Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 20.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Смехория до шия:  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано19.04.10 19:22



Махленски обяснения на някой си Паско Кузман - македонски археолог /каквото и да значи това/:
На траки има при вас, в България. Обекти на траки, накити и находки на траки има в тракийските гробници в България. В Македония няма тракийски гробници. Има гробници от македонски тип – старомакедонски тип. Това са познати гробници – с дромос, предкамера и камера. Подобни са и тракийските. Но тук са старомакедонски гробници. Тракийски има в България, в Тракия. Тракия при нас няма – не е имало в Македония – Тракия. Има в България и в Тракия. При нас има Македония.





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано19.04.10 19:40



Фокус: Проучвате ли обекти на траки в Македония?





Тито и Гоце на куп .


Редактирано от Dunek_areнт Дyнek на 19.04.10 20:00.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор lautaro (новак)
Публикувано19.04.10 20:34



Да. Аз лично съм бил 4 лета под ред на разкопки в изконни македонски земи само на 10 км. от българо-македонската граница до Благоевгр., където живеят 80 000 македонци и едва около 100 българи (аз имах лошия късмет да се запозная само със стотината българи). 3 г. копахме една тракийска (старомакедонска) могила. Имаше и студент от Македония ама той беше предател понеже чакаше бълг. паспорт и едва ли е дал данни за това сравнение. А за да се направи такова строго научно сравнение явно и македонските археолози копаят в България.



Тема Славянитенови [re: lautaro]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано19.04.10 21:12



Славяните са траките на цар Слав(Сам'о).



Тема Re: Славянитенови [re: enarei]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано20.04.10 01:21



Славяните са траките на цар Слав(Сам'о).

Значи траки и славяни е едно и също, а древните македонци какви са, елински език ли са говорили или тракийски (славянски)? Или съвсем различен македонски език, нямащ нищо общо нито с тракийския, нито с елинския език.



Тема Re: Славянитенови [re: Aбcoлют]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано20.04.10 08:15



В исторически план на територията на днешна България прииждат доста народни общности: гербаджии, атакисти, десебари, седесари, социалисти с родовете им, царисти, депесари, комунистите(изчезват, на тяхно място идват други народи от север)...

Да не забравя и манекенките, дошли най-вероятно от Амазония!



Тема Re: Славянитенови [re: enarei]  
Автор slavqnin (непознат)
Публикувано20.04.10 11:42



Най после едно" смислено " определение за произхода на славяните.



Тема Смехория до шия:нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано20.04.10 12:40



"Проучвате ли обекти на траки в Македония?"

Бе, то според вас и българи няма в Македония.

. Това е истина само за Тетово Ама като те гледам, тебе хич не те е еня за това че макетата губят и градове и територии и хора. От това не те ли боли? За какво си се заел да се отрождаш от българските си корени, а не ти пука за реално смаляващата се Македония. Ти не служиш на Македония! На практика отвличаш вниманието от истинските проблеми на днешна Македония. демек - обслужваш интересите на косоварите! Може и да си косовар - кой да те знай?

Да си чувал че траките са били по брой на второ място след индусите? Къде ги туряш само на територията на днешна България?

И отговори ако искаш на едно дребно питане:
Защо земите на тракиеца Спартак и неговите меди са били "во вистинската Македония"?



Тема I kakva vrska ima toa so ...нови [re: lautaro]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано20.04.10 13:43





P.S.

Ti i vo R. Makedonija nema da imash sreka da najdesh Makedonci .


Тито и Гоце на куп .

Редактирано от Dunek_areнт Дyнek на 20.04.10 13:46.



Тема Bugarte se pretopile vo moreto sloveni ...нови [re: dedo_minu]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано20.04.10 13:45



Bugar , takvo neshto veke ne postoi



Rim ja pobedil Makedonija a ne Trakija , neli ?


Тито и Гоце на куп .


Тема Не отговори на въпроса!нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано20.04.10 14:08



"takvo neshto veke ne postoi"
Явно не ти пука за Тетово

Нали ти казах, че май си косовар

"Rim ja pobedil Makedonija a ne Trakija , neli ?"

Въпросът е не кого е победил Рим а:
Какво търси ТРАКИЙСКОТО ПЛЕМЕ МЕДИ през 1 в пне в земите по Струма и и Солунско? Нали според теб там е била Македонска земя

Струма и Солунско са били обиталища на траки -МЕДИ


СПАРТАК

"Origins
Thracian tribes, including the Maedi.

The ancient sources agree that Spartacus was a Thracian.
Appian says he was "a Thracian by birth, who had once served as a soldier with the Romans, but had since been a prisoner and sold for a Gladiator".
Some authors refer to the Thracian tribe of the Maedi,[5] which in historic times occupied the area on the southwestern fringes of Thrace (present-day north-eastern GREECE, south-western BULGARIA).[6] Plutarch also writes that Spartacus's wife, a prophetess of the same tribe, was enslaved with him"





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор джинrиби (ветеран)
Публикувано20.04.10 14:38



Фокус: Къде минава границата между старите тракийски племена и старите македонски племена, за които Вие казахте?

