Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 09.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Общото/различното в "историзма" на Дюнек и на РКМС  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 15:49



Като че една майка ги е раждала - вероятна зодия ОВЕН


Като един и същ СД плеер са - само разликата е в кретенското СиДи - а иначе въртят едни и същи клишета на тема Ацко, респективно - на тема комунизъм.

А със СД плеер естествено не може да се спори - независимо какво СиДи РОМЧЕ (цигане) са турили в него

Ако е един и същ безработен майтапчия, който има за цел да ни лази по нервите - успял е Поздравления Вижте само каква интензивност на постингите стана



Тема За татарите....нови [re: dedo_minu]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 18:05



История во кратце
о болгарском народе славенском

написа Иеросхимонах Спиридон Габровски в лето 1792



Понеже Зунар говори, че според имената на синовете Иафетови, се наименовали и местата. И казва: името на едната планина е Аман, "аман" е дума татарска, природна, тя има значение и по славински: "ох" или "оле". Другата планина е Тавер или Таур. Географите говорят, че има една планина в Азия, която се нарича Таур - започва от Черно море и отива на изток, разделя Азия на две и стига даже до океана - море голямо, широко и е висока повече от всички земни планини. Наричат я с различни имена: в Персия и в Индия я наричат Тавер, а в Черкезия и в Горизина и в Татария се нарича Карбаз: "карбиаз" също е природна дума, татарска. По славянски ще рече "сняг бял". Оттук става ясно, че някои татарски народи са от племето на Магог. И още от Каръбазските планини, от двете страни на Каспийско море, на север и на изток, даже до океан - море са се заселили татарски народи: Бактария, Кинезия, Калмики, Сибер, Казан, Астрахан. И съд сквернейшии, даже до последния човек. За тях светото писание говори: че ако и пред страшния съд изпязат и пред второто пришествие на Господа наш Иисус Христос, ще ядат човешки тела. Всички тия племена са от племето на Магог.



Тито и Гоце на куп .


Тема Re: За Македонците....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 18:17



-Значи трябва да приемем, че Македонците биха се признали за част от Българите, само ако последните не се казваха така а другояче?



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Според бугарската перцепција .....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 18:23






Аналогно на тоа истата е ТАТАРСКА


Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Според бугарската перцепција .....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 18:35



-Хммм...

Би ли трябвало част от Французите да се откажат родовото си име и да се обявят за "Гали" да кажем, понеже не им харесва да са кръстени на Германско племе, а и защото има област "Франкония" в Германия?

Би ли трябвало част от Англичаните да се откажат да се самоназовават и да ги назовават Англо-Саксонци понеже не им харесва да са кръстени на Германско племе, а и защото има област "Саксония" в Германия?

И не на последно място, не важи ли и това особено за вас поради факта, че Македония е част от Гръцкото културно-историческо наследство и има такава област със същото име досами РМ?



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Re: Според бугарската перцепција .....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 18:41



-Значи сте решили да се откажете от етнонима си, само защото за разлика от вас онези във Волго-Камския район се борят за него? И смятате, че щом като хора толкова по-некачествени от самите вас в расово и незнам още какво отношение искат да се нарекат "Българи" то по-добре вие да не сте такива?

Честно казано, ако разсъждавате така расистки защо не направите едно антропологично изследване? -Аз съм сигурен че русите и синеоките в Татарската република са далеч повече от тези в БЮРМ. Такая, че ако разсъждаваме така в стил 1940-те, то пак логиката ви не хваща дикиш...



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Уфффф.........нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 18:45



Би ли трябвало част от Французите да се откажат родовото си име и да се обявят за "Гали"

Сега ме збуни , кое им е всушност родното име , Гали или Французи ?







Франция заема голяма част от древната римска провинция Галия. Галите са част от големия народ на келтите, който се формира северно от Алпите.


Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Общото/различното в "историзма" на Дюнек и на РКМСнови [re: dedo_minu]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 19:21



Оооооппппппааааа!
Искаш да знаеш какво ми е мнението?
1. Моля Fallen Angel да не ми трие този постинг ( аз на моя сайт имам линк към нещо негово и също имам права да слагам/махам

)
2. Моля komita да се занимава с македонците, не с мвне
Сега...на въпроса:

Нашият принцип- пролетарският интернационализъм


В последно време в нашето общество се наблюдава засилване на националистическите настроения. Във връзка с това ми се иска да припомня на какви позиции стоят комунистите по този въпрос.

Нашият принцип- това е принципът на пролетарския интернационализъм.

Този принцип се е зародил едва ли не с първата пролетарска революция в Европа и неведнъж на практика е доказал своята правилност.

Още през 1871 г. в редиците на самоотвержените защитници на Парижката комуна са се сражавали представители на много народи на Европа. И не само най-напредничавите хора на своето време-професионалните революционери-социалисти но и обикновените хора, оказали се по волята на случайността в Париж по това време, но така също и немски воеххопленници.

Половин век след трагическата гибел на Комуната, през октомври 1917 година социалистическа революция избухна и в Русия. Дните на Октомври 1917 година откриха нова епоха не само в живота на страната, но и в историята на човечеството. Великите достижения на Съветската държава показаха на целия свят какво може да завоюват трудещите се, след като вземат управлението в свои ръце. Нашата революция също така ни дава множество примери на изявен пролетарски интернационализъм. В Червената армия бяха създадени цели войскови съединения, чийто състав попълваха граждани на много различни страни и народи.

Твърдото и непреклонно следване на принципа на пролетарския интернационализъм позволи на болшевиките да отслабят съществуващите националистически настроения в покрайнините на бившата Руска империя. В резултат на това този своеобразен протест на трудещите се от националните малцинства беше насочен не срещу руските трудещи се, които също като тях страдат от гнета на богатите, а срещу големия враг на работниците и селяните от целия свят- капитализма и остатъците от феодалните отношения. Не трябва да забравяме да споменем и поддръжката, която Съветската власт получава от трудещите се из цяла Европа.

Многочислените протести на европейския пролетариат и предреволюционната обстановка в Европа изиграха важна роля за провала на опитите за военна интервенция в младата Съветска страна.

Всички народи на СССР днес ги е сполетяла обща беда-капитализмът.

Тази буржоазна система заради своята изгода разрушава производства, създадени с труда на много поколения, а хората се оказват изхвърлени на улицата. Да се оправят както могат. А емигрантите в Русия, срещу които се надига десницата-това са бивши граждани на Съветския съюз. В техните републики икономическата ситуация е още по-лоша от тази в Русия, поради което те са принудени да търсят препитание в Русия. Подчертавам: става въпрос не за търгашите и бандитите, тук имаме в -пред вид работниците.

Ако прогоним трудещите се-емигранти, това ще реши ли проблема с безработицата и ниското заплащане? Не. Това фактически е способ да се снизи конкуренцията на пазара на труда. Десните ни предлагат вместо организирана борба на трудещите се за премахване на социално-икономическите противоречия на капиталистическото общество , да играем в полето на буржоазията, по нейните правила. На това поле работникът винаги ще загуби. Да, и как ще обяснят ниските заплати на научните работници, преподавателите, медицинските сестри и санитари? Как ще обяснят неизплащането на работните заплати в много сектори на промишленото производство? Емигрантите ли са виновни и за това? Не, това е в следствие от пасивността на трудещите се, тяхното нежелание да се вдигнат на борба. Сега се наблюдава, макар и не голям, но все пак, подем в работническото движение. Тези явления се развиват не само в Русия, но и в страните от ОНД. Едно от най-ярките събития- завземането от работниците на Херсонския машиностроителен завод през февруари 2009 година. В Казахстан работещите във вагоно-ремонтния завод в Алма-Ата вече няколко месеца водят борба за национализация на завода и поставянето му под работнически контрол. Ситуацията там е сходна с тази в АвтоВАЗ, в Херсон и в много други заводи, които днешните им собственици обричат на унищожение, за да си напълнят джобовете колкото могат. А в Русия сред емиграцията започват да се създават взаимноспомагателни каси и профсъюзни организации. Нима тези факти са без значение за нас? Ще се поддадем ли на националистическите предразсъдъци и ще загърбим ли борбата на нашите братя по класа? Ще се сражаваме с тях, а не с буржоазията, която доведе нашата родина-СССР до толкова плачевно състояние?

