Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Тюрките - чист късметнови  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано22.10.09 23:23



Как е нарастнал народът на тюрките?

Кажете, че не са ударили джакпота на природата!

Първоначално, те са били хората които са били под ръка на разбойниците Жужани - да им слугуват. Но за това се иска квалификация, а те са били въз-простички горките.
От къде се е взела квалификацията?
Дошъл е китайският род Ашина, носейки със себе си всички постижения на китайската цивилизация. Умения в производството, военна организация и т.н.
Понеже Жужаните са бивши китайски затворници, Ашина са били тъкмо хората посредници и мениджъри при експлоатацията на тюрките.
Но тюрките с течение на времето усвояват повече или по-малко китайските чалъми и в един добър момент забиват нож в гърба на жужаните.
Междувременно, когато жужаните са процъфтявали, народецът на тюрките не е бил достатъчен. Жужаните са подчинявали нови и нови племена и са ги предавали към добре организираната тюркска маса. Така се е увеличил народът на тюрките и това обяснява защо в съвременна Турция почти няма тюркски ген.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор ceзaл (възел)
Публикувано23.10.09 00:11



Тюрките и прототюрките не са раса и мнозинството винаги е било европеидно.Като степна формация е забърсало всякакво предимно европеидно население.Сори ама никой не описва нашествието на турците като нашествие на дръпнатооко монголи.Ако някой ми посочи извор в който това е така нека заповяда.Никъде няма "цъклоок могул" или нещо подобно.Има само "црън Арап" който е ясно,че е някъв арабско-мюсулмански примес.



Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: ceзaл]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано23.10.09 00:37



Искам да подчертая, че успехите на тюрките са затова, че те са дериват на китайската цивилизация.
Тюркският език, носен от малко племе, се е оказал централен и както описвам погоре е претопил доста племена. Явно е, че не са особено монголски


По нататък, когато тюрките жънат успехи, се претопяват още неизброимо множество племена.
Във техните военни успехи прозира хилядолетната китайска военна организация.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано23.10.09 08:40



Не смесвай тйурки с турци,4е се 4удя за какво то4но 4ета!
Нито произходът,нито религията,нито местоположението им е едно и съ6то.



Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано23.10.09 08:50



западните са дериват на алтайските саки, а източните на тохарите



а за Китай ...немой се излага

Veni, vidi, vici

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано23.10.09 08:56



Ашина са вусун, което ще рече алтайски саки( оногундури и хазари)

Veni, vidi, vici


Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: si2]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано23.10.09 09:08



Е де!



Имат нещо общо. Поне имената малко си приличат


Тамерлан и Баязид са говорили на един език, когато са си казали знаменитите фрази преди битката за Анкара, въпреки че са родени на хиляди километри един от друг.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: мapдyk]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано23.10.09 09:16



Кой може да ти каже нещо за етноса им?


Писано е, че са дошли от северен Китай. Императорите са държали търговско-занаятчийски общности от други етноси в големите градове.
Така че - китайска култура да - етнос? .. може и саки

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано23.10.09 09:31



преди да пишеш за китайска култура разбери приноса на алтайските саки и тохарите за формирането И.



Veni, vidi, vici

Тема Re: Тюрките - чист късметнови [re: Exhemus]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано23.10.09 10:20



Доколкото знам китайците са съвкупност от разли4ни по произход групи,завладени и обединени насилствено.Има опити за съпротива,но неуспе6ни,а след това и комунизма си казва думата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.