеримо повече

Така стои въпроса и с имената на тракийските учени-жреци.
Великото познание не носи персонални имена.
Преди Буда е имало 36 Буди, но за тях почти нищо не се знае
Така е и с траките. Тия които за знаели - на са си оставяли имената, а само това което е много по-важно ....



Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: thorn]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.06.10 22:06



Ще ме прощаваш, но дълбоко не познаваш тракийската цивилизация. Нейните красоти и постижения се разсриват едва сега в ново време, а ти съсредоточен в научни тези отпреди десетилетия.



Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: Exhemus]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.06.10 22:07



Гърците не са имали нищо, просто са умеели добре да се хвалят. П.Р. му казваме днес.



Тема Re: Тракийско погребение в 5 век!нови [re: koмитa]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано24.06.10 23:42



Освен красивите мечти имаш ли аргументи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.