Работниците от Русия и от ОНД имат общи проблеми и общи интереси. А от това следва, че националистите волно или неволно наливат вода в мелницата на буржоазия,та, която има изгода от спечкванията в редиците на трудещите се. Обединявайки силите на прогресивните работници и комунистите от различни националности в единен работнически фронт, ние ще станем по-силни, ще можем много добре да се противопоставим на буржоазията. А ако се противопоставяме едни на други - другар с другар, то от това ще спечелят алчните ръце на нашия общ враг.

НЕ - на войната между народите!

НЕ – на мира между класите!

Пролетарий от всички страни-съединявайте се!



Превод от руски







Тема Re: Според бугарската перцепција .....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 19:27



Друже Дунек, я думам дека е вистина да си бугарин. Сборуваш македонски, разумеш бугарски? Оти ти е таква работата, друже?



Тема Зборувам или говорја инглиш ......нови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 20:02



.....многу , многу подобро от б’лгарскија литературен , тука е и Србскиот , Хрватскиот , Црногорскиот , Босанскот ........којто ги валдеам подобре от бугарскиот , но не сум Австралопитек .......... , всепак .
Џанава и романе ........




Тито и Гоце на куп .

Редактирано от Dunek_areнт Дyнek на 02.12.09 20:04.



Тема Re: Зборувам или говорја инглиш ......нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 20:18



Я думам дека си таков, каков си


Но това мене не ме интересира.
Ако си болен-лечи се, ако неси-мани се
Овде е бугарска интернет териториjа
Ако постоиш- ке разберем дека си австралопитек



Тема Re: Зборувам или говорја инглиш ......нови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 20:23



Я думам дека си таков....... Но това мене не ме интересира..........мани се .......Овде е бугарска интернет териториjа

Не те разбрав , ајде пробај на србски




Тито и Гоце на куп .


Тема ИМА И 'НЕОБЛЪЧЕНИ' МАКЕТА!!!нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 20:29



-Ето как разсъждава един интелигентен средностатистически гражданин на РМ. Сигурен съм , че такива зомбита като теб Дунек са малцинство, а болшинството "Македонци" мислят подобно нему:

Това е коментар на потребител по темата "Бугарија ја заострува политиката кон Македонија" в Мак. Преса:
Ето:

Патриот :
"Зарем ние, чедата на Богот на сонцето и цвеќето, чедата на богот Македон, ние треба да се плашиме од Божидар Димитров?! Чепреганов треба да престане да лаже дека ние немаме пари да ги праќаме нашите трудови во светските библиотеки. Зарем ние, кои трошиме милиони евра на антички глупости сме немале пари?! Вистината е дека ние немаме ФАКТИ за да напишеме книги и да ги испратиме во светските библиотеки. Светот не го интересираат нашите измислици и нашите истории за домашна употреба. Светот го интересираат фактите, кои ние, за жал ги немаме. Не се проблем парите. Навистина веќе преку глава ни е од сите лаги кои ни ги сервирате секојдневно и очекувате ние како малоумни да прифатиме се што ќе измислите!"



Браво на Момчето, върна ми вярата в над 1 милион души които мислех или за олигофрени или за лунатици!


Цялата статия тук:

Pyrogeri=Бургари=Българи!

Редактирано от KOHAH PA3PУШИTEЛЯ на 02.12.09 20:39.



Тема Re: Общото/различното в "историзма" на Дюнек и на РКМСнови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 20:30








Тито и Гоце на куп .