Паско Кузман: Вие знаете къде е Тракия, всички знаят, и в световната наука знаят. Тракия е там – днешна Гърция, в България. Границата към нас е някъде към Източна Македония, Пиринска Македония. Някъде дотук е – до планинската верига; оттам нататък на изток е Тракия. Мизийският простор на северна днешна Гърция, която граничи с днешна ваша България – това е Тракия. С нас допира някъде до нашата днешна Източна Македония, по-точно – до края на днешна източна Македония и на изток е Тракия.

Въпросът на водещия е не докъде днес е Тракия (границите в античността са били други), а докъде са живели тракийските племена. Все пак да попитаме Енциклопедия Британика:

Значи според Британика във ФИРОМ са живели траки и илири, а реката Вардар ги е разделяла. Професорът е влах-македонист?! По долу е негова статия с умни политически разсъждения върху името на ФИРОМ.



Редактирано от джинrиби на 20.04.10 14:42.



Тема Re: Не отговори на въпроса!нови [re: dedo_minu]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано20.04.10 16:58



Gastarbajteri




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Смехория до шия:нови [re: джинrиби]  
Автор lautaro (новак)
Публикувано20.04.10 19:15



Драги ми агент Дунек аз съм бил два пъти в Македония и там разбира се срещнах мн. македонци с широк поглед към света. Питаха ме след като има толкова мн. македонци в България защо не им даваме права. Аз не можех да не се съглася с тях (особенно след недвусмисленните им намеци, че съдбата ми може да бъде като тази на образа на тирана княз Борис I). За мой късмет точно тогава посещавах Пиринска Македония и Благоевград всяко лято за по няколко месеца и съответно почнах да търся милионите македонци, за да се боря за тяхните права. Ето на аз съм единственият, който те подкрепя в този сайд и ти казвам, че в Благоевгр. има 80 000 македонски националисти (поне така научих в Битоля и Охрид). Ти бил ли си б Благоевград? Ако не иди и ги потърси. Но като приятел ти казвам, че и там има хора, които се палят също толкова лесно колкото и в Битоля.
Като казах Битоля няма как да подмина Хераклея Линкестис. Местният гид обеждаваше всички ни че това е културна уникалност за Блканите. Аз като тъп български гражданин попитах като е толкова уникален тоя късноантичен град къде му е поне римският стадион, а той ми показа амфитеатъра. Поздравих го за познанията му по нова балканска история съвсем искренно и не толкова искренно по антична и го поканих да посети Пловдив.
Защо си пратил онзи сайт със сребърните щитове. Да покажеш, че и в Македония има антични обекти ли? Че кой не знае Македония, кой не е слушал за нея? Даже и тук в България вече почват да си отварят очите. Ако невярваш отиди примерно в... Благоевград, в местния музей, в библиотеката на музея, потърси годишника и прочети за разкопките извършващи се върху македонските антични обекти от около полови век. Същата работа могат да ти свършат библиотеките и музеите на Кюстендил и Сандански.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано20.04.10 21:04



+ Ооо ама ти си бил скрит автохтонист?!? А се подвизаваш като като смехурко на АВТОХТОНИЯТА?!?








Тема Re: Смехория до шия:нови [re: TlNlT]  
Автор lautaro (новак)
Публикувано20.04.10 21:56



Така си е. Аз съм автохтонист... когато става въпрос за произхода на траките. И смехурко когато става въпрос за теория не подплатена с извори, а само с псевдопатротарски лозунги без значение дали е българска, македонска или полинезийска.



Тема Не отговори на въпроса!нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано21.04.10 14:50



Ха ха



Траките по Струма и Солунско през първи век пне, сумото и Спартак.

Само дето макетата липсват



Тема Re: Не отговори на въпроса!нови [re: dedo_minu]  
Автор Dunek_Lozar (сръболафещ тюрк)
Публикувано21.04.10 23:52



Редактирано от Kиpo на 10.05.10 09:57.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: lautaro]  
Автор Dunek_Lozar (сръболафещ тюрк)
Публикувано22.04.10 00:59



Не мога да разбера как нјама Софијанци в’в Софија , ами всичко жители там биле наследници не на протобугарите тук на старобугарите




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Смехория до шия:нови [re: lautaro]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано22.04.10 09:32



+ Ами прочети тогава " Траките и техният език" на старозаветния академик Владимир Георгиев!





