Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Петиция! Да върнем клуб "История" на историците !нови [re: thorn]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано16.02.10 15:59



В БС спят, в бгнаука двама-трима юнаци се псуват и макар да са специалисти развалят лафа. Тук пък цари веселата фантастика.



Тема Re: Истинските историци си имат истински форуми:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано16.02.10 16:02



Ultima ratio stultorum :)

Ама не, не съм прав. Ултима рацио им е крошето. Псувнята е прима рацио.



Тема Re" народопсихология за патриоти."нови [re: glishev]  
Автор Tyлca ()
Публикувано18.02.10 00:19



Няма да крия, че моята първоначална мотивация за участие в клуибните дискусии
преди много години беше доминирана от патриотичната народопсихология.
Мотивация на един емигрант може би.
След години разбрах, че в клуба може и да се обсъждат
и по -различни теми.

Например защо не и самата историческа наука като обект на изследване?
Има толкова различни подходи към историята и не само "новата хронология" на Фоменко и зиезологията са интересни.
Кой е чувал(освен тесните специалисти ) за Г.Плеханов като автор на забележителното есе "Ролята на индивида в историята" или за
Кант и есето му "Идея за универсалната история от космополитична точка на зрение"?
п.п.
присъединявам се към становището на един от изказалите се преди в темата, че единствения начин за връщане клуба на историците е ..постване на стойностни и "скучни теми".



Тема Re: Re" народопсихология за патриоти."нови [re: Tyлca]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано18.02.10 12:29



Да, родолюбието е добра причина да почнем да се занимаваме с история. Но с времето трябва да се намерят още по-добри причини, за да се задълбочим истински :)
Пък и всякакви теми са интересни, наистина. И чисто фактологични, и теоретични.

Е, има неща, които на мен не са ми интерес, други сигурно - на теб, но така или иначе историята е широко поле. За всички има място.



Тема Re: Истинските историци си имат истински форуми:нови [re: M.M.]  
Автор ElanMorin (непознат)
Публикувано04.06.10 19:18



Защото е бил принуден иначе няма диплома, навсякъде е така и аз пък не мисля, че това е нещо хубаво!



Тема Re: Петиция! Да върнем клуб "История" на историците !нови [re: Noc]  
Автор ElanMorin (непознат)
Публикувано04.06.10 19:20



Не на контрола над умовете ни!



Тема Re: Петиция! Да върнем клуб "История" на историците !нови [re: ElanMorin]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано04.06.10 19:25



+ Колко пъти ще кажете нье?





Тема Re: НЯМА ДА СТАНЕ !нови [re: Noc]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано05.06.10 22:26



Клубът отдавна е загиващ -още от 2004/5 година когато в синхрон се появиха група люде и една людеса -лично незабравимата за мен Мелиска-, които проведоха активно мероприятие "трансформиране на СВОБОДНИЯ форум "история" в КОНТРОЛИРАН...клуб

"история"

Поради това и качествените хора(не се броя между тях) отдаааавна ги няма !

Колкото и да Ви(ти) е странно между тези качествени хора,чиито никове няма да изброявам, едно -защото е неетично и второ-защото се боя да не пропусна някой ,бе и Зиези (а и други "нестандарти")!

Защо ? Защото макар и с "нестандартни и лично за мен- неприемливи възгледи по някои исторически проблеми-,Зиези бе възпитан и толерантен опонент(също-и другите).

Сега комплексираните идиотчета,които е...а мамата на форума отдавна ги няма тук !

Ноооо...партийната поръчка е изпълнена ! ....А психарските комплекси на други се насочиха към друг начин за "себедоказване"

Комита,ако щеш банирай ме завинаги ( макар,че на каква основа ?),но мисля че е израз на ОГРОМНА ТВОЯ НАГЛОСТ , все още да се правиш на модератор ! ЗАЩОТО И ТИ СИ ЕДИН ОТ ДРУЖИНКАТА !

Специално за "Noc".

Колега, без да знаеш или искаш(освен-извини ме- ,ако не си от старото котило под нов ник) с твоята "система от наказания" ,ти дублираш в огромна степен методите на гореспоменатите идиотчета и идиотеси ....между които и един педераст с дамски "ник".....и предстатявщ се за "дама"

За да има поне НАДЕЖДА за живец във форума са достатъчни две условия -

1) Първото е лесно изпълнимо -КАЧЕСТВЕНО ПРЕДЛОЖЕНА ТЕМА

2) Вече трудно изпълнимо,след като БЯХА ПРОГОНЕНИ под различни предлози и начини ,голям брой "качественици",например един САУР и др.-участие на компетентни форумци !



Тема Re: НЯМА ДА СТАНЕ !нови [re: Cтapинap]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.06.10 10:20



Ще ме извиняваш, на каква е партийната поръчка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.