Тема Овај , ти му имаш правено тестнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 20:38



....... тест за интелигенција ?
Ето как разсъждава един интелигентен средностатистически гражданин на РМ.

Сигурен съм , че такива като теб Дунек са малцинство, а болшинството "Македонци" мислят подобно нему:

Аз сум уникална , аз сум ДУНЕК , една и единствена



Добро , ние сме богати , ние сме мокни ........ па затоа :



Аналогно на тоа , заселниците во Бугарија са МАКЕДОНЦИ родум ......

Ете што може парата да направи , и Британика да ја купи

Интелигентен е човекот , нема што


Тито и Гоце на куп .

Редактирано от Dunek_areнт Дyнek на 02.12.09 20:39.



Тема ОЩЕ ЕДНО НЕОБЛЪЧЕНО МАКЕнови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 20:47



Ето и неговото мнение към същата тема:

Kolega 2 od Amerika :

"Zhalno e shto Chepreganov ushte zboruva za zabranuvanje na knigi vo Makedonija koj ne ja podrzhuvaat oficijalnata teorija na negoviot institut. Treba sekoj od nas da ostavi mozhnost deka mozhe bi nie ne sme vo pravo sekogash, a ne deka postojano celiot svet e vo greshka, a nie sme stalno vo pravo. So takva politika, koja prodolzhuva do den deneska, nema lesno da izlezeme od intelektualnata i nauchnata jama vo koja sme popadnale. A za nashite istoriskite knigi za koj Chepreganov zboruva, vo svetskite biblioteki nikoj ne gi zima za seriozno. Tie se pred se, za domashna upotreba, i najprikladno e da gi pechati "Detska radost". Ni edna kniga pechatena Institutot za MK nacionalna istorija nema videno vo SAD da e zemena seriozno kako nauchen trud. "


-ДГД Дунек! Немойте им проми мозакот, и на вашите лаги им се виде крайот!



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Незнам дали си го видел почетокот .....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано02.12.09 20:51



........ но тврдиш дека си го видел КРАЈОТ .



А запеј , пушти гласно да слушнат комшиите , да слушнат КРАЈОТ ни :




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Незнам дали си го видел почетокот .....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 20:58



Незнам сръбски, я сам македонски българин


А ти си буржоазен шовинист!





Тема Re: За татарите....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано02.12.09 21:09



Какво ни цитираш един малограмотен поп отпреди 200 год. (то и всичките ти други цитати са такива)

Не знам дали си руса красавица, че някак си естествено да те тегли към славяните. Но се опитай да си помислиш за малко, че наистина си жертва на мозъчно промиване. Умният човек, винаги допуска, че може да е излъган. Глупавият - по рождение знае всичко.
Аз самият, като се гледам, по ми прилича да съм славянин, но когато гледам миналото, не мога да си изкривя душата - славяните наистина са били най-ниско културното племе. Преди 1500 год. те са били нещо като циганите сега.

От друга страна на тебе ти е втълпявано, че татарите се носители на грозота, дивотия и хаос. Като татари се наричат всички, които идват от изток.
Това е съвсем примитивно схващане. Как може тези племена да имат такива военни успехи, бидейки неорганизирани диваци? Не, тяхната материална култура даже е превишавала в някои отношения римската. Тяхното въоръжение със сигурносте било по-добро. Техният домашен бит - доста по-добър от някои римси граждани. Тяхната организация, няма какво да говорим, ако имаше и най-малка пукнатина - просто племето изчезва. Чети повече!
А славяните - името им е станало нарицателно склави - роби. Да ти кажа - в Европа не се хвали много, че си славянка. Няма да те погледнат с добро око. Има едни славяни, дето в Европейските курорти са персона нон грата. Поинтересувай се малко!
Що се отнася до външния вид на "татарите" мога да ти кажа, че сред тях има доста руси и стройни красавици. Но ти си предубедена. Карай както си знаеш....