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: TlNlT]  
Автор lautaro (новак)
Публикувано22.04.10 17:56



Прочетохго и И. Дуриданов също но преди години като студент. Проблема е че бях небрежен студент понеже съм пропуснал пасажите където авторите твърдят, че българите и траките говорят един език.
Сега се мъча да чета светила като С. Гайдаров и Г. Кръстев, които се наричат наследници на тези сериозни бълг. филолози но никъде не цитират конкретни пасажи от тяхните трудове, а само ги слагат в използваната литература някъде между Ерих фон Деникен и П. Добрев.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: lautaro]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано22.04.10 19:18



+ Дуриданов не е достоверен! Владимир Георгиев Е! Никой не говори/или поне ясъ/, за 100% съвпадение на лексиката!





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: TlNlT]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано22.04.10 22:43



лексикалните еквилибристики не са основание за никаква достоверност.
Но разбира се пишман истЕриците като теб я ползват надълго и нашироко, за да доказват абсурдните си тези.



Тема Re: Не отговори на въпроса!нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано23.04.10 10:16



На света имало три основни раси
1. Негроидна - на черните
2. Монголоидна - на жълтите
3. Македоноидна - на белите





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано23.04.10 21:01



+ Пишман - Писач и от всичко Разбирач си Ти!!! От което следва, че има нещо истерично и в характера ти!
+ Кой си броеше постингите по всички клубове, че били над 30 000?!? ТИ!!!
+ Кога ли смогваш, след като ходиш във Дупница нощем, да произвеждате хапчета, на ползу роду разбира се?!?



Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 23.04.10 21:56.



Тема Re: Не отговори на въпроса!нови [re: dedo_minu]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано23.04.10 22:03






+ Как Ви се струва това?



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано24.04.10 00:50



не е луд този, които произвежда хапчетата, а този който ги пие /сиреч дребният комплексиран потребител в твое лице/. На здраве.


И ти е леко устаряла информацията относно моето професионално развитие.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано24.04.10 17:52



+ Да не си станал разпространител?!?
+ Аз съм на фито терапия и хомеопатия!





Тема Re: Не отговори на въпроса!нови [re: dedo_minu]  
Автор Dunek_Lozar (сръболафещ тюрк)
Публикувано25.04.10 00:16



Тоа е научна теза од времето кога бил жив Александар Македонски .

Тогаш не знаеле дека има и Бугари заселени во Америка - Црвени




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано26.04.10 10:42



Римлянина ти не беше ли мод ? Що ги търпим тия глупаци в клуба ???



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Noc]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано26.04.10 20:08



отдавна не ми се занимава с глупости вече.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано27.04.10 11:09



So the spam-barbarians have coquered once mighty Rome...





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор deLake (sir)
Публикувано28.04.10 22:59



Македонската наука и телевизия са стигнали много по-напред. Докато на един наш много академичен форум успяха да почнат да си говорят само с Археологията и Историята, то македонските научни и ТВдейци са намерили Оня телефон и вместо ферари с цвят червен са уточнили кои са расите по света.





____________________________


Редактирано от deLake на 28.04.10 22:59.



Тема Re: Смехория до шия:нови [re: deLake]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано29.04.10 02:02



до преди 15 години Господ беше българин, а сега явно е метаморфоизирал до македоноинд.





Тема Re: Смехория до шия:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lautaro (новак)
Публикувано29.04.10 09:56



Преди 15г. беше българин понеже Костадинов вкара гол на Франция в продълженията но днес ние отстъпваме тази висока чест на македонците понеже антрополози от световна величина са доказали, че Адам е Македонец, а ние сме само незначителна придатка към македонската раса.



Тема археологията променя историятанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано30.04.10 10:32



Степната,тракийската и етруската култури имат не6то об6то,според мен.
И цент1ра(изчезна ми буквата) на цивилизацията се измества в степите и северна Б1лгария.
За с1жаление,нямам добър материал на б1лгарски,но 6те пусна на немски,руски и един оск1ден на английски.Дори и някой да не разбира немски,материала е виден нагледно в този документален филм,за спиралния град.
Vermаchtnis der Steppenkrieger
http://terra-x.zdf.de/ZDFde/inhalt/23/0,1872,8010679,00.html
От с16тия линк можете да задавате въпроси и контактувате директно с немския археолог.

Изклучително интересен материал,открити са каменни баби,произвеждали са златни и медни предмети,занаяти,имали са интересно водоснабдяване и дори първите наченки на писменост и др.Уникално!
Това е книгата


която можете да изтеглите от този адрес
http://mirknig.com/knigi/guman_nauki/1181203324-fenomen-arkaima.html

Ето и каменните баби
http://www.arkaim-center.ru/index.php?page=65&ver=1

Един от курганите
http://www.arkaim-center.ru/index.php?page=66&ver=1

http://www.arkaim-center.ru/index.php?page=64&ver=1

Указание,как се стига дотам
http://brod.by.ru/photo/trophy/arkaim.htm

И разбира се,спиралния град










И на английски
http://www.spaceoflovemagazine.com/article_arkaim.htm



Тема Re: археологията променя историятанови [re: si2]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано01.05.10 07:51









Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 01.05.10 07:54.



Тема Re: археологията променя историятанови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано01.05.10 08:05








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.