Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: О Оопснови [re: dedo_minu]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано17.12.09 13:08



Понякога пиша кратки поетични форми ала хайку. ВИж например съвсем скоро какво написах:

дедо_мину педераса
на хуя ми украса.

Харесва ли ти поетичната миниатюра?



Тема Re: In Memoriamнови [re: kovshegub]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано17.12.09 13:09



Не ме предизвиквай!




Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема О Оопснови [re: kovshegub]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано18.12.09 12:05



Първо - това не е хайку а е кенефайку - по кенефите можеш да видиш много такива бисери....

на пролетарско-лумпеняшка поезия
Второ - това не е поезия а е диагноза - някаква геронтофилия на хомосексуална основа. мослех че тази диагноза се срща само при някои мангали, но съм се лъгал Според мен - трябва да се лекуваш
Трето - ако си търсиш боя - нямаш проблеми, вярно е че преди много много години бях шампион на България по самбо, но съм навит да ти тегля един бой и без правила на мма, к1 или каквото и да е....



Тема Re: In Memoriamнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано18.12.09 12:14



Патката викам да лапаш конане, патката.



Тема Re: О Оопснови [re: dedo_minu]  
Автор tsok64 (член)
Публикувано18.12.09 15:04



А така, дедо тегли му един бой на тое кретенин.



Тема Re: О Оопснови [re: dedo_minu]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано18.12.09 18:36



Разкажи му играта дедо! Стига ни е дразнил комуниста му с комунист!




Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Re: Вапцаров защо е разстрелян?нови [re: dedo_minu]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано19.12.09 20:23



Вярвам ,че го знаеш ,но реших да се "прикача"към теб защото повече от другите постинги са тъпистичен спам.

Вапцаров е разкрит,уличен с НЕОПРОВЕРЖИМИ доказателства ,съден и разстрелян,за това ,че във военно време е бил ПЛАТЕН сътрудник на агент на чужда държава-съветският гражданин и полковник от РККА Цвятко Радойнов изпратен в България с подводница, за да организира саботажи и диверсии срещу законната власт.

Иначе е един неуспял в личния живот нещастник и посредствен стихоплетец чиято мечта е "съюз със СССР", и издигане на "завод след завод",юзини и пр.дивотини.

Сега нещо полулично !

И двете "Вапцаровски мечти" ги видяхме на практика-както съюза с СССР ,така и издигане на заводи ,които превърнаха хубавата българска земя в пустеещи зони отровени за СТОЛЕТИЯ и съсипаха българското село ,което е било до 1944 г.ИЗВЕЧЕН ИЗВОР НА СИЛАТА НА БЪЛГАРЩИНАТА И БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА !

ПС-забележи ! Съвсем сигурно съм потомствен гражданин по черковните китапи от 60-те години на ХІХ век(по-раншните уви, не са запазени) -и от "двете колена" !

И все пак съм непоколебимо убеден в последното си твърдение -за значението на БЪЛГАРСКОТО СЕЛО -което "поети" като Вапцаров и след- деветосептемврийските му наследници УНИЩОЖИХА !-,че е абсолютно вярно !

От 2004 г.имам възможност всяко лято да виждам ,как 70-80 годишни старци и старици ,при минимум ресурс и с методи и техника от ХІХ (СЛОВОМ -ДЕВЕТНАДЕСЕТИ )век ,"изкарват" продукция-растениевъдна и животинска-,с която изхранват нещастната си градска челяд,имала злощастието да вярва,че във Вапцаровите "заводи и юзини" се крие разковничето на тяхното благоденствие.



Тема Вапцаров защо е разстрелян?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано20.12.09 17:56



Вапцаров е поет идеалист, заблуден от съветската пропаганда през 30 те години.
Ако знаеше какво защитава, сигурно щеше да завърши живота си като Веселин Андреев(със самоубийство), но много по-рано от 1991 година.
Може би щеше да е една от жертвите на вътрешнопартийните разпри през 50- те или в края на 40-те години когато убиха Тр. Костов.
А поезията му е наистина качествена(в по-голямата си част).
Съпоставките на поезията му с Радо шишарката са повече от неуместни.

Присъдата му е отговаряла на законодателството в Царство България. Също като ген. Вл. Заимов той е служил на интересите на чужда държава(СССР).

Това е мое мнение и то не ангажира никого.



Тема Re: Вапцаров защо е разстрелян?нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор мнoro oпaceн (дърт какардак)
Публикувано21.12.09 20:31



Също като ген. Вл. Заимов той е служил на интересите на чужда държава(СССР).

Трайчо Костов пък е отказал да служи на интересите на сАвеЦките друзя и не им е дал нашите икономически планове и затова е убит през 1949 година.

Виж как само за 7 години, са се изменили нещата в България.

А на "другарите"(предатели, но "участници в антифашистката борба на българския народ"-макар че в България е нямало нито фашизъм, нито монархофашизъм) Н.Й. Вапцаров и ген.Вл. Заимов са им издигнати паметници повсеместно в цялата страна.

Нищо лично товарищ Павел Анатолиевич, това са само констатации.


Героите за някого, са предатели за другиго.
Всъщност и аз дори не знам, тези двамата герои ли са или предатели ? - убити са като предатели, но са им вдигнати паметници като герои.
Не знам дали е смешно или тъжно, но това е част от нашата българска история.
Дори сега се питам, какво ли им говорят учителите/ките за тези двамата(предатели-герои) в часовете по история на учениците?

Но разкажи със думи прости
на тях – на бъдещите хора,
които ще поемат поста ни,
че ние храбро сме се борили.


Редактирано от мнoro oпaceн на 21.12.09 20:34.



Тема Вапцаров защо е разстрелян?нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано22.12.09 12:44



"Съпоставките на поезията му с Радо шишарката са повече от неуместни. "

Обаче - изразните средства са едни и същи ....

Съпоставките - Наистина са неуместни - защото чалгата Радо Шишарката макар и да е разрушителна антикултура не проповядва борба (тероризъм и убийства, кражба - експроприация...)
Ето защо Радо Шешаркакта в морално отношение стои НАД вапцаров или по-точно вапцалов е по-долен от Радо..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.