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Да те научамо на логику:нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 21:22



"...Геј Мек Дугал, независниот експерт за човекови права на Обединетите Нации во својот рапорт од Грција алармираше дека во оваа држава, малцинствата се дискриминирани. Беше побарано од грчките власти да им дозволат на македонците слободно да го изразуваат својот национален идентитет.

Во најновото издание на алманахот на магазинот Тајм и во едицијата на Енциклопедија Британика за 2010 година не се наведува дека во Бугарија постои македонско малцинство. "


Каков е изводот? Макета=Бугари!



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Що сте според Google Toolbar:нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 21:36



-A бре Dunek, кога зарадих да прочитам статията „Тајм“: Во Грција живеат 200.000 македонци" , Google Toolbar ме е осведомио : "Тази статия е на Сръбски" и ме е запитао дали сакам да ми я преведе!





....Па си мислим дека и идентитетот ви е като езикот -Српско говно исрано во Бугарска земя!

Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Ти си гола вода .......нови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 00:09



..... штото като таков незнаш што значи паролата “ Мир без анексија “

Јас ја знам и Американсака верзија за решавање на проблемот , ја знам и бољшевичката




Novaković Kosta, član CK KPJ autor je poznatog rada ''Makedonija - Makedoncima''











Pjesnik Kosta Racin, sa grupom naprednih omladinaca iz Velesa (1925).




Тито и Гоце на куп .


Тема Па немой да се карате .......нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.12.09 00:14



...со РКМС!

Со йедна диагноза сте! Зомбирани мозаци!

Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема “ Бугар “ е етноним , но ........нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 00:19



....... кај тебе е дијагноза



HF Intervention to the 2006 OSCE Human Dimension Implementation Meeting
WORKING SESSION 14, TOLERANCE AND NON-DISCRIMINATION II: National Minorities: Wednesday, 11 October 2006


“The Macedonian minority, too, has faced harassment and discrimination, including during at least two occasions when they wanted to organize public meetings in May and in September. In September activists from the newly formed party OMO Ilinden– PIRIN became targets of government harassment and media smear campaign when they wanted to collect signatures for registration of the party. The government of Bulgaria continues to deny Macedonian ethnic identity and the existence of the Macedonian minority on its territory. Persons who declare Macedonian identity are routinely under surveillance by the secret police. On 9 September officers from the Regional Security Service in Blagoevgrad detained one of the deputy chairpersons of the party and confiscated a list with more than 400 names of party members. ..“





Тито и Гоце на куп .


Тема Ти не си свесен во кое време живееш ....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 00:22



....... еј , Сталин и Гитлер се умрени , ало , АЛОООООоооооо...........




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Ти не си свесен во кое време живееш ....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.12.09 00:26



-Умрели са ама то що са исрали йоще вони, сакаш ли да ти дам йедин пример? Пример у който и Тито даже найгулем принос има! Овой пример сте вие србофилски ренегати!



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Re: “ Бугар “ е етноним , но ........нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.12.09 00:33



-Американци си мислат дека йедна нация моге тако да постои, како техна - собрали се Енглезки колонисти во САДа, вдигнале бунта и айде не сме веке Енглези, море сме Амерички! Ама ова логика не постои у Европе а и нас со вазе не ни дели Атлантико!
Они /Американци/ си мислат дека вие сте нация зато що такува вола сте изразиле, и дека имате право на слободни глас! САамо дека они не знат, дека ту вашто не йе свободна вола найболе йе Извратена Српска пропаганда и мозачно промиванье сред бугарско населенье! И комунизмот е капутирал и умрел, и негово творенье Йугославия го йе последвала, и ово их последно израждане назовано "Македонизам" и оно ке ги последува у небитиьето!



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Ми стави думи во уста , а ?нови [re: Exhemus]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 01:16



........ па добро , види .........

Кој е словен от картинките ?








Како ги разлкуваш ?


Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Ми стави думи во уста , а ?нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор tsok64 (член)
Публикувано03.12.09 08:59





па тоа по прилича на татарин,а не на словен

Редактирано от tsok64 на 03.12.09 08:59.



