Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Луд си!нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор deLake (sir)
Публикувано16.09.09 20:48



кво ше искат от Германците!? Нали те им дължаха половин Прусия, а взеха на Германия и другата половина.


В израза "кат ти дават вземай" никъде не виждам уговорката, че който е взел едната половина да не трябва да вземе и другата при първа възможност.


По-скоро хер Адолф като един недоучил пастор, може да е схванал библейския израз "ако ти ударят едната буза, обърни и другата" като: "ако вземат половината от Родината ти, започни тъпа война срещу някой по-силен, та да вземе и останалата половина" !

___________________________




Тема Re: 01.09.1939нови [re: deLake]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано17.09.09 01:27



"Ако само са искали да наблюдават разследването, спокойно е можело да си купуват сръбски вестници. Просто са търсели повод за война и каквото и да приемела Сърбия все е кяло да се стигне до неизпълнимо искане, на което Сърбия да откаже."

Виж сега няма защо ние да гадаем дали щяло да се стигне до неизпълнимо искане, какво повече от това да бъдат наказани всички замесени в атентата биха могли да искат. Че са търсили повод за война е твое съвсем произволно твърдение, започваме да се повтаряме, вече съм казвал, че ако са тъсили повод за война са можели както през 1912г. така и през 1913г. да се включат под предлог че сърбия става прекалено голяма и силна, ама не те само гледали сеир и се надявали че войната няма да ги засегне, и дори когато започва войната след 1 месец австро-унгарците отстъпват пред сърбите въпреки че имат повече войски, явно войските им са по другите граници и изобщо не са готови за война с сърбия, сърбите са разгромени на следващата 1915г. когато се включва България. ТОВА СА ФАКТИ КОИТО НЯМА КАК ДА ИЗОПАЧИШ, НЯКОЙ ПОРЪЧВА ЛИ ТИ, ПЛАЩА ЛИ ТИ ДА ПИШЕШ ТАКИВА ГЛУПОСТИ!!!

"И кога Великобритания и съюзниците й от НАТО смятат да обяват война на Либия или просто тази логика не е логика? "
Ми те нападат и бомбардират без да обявяват война, мисля че при една от бомбардировките загина дете на Кадафи (не искам да му ставам адвокат, кадафи ми е антипатичен, но такива са фактите). А да си ги чувал някога да обявяват война, нито на Афганистан, нито на Ирак бяха обявени официално войни така както се е правило в миналото, поставиха условия, в случая с Ирак дори изпълни всички условия и въпреки това беше нападнат.

"Нима с няколко концлагера хер Адолф нямаше да може да ни ги върне етнически чист, ако е имал желание? То и Германия никога не е имала половин Полша, ама хер Адолф без никакво стеснение прекарал германско-съветската граница през територия дето никога не е била тяхна."

Ами откъде да знам, ти що некажеш сърбите му били врагове що не ги натикал всичките в концлагери и газови камери, нали бил много лош.

Ама сигурен ли си че Германия никога не е владяла половин Полша, да не се окаже че са я владяли цялата, ами Прусия къде се намира, или прусаците не са немци, ами тевтонците, бранденбургите, абе голям пердах са яли поляците и то не от еднна германска държава, ами от малки германски държавици през средновековието.

"И защо САЩ да се вайка за колониите, като след ПСВ та до сега строява европ. държави в две редеци и си цеди всички някогашни колонии както намери за добре?"

Абе какви глупости говориш, за какво цедене става дума, кво данъци ли ги карат да им плащат, пълни глупости са това, разтурват едни държави, помагат на други, но никога не го правят за своя полза, а в полза на някоя друга страна която има лоби в САЩ, те (сащ) са оръжие който може го използва за свои цели.



Тема Re: Луд си!нови [re: deLake]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано17.09.09 02:19



Къв ти по-силен бе!? всички са си били осрали гащите! Немският орел щеше да превземе цяла Европа ако не беше СССР.



Тема Re: 01.09.1939нови [re: Aбcoлют]  
Автор deLake (sir)
Публикувано17.09.09 22:39



Че са търсили повод за война е твое съвсем произволно твърдение, започваме да се повтаряме, вече съм казвал, че ако са тъсили повод за война са можели както през 1912г. така и през 1913г. да се включат под предлог че сърбия става прекалено голяма и силна, ама не те само гледали сеир и се надявали че войната няма да ги засегне, и дори когато започва войната след 1 месец австро-унгарците отстъпват пред сърбите въпреки че имат повече войски, явно войските им са по другите граници и изобщо не са готови за война с сърбия, сърбите са разгромени на следващата 1915г. когато се включва България.

Ами ако са почнели през 1912г. вместо да превземат Берлин е можело да предадат Виена. Както знаем германците обикновено почват войните, но и обикновено ги губят.

