Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Българите с най-малко азиатски гени на Балканите!  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано15.05.10 07:51



Както споменах в темата за аутозомния тест с 23andMe, започнах там проект за сходство на балканските народи Balkan Similarity Project.
Успях да се свържа с повечето чисти балканци, които се бяха тествали до сега. Макар и не много вече се очертава ясна теденция - ние като раположени в южните части на полуостова сме с най-малко азиатски гени, заедно с македонци, гърци и албанци.
Най-много са се омешали с азиатци унгарци и румънци, при сърби и хървати е в единични случаи и повечето споменават за унгарска връзка. Изсясни се и случая с българина, който не беше 100% европеец и имаше оранжево петънце азиатски ген. Както педполагах, има влашка връзка - баща му е с произход Галац и Тулча.
Повечето балканци са с малки разлики, с изключение на турците - те са явно различно племе и не се пoказват даже на разширените генетични карти на Източна, Южна и Западна Европа. Това важи и за гърците с поизход Анадола или Кипър.
Както съм писала многократно, Аспаруховите българи са предпочитали степните райони и са живели главно където е сега Молдавия и Източна Румъния, в България само Добруджа. Там са намерени и единственит техни езически погребения.
Така ние българите остава да сме смес от трако-римляни и славяни. Да, общата картина на Балканите показва, че славянско нашествие е имало буквално, а не само като култура или език. Много вече почват да мислят, че хаплогрупа I2a2 е нова за Южните Балкани и не е била разпространена тук в антични времена, a e дошла със славяните. Косвени доказателства са, че липсва напълно в старите Гръцки колонии по Среиземноморието.
Сложих тук данните в един Ексел файл, може да си ги тълкувате както искате. Вярно, че е възможна статистическа грешка, например имам само по 1 албанец и македонец, но който не вярва първо да се тества и тогава да ми опонира. Обръщам внимание, че има 2 таблици - първата индивидуална, а втората AVG по народи:





Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите!нови [re: genefan]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.05.10 10:05



Да ти имам изводите от генетичния анализ. Тези изследвания са за последните 7-8 000 години, през които народите са се разхождали до Азия и обратно многократно и са се смесвали

100 символа не стигат!



Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите!нови [re: genefan]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.05.10 10:06



Сарматите са европейци по ген, нищо че да дошли от Азия наскоро. Угрите са азиатци по ген. Ние сме си Българи, затова и сме азиатци, не сме тюрки, угри или други подобни, това доказва това изследване. Що се отнася до прабългарски погребения и паметници, има открити дори в Черна Гора, а в Македония няма дргуи освен тях - няма и грам славянски

100 символа не стигат!



Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите!нови [re: genefan]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.05.10 10:08



Тези изследвания дават твърде широка рамка, която позволява различни изводи. Това, което не позволява като извод е, че Българите сега имаме азиатски гени. Това може да означава много неща. Аз го тълкувам в полза на сарматския ген, но има и други възможни сценарии

100 символа не стигат!



Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите! [re: Ray of Light]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано15.05.10 10:43



Чистите Анадолци като арменците се квалифицират също като 100% европейци, ама ела да ги видиш на картата къде излизат, както и в индивидуалните ми сравнения 1 към всички.
Аутозомния тест важи само за последните няколко стотин години, толкова може да се запази един ген без да рекомбинира. Да спорим за преди 7000 години, мисля е безсмислено.
Това, което съм дала, са само част от сравненията, които с възможни от този тест. Четете по-внимателно предишния ми постинг.



Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите! [re: Ray of Light]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано15.05.10 19:32



Какъв е тоя ,,сарматски ген"? Ти от каде знаеш сарматите какви са били?
Нищо не разбирам от генетика но genefan прави извод: ,,Да, общата картина на Балканите показва, че славянско нашествие е имало буквално, а не само като култура или език.", който е потвърден и в писмените извори. Така, че съм склонен да вярвам на тази наука която ми е малко по- чужда от математиката.



Тема Това заради цицията Дунек ли го пускаш?нови [re: genefan]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано15.05.10 19:52



Нямаме нужда от такива "изследвания"!
Повярвай ми!



Тема Re: Това заради цицията Дунек ли го пускаш? [re: enarei]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано15.05.10 21:40



На тия жокер не им треба, те си знаат. Да си шмъркат марихуаната и да си фантазират. Селската баня, ай кеффф!



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Тема Re: Това заради цицията Дунек ли го пускаш? [re: jingiby]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано15.05.10 21:46



Genefan се представя за женско.



Тема Re: Българите с най-малко азиатски гени на Балканите!нови [re: Ray of Light]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано16.05.10 10:48



Доколото четох по македонските форуми, те твърдяха точно обратно - че прабългарски погребения не са откривани никога по техни земи, затова смело могат да ни викат татари.
Освен това трябва по-добра датировка, защото някои степни погребения, например от авари, или по-късно кумани могат да си приличат с прабългарските. Нали се спори до сега чие е съкровището от Наги Сен Миклош.
Аутозомния тест показва картина само от няколко стотин години и тя е, че северобалканските народи са най-близки със западно украинци и поляци, затова е моето заключение.
Славяните, обаче не са били еднородна маса още в 5-6 век, някои са били вероятно скито-сармати с повече R1a, които са се насочили на Северозапад към Полша. Самите поляци си признават, че не са много разнообразни гентично и блатистите им райони не са били населени до късното Средновековие. Значи имаме силен founder effect и съответно много голям процент само от една група.
До същото заключение почват да стигат специалистите и за I2a2b Dinaric, която е най-разпространена на Балканите. Големите концентрации, намерени в Хърватия и Херцеговина не значат, че тя е възникнала там. Поради намаление на населението след нападенията на турците и оттеглянето по планините с кланова система има силен genetic drift. I2a2b Dinaric също липсва напълно по старогръцките колонии около Средиземно море, както и не се наблюдава ефекта на E1b1b1 около римските лагери на легионерите, значи е дошла по нашите земи по-късно. Последните настроения са, че I2a2 е била някъде в района на Карпатите преди да почнат проблемите на Римската империя и е донесена главно от славяните. Макар и да има исторически сведения, че са стигнали много на юг по Балканите, явно там е оцеляло и повече автохтонно населние, затова са се измесли в различна степен с него.
Както многократно съм повтаряла, Балкана, Родопите, както и непривлекателните чукари в Македония и Албания са спомогнали за запазване на местното население. Гърците пък за живели в по-укрепените градове, затова също са повлияни по-малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.