Тема Re: Ми стави думи во уста , а ?нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор tsok64 (член)
Публикувано03.12.09 09:12





и тоа сигурно е чист славянин



Тема Re: Ми стави думи во уста , а ?нови [re: tsok64]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано03.12.09 14:10





Методи Шаторов е роден на 10 януари 1898 година в град Прилеп, тогава в Османската империя. Има гимназиално образование и завършва учителски курсове. Премества се в София през 1919 година, а година по-късно се включва в БКП(т.с.). Активен участник в дейността на ВМРО (обединена). Член е и на ЦК на БКП, от февруари 1937 година до октомври 1939 година завежда задграничния пункт на БКП в Париж. След това се прибира в родния Прилеп.

В началото на 1940 година като секретар на Покраинския комитет на Югославска комунистическа партия за Македония (ПК КПМ) - т.е. на областния комитет на Македония като покрайнина на тогавашна Югославия, той заедно с другарите си застава на становището, че македонските славяни са българи и трябва да се борят за отделяне от Югославия. [1] През есента на същата година е избран за член на ЦК на ЮКП заедно с Милован Джилас и Йосип Броз Тито. Още преди катастрофата на Кралска Югославия, през време на управлението на коалиционното правителство Цветкович-Мачек, Шаторов се противопоставя на хегемонистичната сръбска политика.
Лазар Колишевски оказва натиск върху ръководството на БРП, което защитава Методи Шатаров. На 12 август 1941 година. ИК на Коминтерна взема решение - ПК в Македония да бъде ръководен от ЮКП. След като е изключен от ЮКП, през септември Методи Шатаров губи и поста си на ръководител на македонските комунисти и заминава за Пловдив, където оглавява военната комисия на ОК на БРП. В началото на 1942 година Шаторов отива в София по нареждане на партийното ръководство като е назначен за секретар на ОК на БРП. Той е един от ръководителите на проявите в защита на евреите в София, на осигуряването на съюзници и формирането на комитети на ОФ. През пролетта на 1943 година е определен за командир на Партизански отряд "Панайот Волов" с център Пазарджик. До септември 1944 година води 3 големи сражения сражения като последна за него е битката при Милеви скали.
Само 5 дни преди 9 септември 1944 година на връх Милеви скали край днешния Велинград, се води бой между войскови и полицейски части и 240 партизани. Загиват 12 партизани - ранен е и Методи Шаторов, командир на 3-а Въстаническа оперативна зона. Според извършената аутопсия Методи Шатаров почива не по-рано от 12 септември 1944 година без да е открит и да му е оказана медицинска помощ.

И до днес съществуват множество неясноти около убийството на Методи Шатаров. Според достоверни източници Тито и ЮКП осъждат Шатаров на смърт заради пробългарските му позиции във Вардарска Македония.
------------------------------------

Dunek, ЗАТВАРЯЙ СИ ПЛЮВАЛНИКА, и спри да се правиш на един от нас-комунистите! Ние знаем от такива като тебе какво ни чака-виж по-горе случая на Шаторов!
Казах, и пак повтарям- ти си пионка в игричките на буржоазията на полето на националните чувства на хората!
Прочети "Държавата и революцията" на В.И.Ленин и млъкни!
...или поне в няколко реда кажи: КОЙ СИ ТИ И ЗА КАКВО СЕ БОРИШ?



Тема Ти знаеш дека во еден новинарски ....нови [re: tsok64]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 14:12



, конзулски ........ или незнам каков беше записот , Гоце е опишан като РУСОКОС , демек като Александар Македонски - во филмот на Оливер Стон





Па нормално дека не знаеш , ти читаш бугарска штампа

Еј , а какви Биле Аварите , питам колегата ти ?


Тито и Гоце на куп .