Тъй че за Австро-Унгария било важно да се осигурят съюзници като България, с чиято помощ и печелят както ти твърдиш. При всички случаи е било много тъпо, след като не могат да се справят със Сърбия да й се перчат, че и война да й обявяват.

ТОВА СА ФАКТИ КОИТО НЯМА КАК ДА ИЗОПАЧИШ, НЯКОЙ ПОРЪЧВА ЛИ ТИ, ПЛАЩА ЛИ ТИ ДА ПИШЕШ ТАКИВА ГЛУПОСТИ!!!
Нищо не изопачавам, а това си истината. Но тъй като гузен негонен бяга, да попитам - ти да не си от компанията на Мартина Балева и да си се забъркал като нея в някакъв безнадежден проект на фондация "Бош" да измиеш лицето на Германия от тинята, в която се е била завряла?

Ми те нападат и бомбардират без да обявяват война
То така е почнала войната на Германия с Полша и СССР, само дето за разлика от германците САЩ обикновено печели войните, които почва, та тъй е станало и сега.

Ама сигурен ли си че Германия никога не е владяла половин Полша, да не се окаже че са я владяли цялата
Цялата - никога. Само 1/3 и австро-унгарците толкова, другата третина е била руска.

абе голям пердах са яли поляците
Да бе, та след Грюнвалд - Таненберг чак изчезнал тевтонския орден и държавицата му.

разтурват едни държави, помагат на други, но никога не го правят за своя полза, а в полза на някоя друга страна която има лоби в САЩ, те (сащ) са оръжие който може го използва за свои цели.


Колко наивно само! Но американците са практици - защитават чов. права в Панама и слагат ръка на Панамския канал, защитават чов. права в Ирак и слагат под контрол нефта, помагат на правителството на Куба и си я правят почивна станция ... въобще помощта им е от този род. Само щвабите се трепят без и те да знаят защо - явно е народопсихология.

__________________________




Тема Re: Луд си!нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор deLake (sir)
Публикувано17.09.09 22:41



Немският орел щеше да превземе цяла Европа ако не беше СССР.


Пък ако Ботев беше с каска, а Левски с ботуши ....

______________________




Тема Re: 01.09.1939нови [re: deLake]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано18.09.09 10:39



"Че са търсили повод за война е твое съвсем произволно твърдение, започваме да се повтаряме, вече съм казвал, че ако са тъсили повод за война са можели както през 1912г. така и през 1913г. да се включат под предлог че сърбия става прекалено голяма и силна, ама не те само гледали сеир и се надявали че войната няма да ги засегне, и дори когато започва войната след 1 месец австро-унгарците отстъпват пред сърбите въпреки че имат повече войски, явно войските им са по другите граници и изобщо не са готови за война с сърбия, сърбите са разгромени на следващата 1915г. когато се включва България.

Ами ако са почнели през 1912г. вместо да превземат Берлин е можело да предадат Виена. Както знаем германците обикновено почват войните, но и обикновено ги губят. Тъй че за Австро-Унгария било важно да се осигурят съюзници като България, с чиято помощ и печелят както ти твърдиш. При всички случаи е било много тъпо, след като не могат да се справят със Сърбия да й се перчат, че и война да й обявяват. "


Какво бълнуваш, какъв Берлин,каква Виена, Какви са тия глупости че германците обикновено губели войните, германците обикновено печелят войните, победили са Наполеон, победили са също и в френско пруската война 1870-1871г. (само французи срещу германци),


Какво е това малоумие "австроунгарците се перчели", перчели са се сърбите, за австроунгарците сръбския фронт е бил най-малкия и незначителен. През 1917г. разгромяват италианците въпреки че воюват и на други фронтове на изток с Русия, на юг заедно с нас българите срещу наскоро открития от англичани и французи в Гърция южен фронт, а италианците ги удрят с цялата си сила но са разбити, това е още едно доказателство че ако САЩ не се бяха включили през 1917г. Антантата щеше да бъде разгромена.

"Нищо не изопачавам, а това си истината. Но тъй като гузен негонен бяга, да попитам - ти да не си от компанията на Мартина Балева и да си се забъркал като нея в някакъв безнадежден проект на фондация "Бош" да измиеш лицето на Германия от тинята, в която се е била завряла?"

За пръв път чувам за фондация Бош и за Мартина Балева, но ти откъде ги знаеш тези неща, май ти си замесен с такива подобни фондации които обработват общественото мнение.
Аз пиша това което знам, и което е факт, ти се опитваш да изопачиш фактите.
Ти казваш германците са лоши, те първи започват войните и се опитваш да го представиш като неоспорим факт, така както пропагандата правеше досега, но има мислещи хора като мене, като Колеизцрниошоплук и други които виждат че истината е съвсем различна.

