Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема In memoriumнови  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.12.09 21:26



Да си спомним един велик българин и историк - полк. Петко Йотов!
Мир на праха му!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: In memoriumнови [re: DarthVader™]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано03.12.09 14:46







Тема Re: In memoriumнови [re: DarthVader™]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано03.12.09 15:29



- Полковник Йотов, разбрахме, че подкрепяте идеята да бъде поставена паметна плоча на загиналите турски войници?

- Подрепям я! Да!

- Какви са мотивите ви?

- Тази идея има и друга страна. Става дума за паметна плоча в районите на село Шейново за войниците на Вейсел Паша и за паметна плоча българска на форта "Айваз баба" на Одринската крепост. Не е едностранно, ако е едностранно псувам. Аз лично с гордост и чест бих застанал на тази плоча на "Айваза баба" и бих изнесъл блестяща беседа за българската победа пред Одрин. Също така бих се радвал на паметна плоча на село Шейново. Господине, герой се става срещу герои. Ние имаме над 500 паметници на руски герои, които са станали герои срещу герои. Нищо не ни пречи макар, че може би е рано за нас. Дядо ми например псуваше и биеше баба ми, но аз не го мразя. Турското робство е било пет века, но сега вече го няма. Единствените днешни наши комшии, които ни обичат, са турците. Кой? Гърците ли да обичам, македонците, румънците или сърбите? Това е нашето бъдеще, ние сме рамо до рамо, нали сме вече в НАТО. Какво пречи една паметна плоча на наша земя? Тя е на господа, тя не е наша. Който прави паметник прави подвизи, прави велики неща.

- Значи става дума за паметник на Вейсел Паша, а не както коментират медиите за плоча на Сюлейман Паша, който е опожарил много български градове?

- Хиляди глупости могат да кажат разни хора. Ами опожарявали са, нашата армия да не ги е гасила? Нямо армия, която да не върши военни престъпления. Айде да бъдем честни и почтенни. Ау, тя нашата армия е най-добрата! "

Вечен огън да го гори, паметници всеки ден да му вдигат!



Тема Re: In memoriumнови [re: Tpaвъл]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано03.12.09 16:53



всеки си има и недостатъци. Но смятам, че този човек е дал много на българската история. И едно или друго глупаво недомислие, изречено от него не може да му отнеме уважението, което имам към него!

П.С.
А иначе човекът е бил прав, че гърците и сърбите са ни най-големите врагове. Но наистина да има турски военен паметник може да има само край Силистра, или където турските воойски са се били рамо до рамо като съюзници на България!
A идеята му е да има плоча за загинали български войници на територията на Турция, т.е. плоча в България => плоча в турция едно към едно!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: In memoriumнови [re: Tpaвъл]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано04.12.09 00:51



Достойно е да признаем храбростта и силата на врага.

Нима ще се приравним с мизерабълското мислене на някои други ехидни съседи?

Светът уважава достойнството, драги господа!


....
а за тези, които само пресмятат - достойнството се осребрява и то доста!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: In memorium [re: Tpaвъл]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано04.12.09 15:06



"герой се става срещу герои"

Абе тоя човек беше голяма работа! Евала! Бог да го прости!


"Аз лично с гордост и чест бих застанал на тази плоча на "Айваза баба" и бих изнесъл блестяща беседа за българската победа пред Одрин."

Хубава идея! И аз съм ЗА!


"Единствените днешни наши комшии, които ни обичат, са турците. Кой? Гърците ли да обичам, македонците, румънците или сърбите? Това е нашето бъдеще, ние сме рамо до рамо, нали сме вече в НАТО."

Хем е тъй хем не е!

Абе на Балканите и по Анадола генетично сме почти едно и също нещо. Другото е политика и наслоените от нея беди .... Не мразя нито гърците, нито макетата нито сърбите, странното е, че май от тяхна страна идва неприязънта и омразата
Надявам се все някога това да се оправи!



Тема Re: In memoriumнови [re: Tpaвъл]  
Автор Ziezius (член)
Публикувано04.12.09 22:10



- Тази идея има и друга страна. Става дума за паметна плоча в районите на село Шейново за войниците на Вейсел Паша и за паметна плоча българска на форта "Айваз баба" на Одринската крепост. Не е едностранно, ако е едностранно псувам. Аз лично с гордост и чест бих застанал на тази плоча на "Айваза баба" и бих изнесъл блестяща беседа за българската победа пред Одрин. Също така бих се радвал на паметна плоча на село Шейново.

няма никаква равнопоставеност по въпроса с тези плочи, тъй като османските главорези са агресори и на Шипка и в Одрин

сиреч, навсякъде, където български герои са клали агресора в Българските земи, трябва да има плочи на българските герои

това се отнася и до големи територии в Анадола

османски или турски плочи може да има единствено в долините на река орхон или нейде другаде из монголия

Редактирано от Ziezius на 04.12.09 22:20.



Тема Re: In memorium [re: Ziezius]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано05.12.09 12:32



А ти зиези си глупак.



Тема Re: In memoriАmнови [re: DarthVader™]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.12.09 20:14



-Абе, не беше ли "in memoriAm"?

Pyrogeri=Бургари=Българи!



Тема Re: In memoriАm [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.12.09 23:00



така е. ШЪТ!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.