Тема Тоа е југословенски комуниста ?нови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 14:13






Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Тоа е југословенски комуниста ?нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано03.12.09 14:35



Революционният комсомол обявява агент Дунек за буржоазен шовинист, който налива вода в мелницата на десния екстремизъм!
Дунек не е и не може да бъде комунист, защото нарушава четирите основни принципа на Марксизма, а те са:

Пролетарски интернационализъм

Идеите са формулирани от Карл Маркс и Фридирх Енгелс в “Комунистическият манифест” (1848 г.). свързан с учредяването на Комунистическата лига Те включват: следните тезиси:
1/ световният пролетариат има общ интерес, независимо от националната принадлежност;
2/ трудещите се нямат страна, тъй като, техният противник-империалистическият монополистически капитализъм е наднационален
3/ пролетариатът следва да предприеме единодействие (класов пролетарски интернационализъм);
4/ в световен мащаб новите държави ще преодолеят противоречията помежду си, понеже се основават на по-справедливо обществено устройство.

Антиимпериализъм

Според Ленин империализмът е последната фаза на капитализма. Основните тезиси на антиимпериализма са:
1/ капиталът е се е развил като наднационален и монополистически ;
2/ основен закон на капитализма е неравномерното икономическо и политическо развитие на страните;
3/ Според революционната марксистка теория пролетарската революция е възможна първоначално в няколко от най-развитите капиталистически страни.
Поостъпателно световният комунизъм ще се разпростре до всички експлоатирани класи и народи.
Ленин доказва, че основен фактор за развитието на социалистическата революция не са задължително страните, които са най-силно развитите икономически а тези , където има достатъчно социално-икономически условия за това .

Самоопределение на народите

Класите конституират нациите, защото правовата система на една страна изразява в себе си волята на политически и социално-икономичрски господстващата класа .На тази основа се ражда социалистическият интернационализъм, като се прави анализ, при който :
1/ се прави разлика между народи потисници и подтиснати народи;
2/ подтиснатите народи се определят като експлоатирани и угнетени от империализма;
3/ признава се тяхното право свободно да се включат в международната общност.
Ражда се идеята за федерацията като общност от социалистически държави. Пример в това отношение еконституцията на СССР от 1922 г.

Мирно съвместно съществуване на държавите

В резултат на революцията преходът към новото общество се осъществява постепенно,Същевременно в момента, в който една страна осъществява социалистическа революция, тя продължава да е заобиколена от страни с буржоазна политическа и обществено-икономическа структура. Страните е необходимо да поддържат политика на мирно съвместно съществуване .

Дунек мечтае за Титова Югославия, защото финансовите потоци от това време, идващи от САЩ и безпроблемното общуване със страните от Запада превръщаше Югославия в "Балканската Америка".
Днес не е като "вчера"!





Тема Отговорот не е точен .........нови [re: PKCM(б)]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано03.12.09 14:44



...... штото немога да спора со Бугар врху политиката на ЈУГОСЛОВЕНСКАТА КОМИНИСТИЧЕСКА ПАРТИЈА врху македонскија врпос ............ а ако дотичниот бул челн на таа партија , тоа сигурно бил ОТ ИДЕОЛОШКИ убедувања , а не от кариеристически




Тито и Гоце на куп .


Тема Re: Отговорот не е точен .........нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано03.12.09 15:05



Оооооооо. закъснял си, приятелю мой!
Като член на Българската комунистическа партия ще ти кажа, че моята партия има позиция и за политиката на Югокомпартията ( която работеше за САЩ и НАТО точно така, както ти-за десните екстремисти) и за "македонския въпрос", който е част от българската история.


Да спориш по тези въпроси с мен, значи да си се побъркал нещо
По добре си пусни да слушаш какво ти пее радиото
Айде със здраве!

Редактирано от PKCM(б) на 03.12.09 15:06.



Тема Re: Ти знаеш дека во еден новинарски ....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор tsok64 (член)
Публикувано03.12.09 16:02



дуня татарката ,мангалката от вардарска македония. да та е,б,а у египетския циганин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.