Аз не съм фанатик, аз съм прям открит и честен човек, ако ми представиш неопровержими доказателства в подкрепа на тезата си (която е и официалната) аз ще я приема, но колкото повече търся излизат все повече доказателства оборващи тази официална теза.

"Ама сигурен ли си че Германия никога не е владяла половин Полша, да не се окаже че са я владяли цялата
Цялата - никога. Само 1/3 и австро-унгарците толкова, другата третина е била руска."


Това е станало след наполеоновите войни, поляците са били на страната на Наполеон, една трета са взели Австрийската империя (австрийците са си германци),
Австрийската Империя преди е била много по-голяма включвала е всички германски земи(които после се отделят) Швейцария, Италия и др., и е държавата спряла настъплението на османлиите в Европа, ако я е нямало Европа сега щеше да е ислямска, ако не за друго поне затова ги уважавай.



Тема Re: 01.09.1939нови [re: Aбcoлют]  
Автор deLake (sir)
Публикувано18.09.09 18:47



Какви са тия глупости че германците обикновено губели войните, германците обикновено печелят войните, победили са Наполеон, победили са също и в френско пруската война 1870-1871г. (само французи срещу германци), тогава 1871г. е създадена Германската империя.

Ама ти си бил голям майтапчия. Не знаех, че швабите са побеждавали някога Наполеон. В действителност Наполеон тръгнал на изток, прегазил всички германски държави и държавици и отнесъл пердаха в Русия. После наистина е имало германски военни части са участвали в разгрома на Наполеон (подобно на бълг. армия, която е участвала в разгрома на Хитлер), но са успели само защото са били под английско командване. Иначе германците могат да победят ... други германци. Напр. прусите много пъти са побеждавали австрийците. Понякога и французите, защото те са гали, но с германско-франкска жилка.

През 1917г. разгромяват италианците въпреки че воюват и на други фронтове на изток с Русия, на юг заедно с нас българите срещу наскоро открития от англичани и французи в Гърция южен фронт, а италианците ги удрят с цялата си сила но са разбити, това е още едно доказателство че ако САЩ не се бяха включили през 1917г. Антантата щеше да бъде разгромена.
Стига де, само Хитлер е бил толкова тъп да се надява да победи с помощта на жабарите. Жабарчетата на който и да са съюзник появи ли се армия срещу тях, все са опердашени.

За пръв път чувам за фондация Бош и за Мартина Балева, но ти откъде ги знаеш тези неща, май ти си замесен с такива подобни фондации които обработват общественото мнение.
Явно наскоро си паднал от космоса.

Аз пиша това което знам, и което е факт, ти се опитваш да изопачиш фактите.
И затова толкова малко знаеш!

Ти казваш германците са лоши, те първи започват войните и се опитваш да го представиш като неоспорим факт,

Германците нахлуват в Полша, нахлуват във Франция и нахлуват в СССР. Ако не е нападение когато нечия армия влезе на територията на друга държава - здраве му кажи. Това са фактите. САЩ също не са воювали до Пърл Харбър. Ти какво искаш всяка държава да седи и да чака Хитлер и съюзниците му да я покорят ли, че тогава да мислят за отбрана? Искаш ама няма такова кино.

Аз не съм фанатик, аз съм прям открит и честен човек, ако ми представиш неопровержими доказателства в подкрепа на тезата си (която е и официалната) аз ще я приема, но колкото повече търся излизат все повече доказателства оборващи тази официална теза.
Доколкото разбирам от прилагането на правилото, че гузния негонен бяга, твоят фанатизъм е подкрепен и материално от някоя герм. фондация.

Австрийската Империя преди е била много по-голяма включвала е всички германски земи(които после се отделят) Швейцария, Италия и др., и е държавата спряла настъплението на османлиите в Европа, ако я е нямало Европа сега щеше да е ислямска, ако не за друго поне затова ги уважавай.
Тези, които са спрели турците са поляците, които ако не бяха дошли Виена неизбежно е щяла да падне и да стане център на турски вилает. И как им се отблагодарили австрийците - ами помогнали на Русия да затрие Полша. На туй се вика: "Храни куче да те лае!"

______________________________




Тема Re: 01.09.1939нови [re: OrganiMed]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано26.09.09 21:32



Полша и тя не е седяла мирна между другото. През 38 и тя си взима едно апетитно парче от Чехословакия, а след това за малко да не започне война и с Латвия.
Нещата с ВСВ са много сложни и обективна история едва ли ще видим някога.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: А това Райхът знае ли го?нови [re: octagon]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано26.09.09 21:41



И след края на войната яха да си останат наши, проблеми можеше да имаме с Дучето в Македония, но Хитлер през периода 41-44 като цяло е подкрепял България и територията ни там леко-полеко даже се е увеличавала.

Сакар планина - перлата на Тракия



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.